Jump to content



Ποιες gtx560 ti(για sli) να διαλεξω απο το πλαισιο?


Tarlac

Recommended Posts

Εχω ενα πιστοτικο απο το πλαισιο και θελω να παρω 2 gtx560 ti ποιες να διαλεξω?

Θα προτημουσα αυτες με τον λιγοτερο θορυβο και κυριως μικροτερη θερμοκρασια!!

motherboard-Asus Sabertooth P67(εχω)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! :)

BUDGET ΕΛΕΥΘΕΡΟ......

Link to comment
Share on other sites

Αν θες σονυ και καλά Ti.....

MSI GTX 560 TiTwin FrozR II (PCI Express , DDR5 , 2GB ) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr

Αυτή για μένα....

Συμφωνώ απόλυτα!

Έχω δυο τέτοιες στο PC μου και γω.

Άψογο το Twin Frozr το coolerάκι , έως 65-67C πάει η πάνω κάρτα σε full load (και με βαρβάτο O/C).

Και τα 2GB δεν πρόκειται να μείνουν αχρησιμοποίητα με τίτλους όπως battlefield 3

Link to comment
Share on other sites

280Ε για gtx 560 ti τα θεωρω πολλα!!!

αφου η αγορα θα γινει απο Π γιατι δεν παιρνεις "απλες" twintech στα 225Ε? (γλιτωνεις 90Ε)

επισης γιατι δεν κοιτας κι αυτη?

το sli με 2 560ti θα ειναι τουμπανο αλλα και η 580 μονη της δεν νομιζω να σε απογοητευσει καπου...χωρια που γλιτωνεις και τα οποια μικροπροβληματακια του sli!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω μεγαλο πιστοτικο και δεν θα ηθελα να παρω κατι αλλο την παρουσα φαση,ειπα να το εκμεταλευτω σε καρτα γραφικων....Νομιζω οτι 2 560 ti εχουν καλυτερη επιδοση απο μια 580, και ειδηκα οι συγκεκριμενες που εκτος απο το οτι ειναι ψυχρες,εχουν και πολυ μνημη. θα ειμαι καλυμενος για αρκετα χρονακια και δε θα πρεπει να κανω καποια αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

δες εδω

Gigabyte GeForce GTX 560 Ti 1GB OC | Skroutz.gr

το πλαισιο τις εχει πιο ακριβες γενικα

οποτε εαν δεν εχεις προβλημα με το καταστημα παρε απο αλλο αφου βρησκεις και πιο φθηνα

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις twintech. Όλο προβλήματα παρουσιάζουν.Πάρε μια πιο αξιόπιστης εταιρίας.

Αλλά κάπου έχω διαβάσει ότι κάρτες σε sli παρουσιάζουν διακυμάνσεις στην απόδοση ( κάπου είχα δει ένα διάγραμμα που δείχνει τα fps να παίζουν πάνω κάτω συνέχεια).

Καλύτερα να έχεις μια 580 παρά 2 560.

Επίσης αν περιμένεις λίγο και δεν βιάζεσαι πάρε τη σειρά 6xx. Και μειωμένη κατανάλωση ρεύματος θα έχει και αύξηση επιδόσεων.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα [MENTION=11416]goku_dbz[/MENTION].Αν παίζεις σε full hd ανάλυση για μένα μη πετάς τα χρήματά σου.

Και λέω "πετάς",γιατί πέρα του ότι είναι υπεραρκετές για αυτήν την ανάλυση έως περιττές,είναι και επειδή πάνω από όλα η αγορά από το Π είναι σαν να παίρνεις πέτρες και να σου τις πουλάνε για χρυσό.Τις έχουν πολύ πιο ακριβά από άλλα καταστήματα και είναι κοροιδία και "αμαρτία".

Πάρε μία 560 ή πάρε μία 6950/70 ή το πολύ πολύ 580 και κράτα το υπόλοιπο πιστωτικό για τη νέα γενιά!

Πόσο πιστωτικό έχεις,αλήθεια???

Link to comment
Share on other sites

Καλά η συγκεκριμένη κάρτα με τα 2GB , δεν υπάρχει κάπου αλλού φθηνότερα πάντως , αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Τώρα , για το αν "πετάει" τα χρήματα του ή όχι , αυτό είναι υποκειμένικο. Για πολλούς μια 560/6950 είναι αρκετή και με το παραπάνω , για άλλους μια 570/6970 και πάει λέγοντας.

Αν είναι να φτάσει όμως στο budget μιας 580 , ε ας δώσει κάτι λίγο παραπάνω για τις καρτούλες αυτές , αξίζει τον κόπο από πλευράς επιδόσεων.

Για μένα οι συγκεκριμένες κάρτες ήταν η τέλεια επιλογή για την ανάλυση αυτή και για τα γούστα μου

Link to comment
Share on other sites

500 χοντρικα ειναι το πιστοτικο....Παιδες σας ευχαριστω για την βοηθεια και για τις συμβουλες σας ειλικρινά! Επειδη ψαχνω καρτα ποσο καιρο τωρα

ειπα να παρω αυτες αφου ειναι super και να καθαρισω για κανα 3αρι χρονια υποθετω δηλαδη!!! Το πιστοτικο ειναι κοντα στα 500!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.