Jump to content



Αγορα laptop μεχρι 650-700 ευρω


giogio

Recommended Posts

Ειμαι κατοχος ενος TOSHIBA SATELITE L505-12Q και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος, ενας γνωστος μου θα το αγορασει γιατι ξεμεινε απο λαπιτοπι και σκεφτομαι να παρω κατι καλυτερο απο αυτο που εχω.Εχω δει μερικα κομματια που ειναι ενδιαφερον και πιστευω σαφως καλυτερα απο αυτο που ειχα,θελω καποιες γνωμες αν ειναι καλες επιλογες μην παω σαν μπουφος και τσιμπησω καποιο και μετα το μετανιωσω,το λαπιτοπι το θελω για σερφαρισμα και κανα παιχνιδι pro 12 nfshp crysis2 κτλ,εχω δει αυτα.

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4_517_59&products_id=23070

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4_517_207&products_id=26591

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4_517_50&products_id=37043

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4_517_387&products_id=37388

Link to comment
Share on other sites

Απο τα παραπανω κανενα δεν θα παιξει crysis 2, αλλα παρε το Dell.

Εδω με αυτο που εχω παιζω το crysis 2 δεν θα παιζει με το dell?ενταξει δεν ειναι ολα στο max τα γραφικα αλλα παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη επιλογη στα χρηματα αυτα το dell ειναι με την Gt 525m.

Η Gt525m παντως, ειναι ελαφρως καλυτερη απο την 4650m που εχει το λαπτοπ σου.

Δεν εχει καμια τρελη διαφορα δηλαδη.

Gt 525m: NVIDIA GeForce GT 525M - Notebookcheck.net Tech

4650m: AMD ATI Mobility Radeon HD 4650 - Notebookcheck.net Tech

Link to comment
Share on other sites

αν θες laptop για games καλύτερο από αυτό που έχεις, ψάχνεις κάποιο με ATI 5650-6650, Nv 560M και άνω, και σε cpu κάτι σε i5 η phenom II/A8/A6

HP Pavilion dv6-6100ev A6-3410MX 1.6GHz/6GB/15.6"/750GB LS368EA - 692,49€ : Play247.gr, 24 hours / 7days online Shopping

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη επιλογη στα χρηματα αυτα το dell ειναι με την Gt 525m.

Η Gt525m παντως, ειναι ελαφρως καλυτερη απο την 4650m που εχει το λαπτοπ σου.

Δεν εχει καμια τρελη διαφορα δηλαδη.

Gt 525m: NVIDIA GeForce GT 525M - Notebookcheck.net Tech

4650m: AMD ATI Mobility Radeon HD 4650 - Notebookcheck.net Tech

Αν ειναι για μικρες διαφορες θα προτιμησω κατι πιο δυνατο που αναφερει ο φιλος πιο πανω σε ευχαριστω γειτονα.

Link to comment
Share on other sites

αν θες laptop για games καλύτερο από αυτό που έχεις, ψάχνεις κάποιο με ATI 5650-6650, Nv 560M και άνω, και σε cpu κάτι σε i5 η phenom II/A8/A6

HP Pavilion dv6-6100ev A6-3410MX 1.6GHz/6GB/15.6"/750GB LS368EA - 692,49€ : Play247.gr, 24 hours / 7days online Shopping

Πολυ καλη η προταση σου δεν το ειχα προσεξει!!Να τολμησω να πω την λεξη TURBO-X η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα στα turbox ειναι να σε θελει..

Ειναι καποια παιδια που εχουν μεινει υπερευχαριστημενα, ενω καποια αλλα παιδια εχουν κανει το Πλαισιο -και συγκεκριμενα το service-, δευτερο σπιτι τους.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα στα turbox ειναι να σε θελει..

Ειναι καποια παιδια που εχουν μεινει υπερευχαριστημενα, ενω καποια αλλα παιδια εχουν κανει το Πλαισιο -και συγκεκριμενα το service-, δευτερο σπιτι τους.

Οποτε δεν υπαρχει ενδιαφερον για να μην τρεχω ιλιον-περιστερι αν και ειναι κοντα,κατι σαν τζοκερ δηλαδη καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

bfbc2 mp ολα medium χωρίς ΑΑ και με af στο χ2 ,hbao off γύρω στα 40-45fps.wow όλα ultra μέσα στην πόλη γύρω στα 50fps,εκτός σταθερά 60,league of legends σταθερά 60,portal σταθερά 60fps.Δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο.Στο 3dmark vantage η gpu βγάζει γύρω στα 4400

Link to comment
Share on other sites

Από θερμοκρασίες πόσο σου κρατάει; είχα ανοίξει το laptop μετά από normal χρήση για να αλλάξω τον σκληρό δίσκο (μια δοκιμή ήθελα να κάνω) σε acer 8530g και το heatpipe που κράταγε CPU-GPU ζεμάταγε απίστευτα. Δεν είχε σκόνη η ψήκτρα για να πω ότι ήτανε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Πες οτι δεν εκανες καν την ερωτηση . :p

Αν το δεις απο κοντα, θα γελας με την κατασκευη του.

Πραγματικα το σασι δεν παιζει να κοστιζει πανω απο 4-5 ευρω.

Ωχ..καταλαβα.:)

Link to comment
Share on other sites

Το ειχε ενας φιλος και μου το ειχε δωσει για λιγες μερες (για να του κανω φορματ).

Ολα τα λεφτα ειναι τα ηχεια των 0.02watt (που λεει ο λογος) που εχει επανω.

Αν το δεις, πραγματικα θα αρχισεις να γελας.

Ενω αντιθετως τα 17αρια maestro εχουν μια χαρα κατασκευη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.