Jump to content



9800 pro @ 9800 XT


LoWRiDeR

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από LoWRiDeR [27-06-2004 11:40]

Παιδες εχω μια 9800 pro Powercolor που αντεχει χωρις να κανει μλκιες 450/760...αξιζει να της βαλω bios που την μετατρεπει σε 9800ΧΤ..γινεται καταρχας?Θα εχω κανενα προτερημα αν κανω αυτην την αλλαγη η μπα?Επισης καποιο λινκ για την διαδικασια μετατροπης αν ειναι δυνατον να μου γραψετε.θενκς!

450/760 :o σαν πολυ μου φαινεται ρε μεγαλε !!! και πως το ψυχεις αυτο το πραμα? μην μου πεις με original ψυκτρα :blink:

ειμαι πραγματικα περιεργος

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ταραμας [Σήμερα, στις 00:36]

450/760 :o σαν πολυ μου φαινεται ρε μεγαλε !!! και πως το ψυχεις αυτο το πραμα? μην μου πεις με original ψυκτρα :blink:

ειμαι πραγματικα περιεργος

Το περιέργο που είναι????? ’λλοι έχουν 500+ στον πηρύνα και 400+ στις μνήμες. (με νερό :) )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από outlaw

Στην προσπάθει πολλών να κάνουν το voltmod στον πυρήνα της 9800 ανακάλυψαν οτιάλλοι είχαν by default 1.5v και άλλοι έως και 1.7. Οι έχωντες τους 1.7 βόλτ τροφοδοτούμενους πυρήνες δεν μπορούσαν να κλοκάρουν πολύ ψηλά ενώ οι 1.5 κάναν τα αίσχη με απλή αερόψυξη (όχι όμως και την μαμήσια ψύκτρα). Έτσι εξήχθει το συμπέρασμα οτι οι R350 πυρήνες είχαν διαφόρων ειδών ποιότητες με τους 1.7 να είναι παρακατιανοί που ήθελαν overvolt απο την μαμά για να δουλέψουν απρόσκοπτα.

Έμένα έχει 1.7 def και με 1.91 τραβάω Bench 505 Mhz... αλλά το έχω για everyday 470. Λογικά αυτοί με το 1.5 θα 500αρίζουν για πλάκα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.