Jump to content


Υδροψυξη


GoLdMaN

Recommended Posts

Έχει βγάλει adaptors και ο ΕΚ για 45 και 90 μοίρες

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Winkel & 45

Ντινο εννουσα ετοιμα compression

οχι ανταπτορες για ρακορ

μιας και ετσι ανεβαινει το κοστος και αυξανουν οι συνδεσεις και τα orings

αλλα μικρη η διαφορα στην πραξη

μια χαρα θα κανει την δουλεια του και με αυτα.

κατα την γνωμη μου ειναι εφαμιλλης ποιοτητας με τα BP στη μιση τιμη κιολας.

και χωρις ενοχλητικα χρυσα αναγλυφα/ τυπωμενα σχεδιακια

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply
οπως σου ειχα πει και σε γειτονικο forum

για πακετακι με προοπτικες δυο ψυγειων και vga block αργοτερα

θα κοιτουσα σε τετοιου ειδους συνθεση ή ενδεχομενως χωρις το εξτρα πισω μονο αλλα με ενα 200αρι μπροστα.

Οσο αφορα τα ψυγεια

εφοσον δεν χωραει χοντρο τυπου nexxos, XSPC RX, αλλα ουτε καν EK

πας σε XSPC και swiftech που ειναι κορυφαια λεπτα για low/mid fans

δεν πιστευω οτι αξιζει το push pull με τους slim scythe σε τετοια rads

ισως σε απολυτα νουμερα να εχουν πολυ μικρες διαφορες αλλα προσωπικα θα τα αφηνα με μια σειρα.

καλυτερα ενα καλο σετ fans και ισως και ρυθμιζομενο για μεγαλυτερη ευελιξια δλδ.

σχετικα με ολα τα αλλα

τα παιδια πριν απο μενα στα ειπαν ολα νομιζω

τα μαυρα ρακορ της ΕΚ εχουν καλυτερο φινιρισμα απο τα alphacool

αλλα δεν εχουν γωνιακα 45 & μοιρων

τα koolance επισης ομορφα και καλα αλλα ειναι λιγο πιο τσιμπημενα

για τα bitspower απλα υπερτιμημενα imho.

Σωληνας primochill ειναι μια χαρα

υγρο nonUV κι απο μενα ( το Aquacomputer ειναι δοκιμασμενη λυση)

Για θερμοαγωγιμη θα προτεινα ΑC MX2/4, AS5, Gelid extreme

Αυτα τα ψυγεια χωρανε με push ανετα μιας και εκει εγω εχω κενο 50 ποντους.Απλα το phobya δν χωραγε γιατι ειναι 60 σε παχος.Οποτε πιο απο αυτα τα τρια προτεινεις να βαλω και μονο σε διαταξη push?Τελικα θα παω σε διαταξη push μονο,με πεισατε.Οσο για τα ανεμιστηρια γιατι μονο αυτα μιας και κανουν περισσοτερο θορυβο με μικροτερο airflow?(θα συνδεθουν σε controller).Οσο για τα ρακορ και γενικα για τις απαντησεις ευχαριστω παιδια και ειναι ιδιαιτερα πολυτιμη η βοηθεια σας.:thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα ανεμιστηρια γιατι μονο αυτα μιας και κανουν περισσοτερο θορυβο με μικροτερο airflow?(θα συνδεθουν σε controller και οχι δν χωρανε και απο τις 2 μεριες παρα μονο αν βρειτε ψυγειο >27mm παχος).

edit:Σορρυ για το διπλο ποστ απλα αντι για διορθωση εκανα quote.

Link to comment
Share on other sites

Για τους ανεμιστήρες ποτέ μην πιστεύεις τα χαρακτηριστικά που γράφουν οι κατασκευαστές.

Σε αυτο συνφωνουμε τουλαχιστον

Τη ακριβως θες αθορυβους η δεν εχεις προβλημα με το θορυβο ?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα θελω στις 700-800 στροφες να ειναι αθορυβοι και στο maximum τους να ειναι αποδοτικοι.Δηλαδη να μπορω να τα εχω και τα δυο αλλα οχι ταυτοχρονα εννοειται.Οποτε αμα μου πειτε εσεις καποιους που να τα πληρουν θα τους παρω και το κοστος τους δν με νοιαζει.(ακομα και 20 Ε)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Λοιπον προσφατα εκανα την πρωτη μου υδροψυξη με αντλια swiftech και εχω πανω 2 ψυγεια.το ενα ειναι απο αυτοκινητο και το αλλο αρκετα γομαρακι και εκεινο αλλα πιο μικρο.εχω τον υπολογιστη στα 4,104 mhz με ρευμα 1,456v σε idle συνθηκες ειμαι στους 43 βαθμους περιπου και σε φουλ λοαντ 75 το πολυ με επεξεργαστη i7 920 c0/c1.ειναι νορμαλ οι θερμοκρασιες μου αυτες για υδροψυξη?μπορει να μας καποιος τις αντιστοιχες δικες του θερμοκρασιες?

Link to comment
Share on other sites

Με 1.45v περισσοτερο να ανησυχεις για το οτι ο επεξεργαστης σου θα τιναξει τα πεταλα απο degradation παρα για την θερμοκρασια.

Θερμοκρασια δωματιου;

Load θερμοκρασία σε τι τεστ και μετα απο ποση ωρα;

Link to comment
Share on other sites

Εσυ φίλε μου στα 200MHz fsb με πόσο ρεύμα τον έχεις;εγω τελικά τον πήγα στα ίδια MHz με λιγότερο ρεύμα ενώ πριν είχα μπλε οθόνες.πόσο pll Kai poso vtt για να δω που πρέπει να παίξω.δεν μου είπε κάνεις θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μου ειναι στα 3.8GHz με 1.21v. Μεχρι 1.35v ειναι καλα για 24/7 απο εκει και πανω ποιος ξερει...

Γενικα οι C1 κλοκαρουν λιγοτερο. Και στα 3.6GHz να τον πας δεν εχει τρομακτικες διαφορες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.