Jump to content



Toshiba satellite l850-12z πρόβλημα κάρτας γραφικών


Recommended Posts

γιας σας,

 έχω το toshiba satellite l850-12z, πιστεύω είναι η κάρτα γραφικών, το έβαλα και σε εξωτερική οθόνη vga πάτησα και τα fn+f4 αρκετές φορές.. restart με την εξωτερική οθόνη επάνω.. 

 

το λαπτοπ ανάβει κανονικά .. αλλά δεν δείχνει τιποτα στην οθόνη (δεν ξέρω αν μένει στο  bios ή προχωρά στα windows. ) αλλά το fun λειτουργεί και τα λαμπάκια ανάβουν. 

 

 

AMDRadeon™HD7670M Graphics(1GB dedicated memory) . memory amount : 1,024 MB dedicated VRAM.
 
δεν το άνοιξα.. αλλά πιστεύω  είναι επάνω στην μητρική..  το chip  solid.
 
το Laptop δεν δούλεψε  σχεδόν καθόλου..  αν και 2 χρονών+1 μήνα :p . έχει  πολύ λίγες ώρες καθαρά brousing και ταινίες.
με παραξενεύει πολύ που χάλασε.. 
 
 
τη επιλογές έχω ? μπορεί να είναι κάτι άλλο ?  αν και ο i5 που εχει. δική του gpu αλλα δεν ξέρω αν γίνετε να την ενεργοποιησης ..  
Link to comment
Share on other sites

@tromeross δυστυχώς φαίνεται ότι η Toshiba δεν σου δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις την onboard κάρτα του i5 !!!

 

http://forums.computers.toshiba-europe.com/forums/thread.jspa?threadID=69960

 

Θα χρειαστεί να αλλάξεις την κάρτα σου αν έχει πρόβλημα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

κανείς ? 

 

To laptop σου έχει μονταρισμένο το chip γραφικών επάνω στο motherboard. Κάνε ένα τηλεφώνημα εδώ, και συνεννοήσου για την επισκευή. Εναλλακτικά, κάνε και ένα τηλεφώνημα στην Toshiba για τοποθέτηση καινούργιου motherboard, αλλά πριν σου πουν τιμή, κάτσε πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Oric, ναι το πηγα εκει πρην το post σου

:)   ευχαριστώ!  το πήγα   cs, πρώτη φορά παίρνω κάποιο λαπτοπ εκει..  θα γράψω εντυπώσεις.

 

 

δεν ξέρω αν θα κάνουν reballing ή  κάποια μέθοδο με θερμό αέρα.. 

 

απο οτι άκουσα υπάρχουν καλά σχόλια ...

 

ειδομεν  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.