Jump to content



Koolance exos


bourlas1416003173

Recommended Posts

Εχει κανεις το παραπανω συστημα απο αποδοση πως παει? koolance exos?

καταλαθως εψαχνα κατι αλλο και ως συνηθως αλλο βρηκα

φενεται πολυ προσεγμενο και εχει προβλεψη ωστε η εγκατασταση

του να γινει πανω στο κουτι ωστε να ειναι και συμαζεμενο

ψαχνω στο νετ αλλα βρισκω ολο παλια τεστ

με 533 bus cpu

ξερει κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζεις το μπλόκ του coolance με ενα απο eleven και γίνεται απο καλό εως πολύ καλό σύστημα υδρόψυξης!!!!

Αν σε ενδιαφέρει βέβαια να μην ταλαιπωριέσαι να φτιάξεις κατι μόνος σου και έχεις και τα λεφτά βεβαίως βεβαίως!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sam....

Αλλάζεις το μπλόκ του coolance με ενα απο eleven και γίνεται απο καλό εως πολύ καλό σύστημα υδρόψυξης!!!!

Αν σε ενδιαφέρει βέβαια να μην ταλαιπωριέσαι να φτιάξεις κατι μόνος σου και έχεις και τα λεφτά βεβαίως βεβαίως!!

:T:

Link to comment
Share on other sites

απο οτι λεει στη σελιδα τους εχει δυο τρομπες σε push-pull διαταξη και πολυ λεπτους

σωληνες 0.6 μαλλον της ιντσας οποτε θα εχει προβλημα με τα ρακορ για να βαλω μπλοκ

πχ του εντεκα

ακομη η τιμη στο checkmate σφαγειο 340 χωρις φπα αλλα απο αγγλια

158 λιρες με φπα οποτε 220 ευρω περιπου.

Link to comment
Share on other sites

πολλά για να το αλλάξεις... και εγώ αν το έπαιρνα, θα άλλαζα και αντλία και θα πρόσθετα ψυγείο... και σωλήνες! οπότε πολλά λεφτά! μόνο για εξωτερική εμφάνιση και ευκολία αξίζει... άρα με δεδομένο το κόστος ΔΕΝ αξίζει... μόνο αν το σκοτώνει κανείς μεταχειρισμένο και το πάρεις και του αλλάξεις τα φώτα...

αύτό φυσικά μόνο αν έχεις τρελές απαιτήσεις... αλλιώς δεν είναι ότι δεν κάνει καθόλου δουλειά... ρώτα και τον νταγκαλίδι;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sam....

Αλλάζεις το μπλόκ του coolance με ενα απο eleven και γίνεται απο καλό εως πολύ καλό σύστημα υδρόψυξης!!!!

Αν σε ενδιαφέρει βέβαια να μην ταλαιπωριέσαι να φτιάξεις κατι μόνος σου και έχεις και τα λεφτά βεβαίως βεβαίως!!

και για να τα αλλαξεις αυτα θα πρεπει να αλλαξεις και σωληνες δηλαδη αλλα 70ευροπουλα!!

που με αυτα τα 70ευροπουλα προσθετης αλλα 50 και φτιαχνεις ενα τελειο συστημα υδροψηξης!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για το EXOS αυτό που έχω να πώ είναι ότι είναι ένα καλό μέτριας απόδοσης Watercooling σύστημα....

Παρ'όλα αυτά εμένα μου άρεσε πάρα πολύ και μου έδωσε ότι ήθελα από πλευράς Overclock ....

Τα πράγματα όμως γίνανε άσχημα από την στιγμή που άλλαξα CPU (ATHLON64) αφού από τότε ( Σχεδόν 1 Χρόνο) ψάχνω να βρώ Block για socket 754 αλλά δεν βρίσκω πουθενά με αποτέλεσμα το ΕΧΟΣ να κάθεται αυτή την στιγμή στο πατάρι.... :TD: :TD:

H checkmate δεν μπόρεσε να βρεί μέχρι τώρα από πουθενά το 300G Block για τον Α64.....:TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tsihlini

και για να τα αλλαξεις αυτα θα πρεπει να αλλαξεις και σωληνες δηλαδη αλλα 70ευροπουλα!!

που με αυτα τα 70ευροπουλα προσθετης αλλα 50 και φτιαχνεις ενα τελειο συστημα υδροψηξης!!

Έχω το Exos και απλά βάζεις ένα ανταπτοράκι που κάνει τα λάστιχα μεγαλύτερης διάστασης= 3ευρώ και άλλα τόσα για λάστιχο...

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρείς πολλή δουλειά το να αλλάξεις ενα μπλοκ και να βάλεισ ενα ανταπτοράκι με το υπερβολικό κόστος των 3 τί να σου πώ φίλε μου?????

Dagalidi παράγγειλε ενα μπλοκ απο 11 και βαλτο πάνω να βρείς την ησυχία σου φίλε μου

και μετά πόσταρε και καμια φωτο να δείξεις πως παει ο 64 οταν διψάει!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sam....

Αν θεωρείς πολλή δουλειά το να αλλάξεις ενα μπλοκ και να βάλεισ ενα ανταπτοράκι με το υπερβολικό κόστος των 3 τί να σου πώ φίλε μου?????

Dagalidi παράγγειλε ενα μπλοκ απο 11 και βαλτο πάνω να βρείς την ησυχία σου φίλε μου

και μετά πόσταρε και καμια φωτο να δείξεις πως παει ο 64 οταν διψάει!!

Ναι Δημήτρη να συμφωνήσω με τον Sam. Το έχει κάνει έτσι ένας φίλος μου και έχει πολύ καλές θερμοκρασίες σε P4 2.6c@ 3.64. Εγώ το δικό μου τό έχω να κάθεται περιμένω Block για να βάλω WaterCooling και στο 2ο Pc...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sam....

Αν θεωρείς πολλή δουλειά το να αλλάξεις ενα μπλοκ και να βάλεισ ενα ανταπτοράκι με το υπερβολικό κόστος των 3 τί να σου πώ φίλε μου?????

Dagalidi παράγγειλε ενα μπλοκ απο 11 και βαλτο πάνω να βρείς την ησυχία σου φίλε μου

και μετά πόσταρε και καμια φωτο να δείξεις πως παει ο 64 οταν διψάει!!

και θα παρεις ενα συστημα 300ευρω και βαλε για να του κανεις αλλαγες???

εγω θα σου ελεγα να εφτιαχνες ενα μονος σου με τα μισα λεφτα απο πτι κανει το exos και με πολυ καλητερες επιδοσεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tsihlini

και θα παρεις ενα συστημα 300ευρω και βαλε για να του κανεις αλλαγες???

εγω θα σου ελεγα να εφτιαχνες ενα μονος σου με τα μισα λεφτα απο πτι κανει το exos και με πολυ καλητερες επιδοσεις

Δεν λέει να το αγοράσεις και να το φτιάξεις... Στην περίπτωση που το έχεις λέμε και κάθεται σαν τον Dagalidi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από Dagalidis

Τα πράγματα όμως γίνανε άσχημα από την στιγμή που άλλαξα CPU (ATHLON64) αφού από τότε ( Σχεδόν 1 Χρόνο) ψάχνω να βρώ Block για socket 754 αλλά δεν βρίσκω πουθενά με αποτέλεσμα το ΕΧΟΣ να κάθεται αυτή την στιγμή στο πατάρι.... :TD: :TD:

H checkmate δεν μπόρεσε να βρεί μέχρι τώρα από πουθενά το 300G Block για τον Α64.....:TD:

http://www.tekheads.co.uk/s/product?product=603079

http://www.tekheads.co.uk/s/product?product=603085

Εαν ηταν σε στοκ και ο adapter θα στο εφερνα εγω ελλαδα σε καμια βδομαδα που κατεβαινω ετσι για το γαμωτο και μονο.

Link to comment
Share on other sites

Shadow Hunter ευχαριστώ πάρα πολύ για το link .....

Exω βρεί και εγώ διάφορα άλλα links αλλά το κακό είναι ότι δεν στέλνουν ΕΛΛΑΔΑ.....

Η μόνη λύση είναι να μου το φέρει κάποιος από έξω......

Εαν μπορείς και ενδιαφέρεσαι μιας και όπως λές θα έρθεις σε λίγο στην Ελλάδα μπορούμε να το κανονίσουμε ????:giveup: :daisy: :hi:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.