Jump to content



plextor px708a-firmware 1.07


amgamer

Recommended Posts

γεια σας παιδια!

σχετικα με το plextoraki......εχω κανει update ολα τα firmware κ τωρα ειμαι με το 1.07 αλλα δεν βλεπω να μπορω να γραψω τα dvd-r με 8χ οπως λεει στο site!οτι θα προσφερε η firmware 1.05!(η οποια δεν υπαρχει για download γιατι εχει μονο 1.02,1.04,1.06 και 1.07!)σημερα λοιπον πηρα 2 tdk dvd-r 8χ για να δω αν θα τα γραψει με 8!αλλα δεν ειχε αλλη επιλογη περαν του 4χ!

ξερει κανεις τιποτα?????????μηπως εχετε την 1.05??????????

ειχα ακουσει οτι θα βγει update για double layer η nec το εκανε!η plextor ποτε θα το κανει?????????

χρησιμοποιω nero 6!αυτα ας με διαφωτισει καποιος!

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση 1.05 ειχε προβληματα για αυτο τη βγαλανε απο το site. Καμια εκδοση δεν εχει προσφερει την αναβαθμιση για χ8 σε -R, και πιθανοτατα δεν προκειται να γινει. Οπως επισης δεν προκειται να αναβαθμιστει σε DL μεσω fw.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο για το version 1.05 σε διαβεβαιωνω.

Επισης η NEC δεν εβγαλε τιποτα για το 2500. Για να γινει το 2500DL θα πρεπει να φλασαρεις με το καταλληλο software το drive με το fw του 2510 - διαδικασια η οποια ειναι ανεπισημη, ελοχευει καποιο κινδυνο για το drive και κυριως δεν υποστηριζεται απο την εταιρεια χανοντας και την εγγυηση σου.

Link to comment
Share on other sites

δεν το διαβασα!μου το ειπε καποιος ο οποιος το ειδε στην nova στα καναλια που λενε ολη τη μερα για pc's κ ειδε οτι η plextor το ανακοινωσε κ επισημα μαλιστα!αλλα μεχρι τωρα εγω στο site δεν εχω δει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amgamer

απο ψαξιμο κ σε αλλα forum εμαθα οτι η plextor ανακοινωσε οτι θα βγαλει update σε λιγες μερες για dl και για -r se 8x!!!!!!!

εγω θα περιμενω με ανυπομονεσια!

Αρχική απάντηση από amgamer

δεν το διαβασα!μου το ειπε καποιος ο οποιος το ειδε στην nova στα καναλια που λενε ολη τη μερα για pc's κ ειδε οτι η plextor το ανακοινωσε κ επισημα μαλιστα!αλλα μεχρι τωρα εγω στο site δεν εχω δει τιποτα!

LoL, Κάτι δεν ταιριάζει ?

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω κ γω σαν τρελος καθε μερα αλλα δεν βρισκω τιποτα το επισημο!λες να ταν ραδιο αρβιλα!???

παντος εγω πιστευω οτι θα βγει!γιατι αν δεν βγει η plextor χανει απο την nec!κ δεν νομιζω να θελει κατι τετοιο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amgamer

δεν το διαβασα!μου το ειπε καποιος ο οποιος το ειδε στην nova στα καναλια που λενε ολη τη μερα για pc's κ ειδε οτι η plextor το ανακοινωσε κ επισημα μαλιστα!αλλα μεχρι τωρα εγω στο site δεν εχω δει τιποτα!

Και υπαρχει λογος για αυτο - γιατι δεν ισχυει. H plextor εχει βγαλει νεο οδηγο (712Α)

o οποιος γραφει 12x +R, 8x -R ισως να εννουσε αυτο. Προσπαθησε να μην εισαι ισχυρογνωμων για πραγματα που δεν γνωριζεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν προσπαθησα να πω οτι σονι κ καλα θα γινει αυτο!απλως ετσι πληροφορηθηκα κ θεωρησα σωστο να το πω μηπως γνωριζε κανενας τιποτα!τωρα αν εσυ με θεωρεις ισχυρογνωμων........μαλλον κανεις λαθος!

φιλικα amgamer!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγω δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα με τα + απλως τα πιο πολλα dvd-players των pc υποστηριζουν ολα - ! το asus που δεν το χω πανω απο 6 μηνες υποστηριζει - !για αυτο κ μονο θελω να γραφω σε - αλλιως θα τα γραφα ολα σε +!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.