Jump to content



Πρόταση για αγορά οθόνης ;


smurf1gr

Recommended Posts

Πρόκειται να δαπανήσω ένα ποσό (υπολογίζω να διαθέσω περίπου 200-250 ? ) για αγορά νέας οθόνης για το 2ο μηχάνημά μου. Προορίζεται αποκλειστικά για χρήση σε Lan και για παιχνίδια ως επί το πλείστον. Προσανατολίζομαι σε 19" CRT (αλήθεια, αυτές οι Aoc του Πλαισίου λένε τίποτα; ), αλλά δε θα πειράξει και μια 17". Τι προτείνετε ; :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω AOC απο το πλαισιο εδω κ 3 χρονια,μια 17'' για την ακριβεια κ δεν εχει παθει απολυτως τιποτα....κ ικανοποιημενος με το παραπανω ειμαι,αφου καμια δυο φορες εχουν σκασει πανω της κατι πραγματα κ δεν εχει παθει τιποτα!Pixel...ουτε ενα καμμενο....κ απ'οτι θυμαμαι δινει κ 2 χρονια εγγυηση αν δε κανω λαθος!

Link to comment
Share on other sites

η οθονη σιγουρα δεν εχει παθει τιποτα....εσυ πως αισθανεσαι?? ολα καλα? :p

θα προτεινα κατι πιο ποιοτικο οπως samsung h philips.τις philips πιο πολυ ως λυση χαμηλου κοστους.κοιταξε επισης και τις 19αρες lg η οποιες ειναι αρκετα αξιοπρεπεις

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από Βασιλης

Εγω εχω AOC απο το πλαισιο εδω κ 3 χρονια,μια 17'' για την ακριβεια κ δεν εχει παθει απολυτως τιποτα....κ ικανοποιημενος με το παραπανω ειμαι,αφου καμια δυο φορες εχουν σκασει πανω της κατι πραγματα κ δεν εχει παθει τιποτα!Pixel...ουτε ενα καμμενο....κ απ'οτι θυμαμαι δινει κ 2 χρονια εγγυηση αν δε κανω λαθος!

Σαν τι να πάθαινε ρε Βασίλη? Καμμένο pixel σε CRT?

Oι AOC αξίζουν μόνο λόγω Πλαισίου. Κουραστικές οθόνες, μέτρια ποιότητα εικόνας. Σε CRT μιλάω πάντα. Σε TFT έχει βγάλει κάτι καλά 17άρια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ταραμας

Το ρητό εδώ λέει : ΠΑΡΕ EIZO πληρωνεις πολλα και παίρνεις πολλα :T:

Με 200-250 και για PC που θα χρησιμοποιεί (ούτε καν ο ίδιος) σε LAN games?

Στα λεφτά αυτά προτείνω την LG 910BH. Ξεκούραστη οθόνη, ζωντανά χρώματα και δε θα έχεις τις ενοχλητικές γραμμές. Εναλλακτική είναι και η Samsung 957.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.