Jump to content



επιλογή βιντεοκάμερας


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Ήθελα να αγοράσω μια ψηφιακή βιντεοκάμερα για να καμαρώνω αύριο μεθαύριο την κορούλα μου που γεννιέται σε λίγο καιρό και κανένα ταξιδάκι. Το budget είναι περίπου 200 ευρώ. Υποθέτω οτι 200 ευρώ περίπου θα έχω κάποιες επιλογές. Θα ήθελα να έχω την δυνατότητα full hd εγγραφής 1080p αλλά και άλλα format στην περίπτωση που δεν έχω πολύ χώρο. Εγγραφή νομίζω ποιά όλες είναι σε sd μνήμη. Θα ήθελα να έχει και διάφορες λειτουργίες (night mode, κλπ).

Τι προτείνετε εσείς ρε παιδιά? Έτσι αντικειμενικά για έναν μη επαγγελματία αλλά που έχει όρεξη να ψιλοπειραματιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αν και εχεις ενα σφιχτο budget για καλη full HD καμερα εχω να σου προτεινω στα γρηγορα 1 καμερουλα κατω απο τα 200 και αν πας και σε μαγαζια του κεντρου θα σου κανουν και καλυτερη τιμη αλλα και να μην εισαι αθηνα σου αποστελνουν αυτο που θες!

Sony MHS-CM5V | Skroutz.gr

Και καλα γεννητουρια:clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

χεχε, ευχαριστώ.

ωραία είναι αλλα θα προτιμούσα αυτές τις ευθείες που τις κρατάς και έχουν λουράκι στο χέρι για μεγαλήτερη σταθερότητα.

Δηλαδή αν ανέβαινε λίγο το budget, πόσο θα ήταν η αμέσως ακριβότερη και καλήτερη?

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με την Turbo-X Digital Videocamera VITUS HC2012 και με την Samsung Digital Videocamera HMX-Q10 που είναι και αυτή full hd τι διαφορά έχει αυτή που προτείνετε?

Υπάρχει άραγε κάποιο site που μπορείς να κάνεις συγκρίσεις μεταξύ 2?

Link to comment
Share on other sites

Η turbo x, είναι σα να συγκρίνεις ΚΙΑ με ΤΟΥΟΤΑ!!

Η samsung είναι πιο ακριβή.

δεν είναι η samsung πιο ακριβή.

http://www.pixmania.gr/gr/gr/10110764/art/samsung/%CE%92%CE%B9%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1-hmx-q10---%CE%BC%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%B7.html

μεταξύ της Panasonic HDC-SD40 και της samsung HMX-Q10, ποιά θα διάλεγες και γιατί?

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι η samsung πιο ακριβή.

SAMSUNG Βιντεοκάμερα HMX-Q10 - μαύρη :αγορές, τιμές, αξεσουαρ SAMSUNG Βιντεοκάμερα HMX-Q10 - μαύρη - Pixmania

μεταξύ της Panasonic HDC-SD40 και της samsung HMX-Q10, ποιά θα διάλεγες και γιατί?

Σαν ποιοτητα εικονας δεν θα δεις τρομερες διαφορες μιας και εχουν απο εναν αισθητηρα και οι δυο τους! Η Panasonic εχει περισσοτερο οπτικο ζουμ (16x)σε σχεση με το (10x)της Samsung. Εκει που θα δεις διαφορα ειναι στο απολυτο σκοταδι και σε δυσκολες συνθηκες φωτισμου η Samsung δυσκολευεται να εστιασει και ας εχει πιο συγχρονο αισθητηρα την προδιδει η οθονη της. Οτι και να παρεις κοιτα να σε βολευει στο χερι και ολα τα αλλα ειναι κολπα κατασκευαστων για να σε πεισουν οτι πουλανε το καλυτερο:yu:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.