Jump to content



Αθόρυβο PSU


koshal

Recommended Posts

Γειά σας.

Θέλω αυτό που λέει ο τίτλος. Το σύστημα είναι αυτό της υπογραφης, δηλαδή όσο πιο αθόρυβο τροφοδοτικό γίνεται. Μελλοντικά το μόνο που θα αλλάξει είναι η προσθήκη 2 σκληρών και αλλαγή κάρτας γραφικών με μία 6870 ή nVidia ανάλλογων επιδόσεων.

Οπωσδήποτε modular και αν γίνεται Gold. Διαθέσιμο budget 150€. (αν αξίζει υπερβολικά μπορεί να δώσω μέχρι και 160 max).

Οι σκέψεις μου

1. Silent Pro Gold 600W

2. Silent Pro Gold 700W

3. Thermaltake Toughpower Grand 650W

4. Corsair Professional Series Gold AX650

(τέλος αν το προλάβω υπάρχει περίπτωση να πάρω το Νο 2 στα 99€ από έκθεμα αν δεν έχει φύγει).

Ακούω τις προτάσεις σας και ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι πολύ καλό τροφοδοτικό και την έχω σε εκτίμηση την εταιρία. Απλά ψάχνω το πιο αθόρυβο από αυτά που έχουν τα παραπάνω στοιχεία. Είναι αθόρυβο?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι πολύ καλό τροφοδοτικό και την έχω σε εκτίμηση την εταιρία. Απλά ψάχνω το πιο αθόρυβο από αυτά που έχουν τα παραπάνω στοιχεία. Είναι αθόρυβο?

Το αθόρυβο είναι σχετικό ανάλογα με τα standard και την εμπειρία του καθενός. Για μένα αθόρυβο είναι το τροφοδοτικό χωρίς ανεμιστήρα και με ελάχιστο ηλεκτρονικό θόρυβο. Ο θόρυβος του ανεμιστήρα του Enermax είναι πολύ χαμηλός, θα έλεγα δεν ακούγεται έξω από το κουτί. Το ιδανικότερο θα ήταν να έχεις όλα τα παραπάνω τροφοδοτικά και να τα συγκρίνεις ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

κατοχος coolermaster silent pro 1000W και δεν ακουγεται, ουτε εχω ακουσει κανεναν ηλεκτρονικο θορυβο. το PC συνολικα εχει 5 ανεμηστηρες και στο 1 μετρο δεν ακους τιποτα. οταν το ειχα δομικασει χωρις ανεμηστηρες (μονο αυτος του τροφοδοτικου επαιζε) δεν ακουγοταν τιποτα με το κουτι κλειστο

επισης στο κατεβαστηρι που το εχω 24/7 ανοιχτο εχω ενα coolermaster silent pro 700W και εναν noctua 120 και κοιμαμε σαν πουλακι

Link to comment
Share on other sites

Αν θες τροφοδοτικο που στα λιγα watt κλεινει εντελως τον ανεμιστηρα και οταν δουλευει ειναι αθορυβο και ειναι 80 gold Και γενικα ειναι οτι καλυτερο αυτη τη στιγμη μια ειναι η επιλογη. Ή μαλλον δυο αναλογα τα watt.

seasonic x-660

seasonic x-760

Welcome to Seasonic USA

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν βρίσκονται τα seasonic εδώ στο Ελλάντα.

Υπαρχουν στο amazon.co.uk με δωρεαν μεταφορικα

Μολις ανακοινωθηκαν τα εξης, Ευρωπη Νοεμβριο, αναμενουμε τιμες

Cooler Master, an industry leading chassis, thermal solution, peripheral, and accessory manufacturer, is proud to announce a world’s first in power supply technologies, the Silent Pro Hybrid Series. Equipped with fully modular cables, centralized control of power supply and system fans, a noise-free operation mode, and an included 5.25” drive bay fan controller module, the Silent Pro Hybrid Series becomes the industry benchmark to aspire to.

http://www.coolermaster.com/category.php?category_id=3601

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.