Jump to content



GTX 295


GaMeMaSTeR

Recommended Posts

Ναι, η 295 είναι πολύ δυνατή κάρτα με επιδόσεις παρόμοιες με την 5870 και ειδικά σε αυτήν την ανάλυση δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα σε κανένα παιχνίδι.

Αν είναι σε καλή κατάσταση, πάρτην. Η τιμή είναι αρκετά δελεαστική για να παραβλέψεις τα προφανή μειονεκτήματα της (Νο DX11, θερμοκρασίες κτλπ)

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να πάρω μια 6790 με 90€ τελικά. Στις αναλύσεις που παίζω δεν θα έχει τρελές διαφορές, τραβάει το μισό ρεύμα, έχει τη μισή θερμοκρασία, 1/3 του θορύβου, φουλ εγγύηση 2 έτη και την σηκώνει το τροφοδοτικό μου που είναι 600w σε σχέση με τη 295 που έπρεπε να πάρω 800w. Και τέλος έχει και directX 11.. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι το μισο ρευμα η οι επιδοσεις?θα σου προτεινα 5870 μτχ η 6850 μτχ.η 6790 ειναι πατατουλα....

6850 εψαχνα να πάρω αλλά δεν βρήκα στα χρήματα που διαθέτω γιαυτό πήρα την 6790. Στην ανάλυση(1680-1050) που παίζω δεν έχουν μεγάλες διαφορές. Το ρεύμα είναι σημαντικό από τη στιγμή που δεν την σηκώνει το τροφοδοτικό μου που είναι 600w....

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι το μισο ρευμα η οι επιδοσεις?θα σου προτεινα 5870 μτχ η 6850 μτχ.η 6790 ειναι πατατουλα....

δεν είναι τόσο πατατούλα, 90 ευρώ με 2 χρόνια εγγύηση είναι καλή τιμή.

είναι σαφώς πάνω από την 6770 η οποία κάνει 100 ευρώ καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.