Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Μπορουσαν ανετα να το πανε με κοντρες κτλ.

απλα λογικα λογω πιεσης για τη παρανομια της κοντρας,το αλλαξανε ροτα...

εδω το die hard εχει το ιδιο σεναριο και εχουν βγαλει,ποσες 6 ταινιες?

Link to comment
Share on other sites

Μπορουσαν ανετα να το πανε με κοντρες κτλ.

απλα λογικα λογω πιεσης για τη παρανομια της κοντρας,το αλλαξανε ροτα...

εδω το die hard εχει το ιδιο σεναριο και εχουν βγαλει,ποσες 6 ταινιες?

Στην ουσια αυτο πιστευω ειναι το ολο θεμα που εχει αλλαξει τωρα τελευταια,λογω των αυξημενων ατυχηματων και της καταστασης στους δρομους τους αναγκασαν να σταματησουν να προμοταρουν αυτον τον τροπο οδηγησης οπως στο 2 που ηταν full καγκουρια τα αμαξια nitro ηχοσυστηματα και ιστοριες...

Link to comment
Share on other sites

Τς, τς, τς, τόση ανάλυση, ούτε το Inception να ήταν.

Brainless action movies είναι ρε παιδιά με cars, guns, δεν περιμένεις να δεις τίποτα παραπάνω ή λιγότερο. Εδώ έχουμε τον Γιαπωνέζο που έχει πεθάνει από το 3 και τώρα ζωντάνεψε και η Ροντρίγκεζ, τα άλλα σας χάλασαν; :hehe:

Να συζητήσουμε μήπως και τα σεναριακά κενά του Sucker Punch?

Link to comment
Share on other sites

αυτο ηταν scifi περισσότερο

sci fi my a$$...παίζει να είναι η χειρότερη ταινία που έχω δει στη ζωή μου όλη...που δεν την έχω δει γιατί μόλις κατάλαβα ότι ο σεναριογράφοσ/σκηνοθέτης whatevah ήθελαν να ικανοποιήσουν της φαντασιώσεις τους σε μια ταινία, απλά πάτησα stop, eject, next movie... :p

Link to comment
Share on other sites

sci fi my a$$...παίζει να είναι η χειρότερη ταινία που έχω δει στη ζωή μου όλη...που δεν την έχω δει γιατί μόλις κατάλαβα ότι ο σεναριογράφοσ/σκηνοθέτης whatevah ήθελαν να ικανοποιήσουν της φαντασιώσεις τους σε μια ταινία, απλά πάτησα stop, eject, next movie... :p

Ε όχι ρε φιλαράκι, κοριτσάκια αλλά manga, samurais, ninjas, droids, guns, swords και κάθε είδους μάχη δεν τα λες κακό :D

Κάποιες ταινίες είναι απλά απόλαυση για τις αισθήσεις, δεν είναι όλες για να στύψεις το μυαλό σου.

Link to comment
Share on other sites

γενικά ότι ταινία βλέπω την βλέπω ολόκληρη...το sucker pucnch ήταν μια από τις λίγες που απλά δεν άντεξα...

και by the way το να ντύνεις κοριτσάκια με στολές μαθητριούλας και να σηκώνουν πόδια, να κάνουν τους καρατέκες και να δείχνουν κ.λ0 μπούτια κλπ, εμένα με οδηγεί στο συμπέρασμά ότι οι σκηνοθέτες είχαν σεξοδιαστροφική διάθεση!! :D :D :D

αλλά ΟΚ δεκτό σε κάποιους θα άρεσε..

Link to comment
Share on other sites

το να ντύνεις κοριτσάκια με στολές μαθητριούλας και να σηκώνουν πόδια, να κάνουν τους καρατέκες και να δείχνουν κ.λ0 μπούτια κλπ

αλλά ΟΚ δεκτό σε κάποιους θα άρεσε..

ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ. :p:P

Link to comment
Share on other sites

και by the way το να ντύνεις κοριτσάκια με στολές μαθητριούλας και να σηκώνουν πόδια, να κάνουν τους καρατέκες και να δείχνουν κ.λ0 μπούτια κλπ, εμένα με οδηγεί στο συμπέρασμά ότι οι σκηνοθέτες Ιάπωνες είχαν έχουν σεξοδιαστροφική διάθεση!! :D :D :D

fixed

Link to comment
Share on other sites

Oz the Great and Powerful 2/10

Το ότι είναι παραμύθι δεν δικαιολογεί την απίστευτη γελοίοτητα σε όλα τα επέπιδά της αυτή η ταινία. Θα μπορούσαν τουλάχιστον να κάνουν καλύτερα κοστούμια. Ήταν μία σκηνή, που γέλασα μά τω θεώ... η άμαξα πηγαίνει και οι ρόδες κινούνται αντίθετα προς την κανονική τους φορά, ενώ μάλιστα δε φαίνεται να πατάνε φυσιολογικά στο έδαφος. Windows movie maker? :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Oz the Great and Powerful 2/10

Το ότι είναι παραμύθι δεν δικαιολογεί την απίστευτη γελοίοτητα σε όλα τα επέπιδά της αυτή η ταινία. Θα μπορούσαν τουλάχιστον να κάνουν καλύτερα κοστούμια. Ήταν μία σκηνή, που γέλασα μά τω θεώ... η άμαξα πηγαίνει και οι ρόδες κινούνται αντίθετα προς την κανονική τους φορά, ενώ μάλιστα δε φαίνεται να πατάνε φυσιολογικά στο έδαφος. Windows movie maker? :suicide:

Μια χαρά ήταν. Χαλαρά πάνω από 7. Αυτό με την άμαξα δεν το είδα πάντως.

Η ταινία χάνει βασικά στο τέλος. Ενώ την πρώτη 1,5 ώρα την βλέπεις χαλαρά, μετά είναι λίγο θεματάκι. Κατεβάζεις λίγους διακόπτες όσον αφορά

με την ταχύτητα και την ευκολία με την οποία κάποιος φτιάχνει π.χ. μια LED Full HD TV διαβάζοντας τις οδηγίες από το manual και προσπαθείς να μην ξενερώσεις αρκετά με τον τρόπο που πολεμάει τις μάγισσες.

Αλλά η πρώτη 1,5 ώρα περνάει νεράκι και σε μεγάλο βαθμό καλύπτει τις όποιες αστοχίες της τελευταίας μισής ώρας.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Κακές ερμηνείες από όλους, βασικά και λειτουργικά σκηνοθετικά - σεναριακά λάθη (δεν θα με πείραζαν δηλαδή νοηματικές τρύπες στο εν λόγω). Πχ

πώς λέει αφηγείται την ιστορία ότι ο Έντισον ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό σε ένα κορίτσι που όταν το ακούει της φαίνεται εξωκοσμικό , δίπλα σε μία λάμπα!!! (όχι καιρί!).

Και άλλα πολλά. Έχεις δει την ταινία του 1939; Είναι η καλύτερη. Και το καρτούν του '82.

Link to comment
Share on other sites

Ναι του 39 είναι εξαιρετική, αλλά εδώ και καλά είναι prequel :p

Βασικά όλες οι παλιές ταινίες είναι εξαιρετικές και δεν απευθύνονται σε half brain morons.

Καθόμαστε και λέμε "ΒΑΝ ΒΑΝ ΒΑΝ" σε όσους δεν έχουν δει Star Wars ή LOTR. Έριξα μια ματιά λοιπόν στο Top 250 του IMDB και δεν έχω δει καμιά εκατοστή. Έχω ξεκινήσει με κάτι ταινίες του 40/50/60 και ρε συ, ούτε κενά στην υπόθεση, ούτε να είναι ασύνδετα και να νιώθεις ότι έχουν πηδήξει σκηνές(και την λογική), ούτε να κατεβάσεις διακόπτες, διάλογοι εξαιρετικοί και προφανώς λόγω εποχής ούτε μια λέξη από το avatar του [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] :p και ηθοποιοί εξαιρετικοί ακόμα και στους 5ους ρόλους. Τι να συγκρίνουμε. Είδα το Once Upon a Time in the West (1968) - IMDb. Αν είχε γυριστεί σήμερα θα είχε την μισή διάρκεια, θα είχαν πέσει οι 4πλάσιοι πυροβολισμοί και οι διάλογοι, σκηνοθεσία, υποκριτική, πιθανόν να ήταν επιπέδου υπογείου. Αν ήταν ισογείου θα μιλάγαμε για έπος με βάση την πλειοψηφία των σύγχρονων ταινιών.

Αλλά ο σημερινός Oz εμένα μου άρεσε με βάση και το ότι είμαστε στο σήμερα. Και το B/W 4:3 (thank you media player classic με το εύκολο zoom σου) και η πανδαισία χρωμάτων μετά. Οι ηθοποιοί ήταν αρκετά καλοί ώστε να μην μου χαλάσουν την διάθεση και όπως είπα μόνο στο τέλος μου τα χάλασε.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σκεπτικός στην αρχή, αλλά συνειδητοποιώ κι εγώ ότι τότε ήταν καλύτερες οι ταινίες και έχω αρχίσει λίγο να ψάχνομαι. Βασικά πιο πνευματώδης θα τις έλεγα, αφού εστιάζουν σε χαρακτήρες, σενάριο, ψυχολογία κλπ, αφού δεν είχαν τα special effects να κλέβουν την παράσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σκεπτικός στην αρχή, αλλά συνειδητοποιώ κι εγώ ότι τότε ήταν καλύτερες οι ταινίες και έχω αρχίσει λίγο να ψάχνομαι. Βασικά πιο πνευματώδης θα τις έλεγα, αφού εστιάζουν σε χαρακτήρες, σενάριο, ψυχολογία κλπ, αφού δεν είχαν τα special effects να κλέβουν την παράσταση.

Ρίξε μια ματιά στον παρακάτω διάλογο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ZKdcYnlkhx8]How Fast Was I Going, Officer? - Double Indemnity (2/9) Movie CLIP (1944) HD - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

The last stand 8/10

Τρελό ταινιάκι, με πολύ πλάκα και δράση.

Parker 5.5/10

Κλασσική περίπτωση ταινίας Jason Statham, και με περισσότερη υπερβολή σε πολλά σημεία. Βλέπεται πάντως...

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk2

Link to comment
Share on other sites

The Guilt Trip

6/10

The Last Stand

Παρα πολυ ευχαριστη περιπετειουλα με μπολικες δοσεις κωμωδιας.

7/10

Warm Bodies

6/10

Parker

Κλασσικη ταινια Statham των τελευταιων ετων.

6/10

Oz the Great and Powerful

Ψιλοχαλια η ταινια.Απαραδεκτες οι περισσοτερες ερμηνειες.Πολυ μετρια η σκηνοθεσια.

Αδιαφορο το σεναριο.

4/10

Red Dawn

1,2,3 στα 10 λιγη σημασια εχει.

Η ταινια ηταν τραγικη.Σεναριο σκηνοθεσια ερμηνειες στον πατο.

Μην μιλησω για το ποσο σιχαμενα προπαγανδιστική ηταν.

Μην μιλησω επισης για ποσο ρατσιστικη ηταν.Μαυροι πεθαναν πρωτοι,μαυροι προδιδαν την αμερικη.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.