Jump to content


Προβλημα με μετακινηση των φακελων βιντεο, εγγραφα, ληψεις κλπ.


Recommended Posts

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Επειδη εχω εγκαταστησει τα windows σε ssd, μετακινησα ολες τις θεσεις των φακελων βιντεο, εικονες, εγγραφα, ληψεις, επιφανεια εργασιας κλπ στον hdd. Ομως δεν εκανα ξεχωριστους φακελους μεσα εκει, θεωρωντας οτι θα γινουν μονοι τους. Δεν γινανε ομως, και τωρα οτι αποθηκευω στον hdd βγαινει στημ επιφανεια εργασιας. Δεν μπορω να φτιαξω εκ των υστερων φακελους στον hdd, γιατι ελει οτι δεν μπορουν να μετακινηθουν τα αρχεια 'can't redirect a parent to a child' η κατι παρομοιο. Υπαρχει λυση περα απο επανεγκατασταση των windows στον ssd?

 

EDIT: Εχω βρει το παραακτω αλλα δεν το εχω μελετησει, βοηθαει?

http://www.sevenforums.com/tutorials/18583-user-folders-restore-default-location.html

post-64721-0-11195600-1426384430_thumb.p

Έγινε επεξεργασία από XMorsX
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μεταφερεις την επιφανεια εργασιας?

πρωτη φορα το ακουω αυτό, υποτίθεται μονο εικονίδια/συντομεύσεις εχει

 

Το φακελο "τα εγγραφα μου" πρεπει να μετακινήσεις μονο

Έγινε επεξεργασία από slalom
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μετεφερα οτι εβρισκα, το εκανα λιγο βιαστικα.

 

Τελικα εκανα παλι format και install τα windows, και μετεφερα σε φακελους αυτη τη φορα ολους τους user files πλην της επιφανειας εργασιας και ειμαι ενταξει.

Έγινε επεξεργασία από XMorsX
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.