Jump to content



Xigmatek Utgard - Επιλογή Mid Case


RGit7789

Recommended Posts

Ειμαι στην αναζητηση midi case. Απεχω αρκετο καιρο απο την αγορα οποτε θα θελα τις γνωμες σας.

Εβλεπα το παρακατω:

CASE :: Xigmatek Utgard CPC-T90DB-U02 Midi Tower no PSU Black - Visionstudio.gr

Την Xigmatek ως μαρκα δεν την ειχα ακουστα πιο πριν. Θεωρειται αξιολογη?

Στο ιδιο budget (€90-100) τι αλλο θα προτεινατε? (εννοειται σε παρομοιο λιτο στυλ, οχι extreme designs)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πού καλό case το έχει φίλος και είναι απόλυτα ικανοποιημένος. Εχει χώρους, καλή ροή αέρα και έχει και έναν fan controller πάνω.

Πάντως μια και είπες για 100ευρώπουλα δε κοιτάς και αυτό λίγο;

Corsair Carbide Series 400R | Skroutz.gr

edit: Ορίστε και ένα video

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

Αχ.. ξυνεις πληγες με την corsair karmen... Εχτες κοιταγα γενικα για cases και εφαγα τρελο κολλημα με το Τ600. Ισως να ειναι οτι πιο ομορφο και ποιοτικο εχω δει σε case, αλλα παραλληλα πανακριβο για φοιτητικο budget.

To R400 το ειχα για ακριβοτερο (καπου 130 νομιζω το ειχα δει) και απο οτι βλεπω φαινεται να ακολουθει κ αυτο δυνατα standards. Λιγο "πρησμενο" να μην ηταν στα πλαϊνα και αντι για 2 USB 3.0 στο front panel ειχε παραπανω USB 2.0 (ετσι κ αλλιως η μητρικη μου ειναι παλια) ειχε κλεισει αμεσα. Επισης εχω και την απορια αν θα μπορουσε να δεχτει και εναν card reader που τυχαινει να εχω..

Μ'εβαλες σε διλλημα λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

Έχει νομίζω adaptor για usb3=>usb2 με το κουτί. Έλεγξε το πρώτα βέβαια σε κάποιο review.

Ναι στην αρχή στην ελληνική αγορά κλασικά το είχαν υπερκοστολογιμένο στα 130e, αλλά το φέραν κάμποσα μαγαζιά τώρα στα 100-105e που είναι η "σχετικά" κανονική τιμή (100$ αλλά τέλως πάντων).

Link to comment
Share on other sites

Adaptora για Usb3 σε Usb2 έχει το λέει και στο βίντεο στο 3:54...

Για το 600Τ θα συμφωνήσω μαζί σου, αν και μπορείς να το ψάξεις και μεταχειρισμένο αν έχεις χρόνο και αν μπορείς να περιμένεις...

Το Card reader σου ειναι 3.5αρι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το προσεξα οτι εχει adaptora, απλα ειπα οτι θα προτιμουσα να ειχε πχ 4 slots USB2 (οπως το Utgard) παρα μονο 2 USB3, που δεν μπορω να τα εκμεταλλευτω κ στο επακρο ακομη. Γενικα χανει λιγο απο panel και design, αλλα η ποιοτητα κατασκευης του φαινεται κλασης ανωτερη...

Οσο για το T600 δεν νομιζω να μπορει να βρεθει (ακομη) σε μεταχειρισμενο ευκολα. Ασε που και το συστημα μου στη παρουσα φαση δεν ξερω αν θα αξιζε τετοιο case. Καποια στιγμη στο μελλον ομως κατι παρομοιο δν θα μου γλιτωσει.. :dirol:

εντιτ: Ναι ο card reader ειναι ενας all-in-one 3.5αρης. Οχι οτι με καιει και πολυ, ενας καφες πιο ακριβος ειναι, αλλα μιας που υπαρχει ελεγα να τον βολεψω κ αυτον...

Link to comment
Share on other sites

Αν το ψάξεις με 100-120 βρίσκεις. 2 γνωστοί μου τα πήραν από αγγελίες... Ψάξε το αν έχεις τον χρόνο ;)

Αν είναι 3.5άρη λογικά αν κάνεις κόψιμο σε ένα από τα καπάκια που έχει για dvd θα τον βολέψεις... Βέβαια το θέμα είναι να σου αρέσει κιόλας σας κουτί.

Δικό σου το μαχαίρι δικό σου και το καρπούζι.

Η επιλογή case είναι πολύ υποκειμενικό θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Αν το ψάξεις με 100-120 βρίσκεις. 2 γνωστοί μου τα πήραν από αγγελίες... Ψάξε το αν έχεις τον χρόνο ;)

Δεν περιμενα να το ακουσω αυτο.. Επειδη δεν με κυνηγαει τπτ λεω να το κανω οπως λες.

Διαφορετικα αν δεν δω φως, διαλεγω αναμεσα στα 2 παραπανω με την επιστημονικη μεθοδο "α-μπε-μπα-μπλομ" και πολυ το κουρασαμε.

Ευχαριστω για ολα karmen! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.