Jump to content



καρτα γραφικων για laptop


johngamer

Recommended Posts

πωλειται ολοκαινουρια καρτα γραφικων τυπου mxm-a , ATI MOBILITY RADEON HD4650 1gb ddr3.

δεν εχει χρησιμοποιηθει καθολου γιατι την αγορασα πιστευοντας πως η παλια ηταν χαλασμενη αλλα τελικα εφταιγε η μητρικη.ειναι τεσταρισμενη και αψογη λειτουργικα.την αγορασα στις 18/8/11,ολοκαινουρια.τιμη 150ευρω

video-karti-klasaciq.jpg

Link to comment
Share on other sites

σε παρακαλω αν θελεις την καρτα κανε την προσφορα σου μεσω πμ αν θελεις μειωση της τιμης, ή απλα δηλωσε το ενδιαφερον σου.αλλα μην μου χαλας το θεμα με τετοιες απαντησεις.αν νομιζεις οτι βρισκεις καλυτερα παρτο απο αλλου.επιλογη σου.αλλα μην μου δειχνεις τετοια λινκ!ωραια, παρτην με 100-150 δολαρια + μεταφορικα + τελωνειο αφου ολα αυτα που εδειξες ειναι απο ασια μερια χονγκ κονγκ, κινα, ταιβαν κτλ η χωρες της μαιμους...και εγγυηση, 30 μερες..οσο χρειαζεται δηλαδη μεχρι να τα κλασουν τα μουφα τσιπ.κι αμα θεωρεις ακομα την τιμη υψηλη, παρε οποιοδηποτε καταστημα και ρωτα ποσα θελουν για αντικατασταση μιας ιδιας.εγω ηθελα να κανω τον ξυπνιο και να την αλλαξω μονος μου και τη επαθα.γι αυτο με ολο τον σεβασμο, αν θελεις να την παρεις και εχεις αμφιβολιες γι αυτην η διαπραγματευση τιμης,στειλε πμ και μιλαμε.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, έχοντας ισχύ από σήμερα, αλλάζει ο τρόπος με τον οποίο θα λειτουργεί ο τομέας αγγελιών στο Τhelab.gr

Πιο συγκεκριμένα:

1. Ανοίγουν οι αγγελίες για σχόλια και επικοινωνία μέσα σε αυτές.

2. Υποχρεωτική τιμή η οποία δεν θα μπορεί να ανέβει. Αν υπάρχει υποψία ότι ο πωλητής συμφώνησε με άλλον αγοραστή εκτός thread (με PM/email κλπ) σε ανώτερη τιμή, θα υπάρξουν κυρώσεις (προσωρινό ή μόνιμο ban από το TheLab και για τους δυο εμπλεκόμενους). Όλες οι συνεννοήσεις για την αγορά θα πρέπει να γίνονται στο θέμα ενώ σε ΠΜ μόνο η ανταλλαγή στοιχείων. Αν η τιμή πέσει, αυτομάτως γίνεται και η νέα τιμή για το προϊόν και δεν μπορεί να ανέβει.

3. Απαγορεύεται η επικαιροποίηση (bump) αγγελίας πάνω από μια φορά ανά 3 μέρες.

4. Όταν πουλάτε κάτι στο TheLab, η πώληση γίνεται στο TheLab, δηλαδή απαγορεύονται οι αγγελίες στις οποίες παραθέτετε τον σύνδεσμο από την δημοσίευσή σας στο Ebay ή κάποιον άλλον χώρο.

5. Απαγορεύεται το thread spoiling. Αν η τιμή είναι υπερβολική, ναι επιτρέπεται να γίνει δημόσια σύσταση, αλλά αν το προϊόν το βρίσκετε 1.5 ευρώ φτηνότερο σε Πορτογαλλικό online shop, δεν μας ενδιαφέρει.

6. Απαγορεύεται το παρεμπόριο/αισχροκέρδεια. Ναι, μπορείτε να πουλήσετε την κάρτα που κερδίσατε σε διαγωνισμό, αλλά όχι να υπερτιμήσετε το προϊόν που προλάβατε να πάρετε μισοτιμής από το στοκ κάποιου μαγαζιού. Υπάρχει περίπτωση να σας ζητηθούν αποδεικτικά στοιχεία από την Δ.Ο. του TheLab και στην περίπτωση που δεν είναι ικανοποιητική η απόδειξη της συναλλαγής, να κατεβεί η αγγελία.

7. Μη συμμόρφωση με τους παραπάνω κανόνες μπορεί να έχει ποινή μέχρι και 3 μήνες αποκλεισμό από τις αγγελίες.

τσεκαρε το 5. ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΚΑΝΩ. μη μουρμουρας αδικα...κατεβασε την τιμη η μην μου απαντας...

υ.γ. :για να καταλαβουμε και μεις οι κουτοι... εσυ δινεις εγγυηση 3 χρονια ας πουμε? απο ταιβαν δεν εχω πληρωσει ποτε τελωνειο μεχρι 1 κιλο ουτε και μεταφορικα τις περισοοτερες φορες.

υ.γ. 2 : ανεφερε λοιπον,εαν εχεις την καλοσυνη, γιατι με ενδιαφερει η αγορα της καρτας, ποση εγγυηση εχει και απο που?

υ.γ. 3 : οι χωρες της μαιμους παραγουν το 80% των microchips παγκοσμιως

Link to comment
Share on other sites

σεβαστη η συσταση σου.ενταξει.αλλα ποτε δεν ειπα πως ειναι καποιος κουτος.το μονο που ειπα ειναι πως πηγα να κανω τον ξυπνιο.long story short, το λαπτοπ μου(acer 5920) δεν ανοιγε και νομιζα πως εφταιγε η καρτα γραφικων μιας και σε πολλα φορουμ αναφερεται πως η 8600 βγηκε σχετικα ελλατωματικη.ενας συναδελφος εχει αγορασει πριν μερικους μηνες ενα acer 8κατι και ειχε την καρτα απο την μανα του. αλλα αυτος την εχει αναβαθμισει αμεσως μετα την αγορα με μια gts250.και του ζητησα να μου πουλησει την radeon.εγω οπως καταλαβαινεις δεν μπορω να σου δωσω εγγυηση, αλλα απλα ετσι οπως την αγορασα εγω, απο καινουριο λαπτοπ με εγγυηση, ετσι θα την παρεις και συ.αν το παρεις απο ασια μερια, ειναι ρισκο μεγαλο.απο μαιμου μεχρι επισκευασμενα πωλουνται σαν καινουρια, και δεν εχει καμια σχεση η γραμμη παραγωγης με τους "πωλητες ebay" που αν ειδες μονο 2 απο αυτους που εδειξες ειναι top-rated.δεν προσπαθω να σε πεισω η κατι τετοιο, απλα σου λεω τις δικες μου σκεψεις οταν ημουν στην θεση αγοραστη.απλα τωρα προσπαθω να μειωσω την χασουρα απο την μ@λ@κια μου.οσο για το τελωνειο, επειδη παιρνω πολλα πραγματα για το αυτοκινητο απο ιαπωνια, ξερω οτι δεν εχει καμια σχεση ποσα κιλα ειναι, αλλα η αξια του.

Link to comment
Share on other sites

δεκτα και κατανοητα οσα λες. απλα πιστευω οτι ζητας πολλα για αυτα που προσφερει η καρτα, να μην ξαναλεω τα ιδια. οταν ριξεις την τιμη εκει που με ενδιαφερει,και ειναι ακομη διαθεσιμη, ξαναποσταρω. εως τοτε καλη πωληση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να σε ρωτησω κατι, επειδη και εγω εχω ενα 5920g σαν και εσενα και ΙΣΩΣ θα με ενδιεφερε σαν αναβαθμιση, ξερω οτι το 5920g παιρνει MXM type II και οχι τον τυπο που δειχνεις στην φωτογραφια. Συνεπως, τελικα η καρτα τι ειναι? Μηπως δεν ταιριαζει καν σε 5920g και την πηρες και εσυ τσαμπα?

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι, επειδη και εγω εχω ενα 5920g σαν και εσενα και ΙΣΩΣ θα με ενδιεφερε σαν αναβαθμιση, ξερω οτι το 5920g παιρνει MXM type II και οχι τον τυπο που δειχνεις στην φωτογραφια. Συνεπως, τελικα η καρτα τι ειναι? Μηπως δεν ταιριαζει καν σε 5920g και την πηρες και εσυ τσαμπα?

με συγχωρεις φιλε μου αλλα δεν ξερω...ισως και να εχεις δικιο.η καρτα ηταν πανω σε αλλο acer αλλα σειρα 8κατι, πιο καινουριο δηλαδη.την παλια μου καρτα, την 8600 την βαλαμε σε αλλο λαπτοπ acer και δουλεψε.τοτε σιγουρευτηκα οτι δεν ειναι χαλασμενη αλλα ειχα ηδη αγορασει την 4650.συμβουλη μου ειναι φυσικα να το ψαξεις καλα πρωτα.αν θελεις μπορω μεχρι αυριο να βγαλω την 8600 και να την συγκρινω και να σου πω αν ειναι ιδιες.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι, επειδη και εγω εχω ενα 5920g σαν και εσενα και ΙΣΩΣ θα με ενδιεφερε σαν αναβαθμιση, ξερω οτι το 5920g παιρνει MXM type II και οχι τον τυπο που δειχνεις στην φωτογραφια. Συνεπως, τελικα η καρτα τι ειναι? Μηπως δεν ταιριαζει καν σε 5920g και την πηρες και εσυ τσαμπα?

Τσεκάρετε αυτό το site (αν τυχόν δεν το έχετε ήδη κάνει).

Αν η HD4650 που πουλάει ο johngamer είναι η απεικονιζόμενη τότε είναι MXM III ή ΜΧΜ ΗΕ.

Ελπίζω να βοήθησα!

Τα λέμε!

Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρετε αυτό το site (αν τυχόν δεν το έχετε ήδη κάνει).

Αν η HD4650 που πουλάει ο johngamer είναι η απεικονιζόμενη τότε είναι MXM III ή ΜΧΜ ΗΕ.

Ελπίζω να βοήθησα!

Τα λέμε!

εχεις δικιο!κοιταξα και αυτο Mobile PCI Express Module - Wikipedia, the free encyclopedia

η 8600 που εχει το acer 5920 ειναι mxm-ii

η 4650 που δινω ειναι mxm-a οποτε δεν κανει

φιλε Blinky δυστυχως δεν κανει για το λαπτοπ σου(οπως και για το δικο μου),ενα καλο upgrade θα ηταν μια 3650 που απο οτι βλεπω βγαινει σε mxm-ii.το δικο μου λαπτοπ παντως το εχω επισκευασει.αγορασα μεταχειρισμενη μητρικη και ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.