Jump to content



Απο τι μου παγωνει το PC ?


Pieros

Recommended Posts

Εμενα για psu μου κανει αν δεν ειναι μνημες...

Γι'αυτό είπα Μάριε να τρέξει πρώτα ένα memtest να αποκλείσουμε τουλάχιστον τις μνήμες. Κι εμένα αν δεν ειναι μνήμες μου κάνει για θέμα του PSU....

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό είπα Μάριε να τρέξει πρώτα ένα memtest να αποκλείσουμε τουλάχιστον τις μνήμες. Κι εμένα αν δεν ειναι μνήμες μου κάνει για θέμα του PSU....

σκληρο τεσταρα ειναι οκ με το προγραμμα

μαλλον το προβλημα ειναι στις μνημες ενω εγω τις πηρα cas 99992

το μ/β me auto τι κανει ποιο aggresive

ImageShack

Link to comment
Share on other sites

Windows Memtest δεν ξέρω αν υπάρχει. Κατέβασε το πρόγραμμα απο το link που σε έδωκα σε προηγούμενο post μου, κάφτο σε ένα δισκακι η στικάκι και κάνε boot απο εκει και θα αρχίσει το τεστ αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο windows memtest ?

Υπάρχει... Πήγαινε στην έναρξη και γράψε Windows Memory Diagnostic. Κλίκαρε το και επέλεξε αν θες να κάνεις αμέσως restart και check for errors, ή να check-άρει για errors την επόμενη φορά που θα ανοίξεις το pc.

Προσωπικά, θα σου πρότεινα να να χρησιμοποιήσεις το memtest. Όπως γράφει κι wesker, κάψ'το σε ένα δισκάκι, τρέξ'το από κει, κι άφησέ το όλο το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μαγκες δεν μπορω να βγαλω ακρη με τπτ

αλλαξα psu

εβαλα μεμτεστ με 1 ι 2 dimmakia

τσεκαρα σκληρους τπτ

ποιος θελει να βγαλει λεφτα κ να το δωσω το pc na moy το φτιαξει ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως - και με την αλλαγή του δίσκου - η εγκατάσταση των windows είναι φρέσκια και original;

Ή είναι κανένας πολυκαιρισμένος "κλώνος" παλαιότερης εγκατάστασης που έχεις φτιάξει;

Είσαι καθαρός από περιττά προγράμματα και έχεις ¨σωστό¨ στήσιμο του λειτουργικού;

Από ρυθμίσεις στο BIOS/WINDOWS σχετικά με sleep etc ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαζεις ακρη ετσι. Ξηλωσε απο το κουτι στησε το στον παγκο μονο με τα απαραιτητα, και τοτε θα δεις τι γινεται.

Εαν εχεις ενα αλλο δισκο φορμαρε τον, περνα φρεσκια εγκατασταση, και εκει τρεξε τα διαγνωστικα.

Επισεις δοκιμασε να τρεξεις το memtest με τον δισκο unmount. (ξεσυνδεμενο τελειως)

Τετοια προβληματα συνηθως οφειλονται σε αυτα που εχουν πει ηδη και οι αλλοι: τροφοδοτικο, μνημες, προγραμματα οδηγησης.

Οπωςδηποτε περνα τους τελευταιους οδηγους για την καρτα γραφικων, το cd που ειχε μαζι, πετα το.

Τα παγωματα αυτα εχεις παρατηρησει σε τι φασεις τα κανει? Με τι συχνοτητα?

Ποιον i7 εχεις?

Δεν εχεις αναφερει καθολου τι θερμοκρασιες εχεις σε idle και full load. Εισαι με stock ψυξη?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.