Jump to content



Sansui ενισχυτής και ηχεία


Gregorypeg1000

Recommended Posts

Καλησπέρα,έχω αυτό τον ενισχυτή

hpim2877x.jpg

αλλά είναι στην άκρη εδώ και πολύ καιρό και σκεφτόμουν άμα αξίζει να βάλω αυτόν τον ενισχυτή μαζί με ένα ζευγάρι ηχεία στο pc για μουσική ή να πάρω ένα έτοιμο σετ Edifier ή Teufel.Δεν έχω πολλές γνώσεις στα τεχνικά θέματα του ήχου για αυτό και όταν έψαξα στο νετ για τον ενισχυτή δεν βρήκα πολλά πράγματα και τα περισσότερα από αυτά που βρήκα δεν τα κατάλαβα κιόλας.Την γνώμη σας παρακαλώ

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Αφού μιλάμε για ένα ζευγάρι ηχεία βεβαίως και συμφέρει να τον ενεργοποιήσεις ξανά τον εν λόγο ενιχσυτή...

Φυσικά μιλάμε για στερεοφωνικές μόνο ακροάσεις αλλά έχεις την δυνατότητα να βάλεις επάνω του ένα μεγάλο εύρος ηχείων που μπορείς να βρείς (αν δεν έχεις ήδη) είτε καινούργια είτε μετάχειρα από το εμπόριο.

Μιλάμε για κανονικά ηχεία αφού δεν θα έχεις θέμα watt για να τα οδηγήσεις και όχι τις μινιατούρες των συστημάτων για υπολογιστές..:clap:

Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 τέτοια πάνω

hpim2535y.jpg

αλλά τα θεωρώ όσο υπερβολικά μπορεί να πάει συν ότι δεν μπορώ να τα πάρω μαζί μου εκεί που θα πάω συν ότι τα θέλει ο πατέρας μου.Έχεις να προτείνεις κάτι με καπέλο τα 200 ευρώ ή ζητάω πολλά?Δεν θέλω το τοπ.Κάτι μεσσαίο και λίγο πιο κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα ζευγάρι από αυτά, πιες τους το αίμα, άκου όσο δυνατά θέλεις χωρίς να σε πάνε μέσα και θα τα αλλάξεις μόνο όταν βαρεθείς να τα βλέπεις. Μιλάμε για κορυφαία δύναμη και αντοχή και πολύ καλή ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Από απλή προκατάληψη :)

Δε σπάει, δε χαλάει, δεν επηρεάζει τον ήχο (αφού το ηχείο είναι εσωτερικά και δεν παίζει ρόλο το πλαστικό για καμπίνα) κι αν πάθει κάτι, του ρίχνεις ένα βάψιμο και είσαι οκ.

Είχα χρόνια ανάλογα, έπαιζαν 4-6 ώρες την ημέρα τσίτα (σε μαγαζί) και τα πούλησα μετά από 6 χρόνια σχεδόν όσο τα αγόρασα. Μιλάμε για τον ορισμό "σκυλιά" και μην ξεχνάς, ότι οι μεγαλύτερες συναυλίες στον κόσμο βασίζονται στα EV.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο σε αυτά που λες αλλά δεν μου αρέσει αισθητικά,και ας πούμε πως βάζουμε την αισθητική στην άκρη,πάει 200 ευρώ το ένα,οπότε δεν γίνεται.Ενώ με τα άλλα με 130 ευρώ πιστεύω πως είμαι καλυμένος και με το παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε όποιο μεγάλο ηλεκτρομάγαζο έχεις κοντά σου (Kώτσο, Elecro, Saturn, Media κλπ) που έχουν ένα σωρό ηχεία στην σειρά και διάλεξε ότι σου αρέσει. (κοίτε και για τρελές προσφορές που παίζουν σε πολλά από αυτά ;) )

Τα ηχεία είναι περίεργο θέμα και καθαρά προσωπική επιλογή του καθενώς από ηχητικής άποψης.

Link to comment
Share on other sites

όταν έψαξα στο νετ για τον ενισχυτή δεν βρήκα πολλά πράγματα και τα περισσότερα από αυτά που βρήκα δεν τα κατάλαβα κιόλας.

Sansui AUX711 Service Manual free download,schematics,datasheets,eeprom bins,pcb,repair info for test equipment and electronics

Sansui AUX711 Service Manual free download,schematics,datasheets,eeprom bins,pcb,repair info for test equipment and electronics

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.