Jump to content



9800 pro @ 9800 XT


LoWRiDeR

Recommended Posts

Παιδες εχω μια 9800 pro Powercolor που αντεχει χωρις να κανει μλκιες 450/760...αξιζει να της βαλω bios που την μετατρεπει σε 9800ΧΤ..γινεται καταρχας?Θα εχω κανενα προτερημα αν κανω αυτην την αλλαγη η μπα?Επισης καποιο λινκ για την διαδικασια μετατροπης αν ειναι δυνατον να μου γραψετε.θενκς!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες Πέτρο, :)

Lowrider, ταλαιπώρησα αρκετά την δική μου club3d και άσχετα με τις διαφορές που διάβαζα παντού ότι έβλεπαν μετά το flash, εγώ δεν κέρδισα τίποτε...

Δλδ αν έτρεχα την pro στις ταχύτητες της ΧΤ και σύγκρινα τα αποτελέσματα με αυτά μετά το flash, δεν είχα διαφορές.

Δοκίμασα διάφορα bios, μπας και επέτρεπαν καλύτερο clocking, αλλά πάλι διαφορές δεν είδα.

Η διαδικασία δεν είναι δύσκολη, ακόμα και λάθος flash να γίνει, η κάρτα επανέρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 14:00]

Η διαδικασία δεν είναι δύσκολη, ακόμα και λάθος flash να γίνει, η κάρτα επανέρχεται.

Μόλις φλάσαρα την δικιά μου και πέθανε. Χωρίς PCI κάρτα μπορώ να κάνω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

Μόλις φλάσαρα την δικιά μου και πέθανε. Χωρίς PCI κάρτα μπορώ να κάνω κάτι?

Έχεις backup του original bios?? μπορείς να την φλασάρεις, άσε μέσα το floppy με το πρόγραμμα και το backup bios, περίμενε να ακούσεις το pc να μπουτάρει από floppy, δώστου 1 λεπτάκι και γράψε(οκ, δεν θα βλέπεις τίποτε στην οθόνη, αλλά δεν είναι δύσκολη η εντολή) την εντολή για flash.... κάνε ένα τσιγαράκι(αν καπνίζεις) και δώσε reboot.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 23:25]

Έχεις backup του original bios?? μπορείς να την φλασάρεις, άσε μέσα το floppy με το πρόγραμμα και το backup bios, περίμενε να ακούσεις το pc να μπουτάρει από floppy, δώστου 1 λεπτάκι και γράψε(οκ, δεν θα βλέπεις τίποτε στην οθόνη, αλλά δεν είναι δύσκολη η εντολή) την εντολή για flash.... κάνε ένα τσιγαράκι(αν καπνίζεις) και δώσε reboot.

Τη δισκέτα την έχω έτοιμη με το original bios έχω γράψει και την εντολή σε χαρτί αλλά.... δεν μπουτάρει τελείως το μηχάνημα. Δηλαδή ξεκινάει και σταματάει. Δεν διαβάζει από την δισκέτα. Μόνο μαύρη οθόνη. HELP.........:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

Τη δισκέτα την έχω έτοιμη με το original bios έχω γράψει και την εντολή σε χαρτί αλλά.... δεν μπουτάρει τελείως το μηχάνημα. Δηλαδή ξεκινάει και σταματάει. Δεν διαβάζει από την δισκέτα. Μόνο μαύρη οθόνη. HELP.........:(

Eχω pci καρτα θες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

Εννοείται!!! Σε πόση ώρα θα είσαι εδώ? :D :D

1)Τετοια πραγματα δεν τα λενε στον Νονο , ποτε τα βλεπει στραβα.....λολ

2)Εσυ εχεις τουτ τουτ εγω οχι

3)Αυριο δουλευω ο αμοιρος .....

4)Εχω και usb floppy...λολ

Link to comment
Share on other sites

Εαν θες την παιρνω ( την καρτα μαζι και εγω στην δουλεια ) και περνα να την παρεις απο εκει....

Αλλα απο οτι βλεπω μονο εγω ειχα προνοησει και οταν επαιζα με βιος ειχα καβαντζωσει ολοκαιρο Π133 απο την δουλεια για την pci καρτα του και το φλοπυ γι απαν ενδεχομενο...αχ αχ δεν με ακουτε και θα βαλω τον προνσταρ να σας επιπληξει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven [Σήμερα, στις 23:44]

Αμα δεν βγαλετε ακρη με τις μετακινήσεις και αντέχεις να περιμένεις αυριο σου φερνω μια απο την δουλεια

ΟΚ michael! Αν δεν βρω κάρτα θα σε πάρω το μεσημέρι για να συννενοηθούμε. (Ελπίζω η PCI να έχει και μπλοκ πάνω! lol :D )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 23:48]

RMA the μπιτς.....και επι της ευκαιριας ( μιας και ειναι msi) κατι μου λεει οτι θα γυρισει και καλυτερο στεππινκ.....

Μια χαρά πάει αυτή! Οι μνήμες 400αρίζουν χωρίς mod και χωρίς ψυκτράκια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.