Jump to content


iphone 4 and jailbreak


auditt

Recommended Posts

καλησπερα παιδια θελω μια διευκρινηση

εδω στα ξενα που ειμαι τωρα , μια φιλη μου ελληνιδα και αυτη. Εχει το iphone 4 με firmware 4.3.3 εγω μπορω να της κανω jailbreak σε αυτην την εκδοση χωρις επιπτωσεις? η επειδη υπαρχει και το 4.3.5 θα εχω προβλημα??

και κατι αλλο εγω εχω ενα 3gs jailbroken στην 4.3.3

εαν βαλω το ios 5 χωρις jb

οι εφαρμογες που εχω ηδη περασει θα λειτουργουν κανονικα?? η θα συμβει κατι??

Ευχαριστω προκαταβολικα και αναμενω να μου λυσετε τις αποριες μιας και περι iphone δεν τον κατεχω οσο το hardware xaxa :p

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.3.3, πας JailbreakMe 3.0 και γινονται ολα απλα κ γρηγορα και untethered !

Απλα να ΜΗΝ αναβαθμισει σε 4.3.4 και πανω...

Για το δικο σου, αν υποστηριζει το 5, θα το περασει και θα κρατισει τα apps (λογικα) κρατα ενα backup για καλου κακου

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καταρχας φιλε μου σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση

απο οσο ξερω για την 4.3.3 δεν γινεται jb με το προγραμμα redsnow οπως εδω ??

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=skC3Eq0XKlU&feature=fvst]NEW Jailbreak 4.3.5/4.3.3/4.3.4 Untethered iPhone 4/3Gs iPod Touch 4G/3G & iPad-Redsn0w 0.9.6rc16 - YouTube[/ame]

γιατι ετσι στο δικο μου που εχει 4.3.3

νομιζω αυτο με το jailbreak me ειναι για εκδωσεις 3. και κατι

Οσο για το δικο μου iphone 3gs υποστηριζει το 5

απλα μηπως μπορεις να μου πεις πως κρατας back up επειδη ειμαι λιγο ασχετουλης σε αυτα??

p.s: λεφτερη σε ευχαριστω για την επισυμανση και την απαντηση φυσικα :)

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες που εχω ηδη περασει θα λειτουργουν κανονικα?? η θα συμβει κατι??
Για το δικο σου, αν υποστηριζει το 5, θα το περασει και θα κρατισει τα apps (λογικα) κρατα ενα backup για καλου κακου

Θα σου κρατήσει ΜΟΝΟ τις εφαρμογές που έχεις βάλει από το AppStore και έχεις κάνει προηγουμένως backup/sync/transfer purchase. Ότι έχεις βάλει από άλλες πηγές, πχ Cydia, το χάνεις. Ακόμα και αν κάνεις Jb στο 5.x κάποια στιγμή αργότερα, θα πρέπει να τις περάσεις από την αρχή. Ίσως κάποιες έχουν κρατήσει ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου κρατήσει ΜΟΝΟ τις εφαρμογές που έχεις βάλει από το AppStore και έχεις κάνει προηγουμένως backup/sync/transfer purchase. Ότι έχεις βάλει από άλλες πηγές, πχ Cydia, το χάνεις. Ακόμα και αν κάνεις Jb στο 5.x κάποια στιγμή αργότερα, θα πρέπει να τις περάσεις από την αρχή. Ίσως κάποιες έχουν κρατήσει ρυθμίσεις.

αρα τοτε καλυτερα να περιμενω να βγει jailbreak για το ios 5 ωστε να μην χασω οτι εχω περασει απο το cydia

η ακομη και τοτε παλυ θα χρειαστει να τα ξανα περασω??

Link to comment
Share on other sites

Το domain το αγορασε ο saurik, οποτε no sweat ;) ! Το λεει στην δευτερη σελιδα τελευταιο ποστ...:)

Link to comment
Share on other sites

αρα τοτε καλυτερα να περιμενω να βγει jailbreak για το ios 5 ωστε να μην χασω οτι εχω περασει απο το cydia

η ακομη και τοτε παλυ θα χρειαστει να τα ξανα περασω??

Ακόμα και τότε. Εκτός αν υπάρχει κάποιο εργαλείο/εφαρμογή που να μπορεί να στα κάνει κι αυτά backup. Δεν το έχω ψάξει

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα ευχαριστω πολυ για την ενημερωση παιδια μου λυθηκαν ολες οι αποριες

εκτος απο το πως κανουμε back up το κινητο ωστε εαν γινει καποια βλακεια να μπορω να το επαναφαιρω

μηπως μπορεις να μου πει καποιος παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Αν ΔΕΝ ειναι jailbreak, ανοιγεις Itunes, δεκι κλικ πανω στο κινητο και backup.

Αν ειναι, υπαρχουν κατι εφαρμογες που κανουν save τα repositories και τα Apps, αλλα δεν εχω χρησιμοποιησει κατι. Google it ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.