Jump to content



Καλύτερη στιγμή για αγορά κάρτας γραφικών


Dimitris362

Recommended Posts

Περιμενεις να βγουν οι 79ΧΧ , βλεπεις benchmarks -> τιμη -> καταναλωσεις/θερμοκρασιες και αποφασιζεις τι θα παρεις.

Η σειρα 6 της Nvidia θα αργησει πολυ οποτε πολλοι θα στραφουν προς την κοκκινη, ειδικα αν οι επιδοσεις τους ειναι παραπλησιες με τις τωρινες 2πυρηνες.

Link to comment
Share on other sites

κατι φιλοσοφικες ερωτησεις που γινονται....!!! μ' αρεσουν τρελα, αυτες οι ερωτησεις!!!!:dance3::dance3:

1η απαντηση: η καλυτερη στιγμη ειναι η στιγμη που την εχεις ΑΝΑΓΚΗ...!!αλλιως περιμενεις!!

2η απαντηση: οταν εχεις τα λεφτα...!!!! τοτε αγοραζεις οτι καλυτερο υπαρχει στην αγορα! αλλιως και παλι περιμενεις...........!!

για βοηθα μας λιγο! σε ποια κατηγορια εισαι? καιγεσαι για καρτα?

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου κάηκε η 4870 προ μερικων ημερων στο σύστημα που εχω καμια 4ετια. το πιο βαρυ παιχνιδι που έπαιζα ηταν το bf3 και το επαιζε στα high ανετοτατα και δεν ειμαι ο τυπος που θα κανει sli τις 6970 για το λιγο παραπανω, ουτε αλλαζω το σηστυμα μου καθε χρονο, αλλα αρκουμαι στο να τρεχω ανετα ολα τα παιχνιδια. ειμαι αναμεσα ειτε σε κατι φθηνο (βλεπε 6770), μιας και σκέφτομαι οτι με τον ερχομο των καινουριων κονσολων που μπορει να γινει και σε 1 χρονο απο τωρα, να μας κανουν την χαρη οι εταιριες και να βγαλουν κατι πολυ καλυτερο οποτε μια 560ti θα εχανε πολυ την αξια της, και 200 ευρω θα πηγαιναν στα σκουπιδια. και εφοσον τους καιρους που περναμε και το τελευταίο ευρω το σκεφτόμαστε (εγω τουλαχιστον), κανω μια καλη ερευνα αγορας εστω και για 20-30 ευρω που μπορει να γλιτώσω.

Link to comment
Share on other sites

εγω για το ποτε βασικα μιλαω. αξιζει η οχι να περιμενω καμια 10 μερες σε περιπτωση που βγουν οι καινουριες και πανε ολοι οι απαιτητικοί να αλαξουνε και τσιμπισω καμια μεταχειρισμενη.

Link to comment
Share on other sites

εγω για το ποτε βασικα μιλαω. αξιζει η οχι να περιμενω καμια 10 μερες σε περιπτωση που βγουν οι καινουριες και πανε ολοι οι απαιτητικοί να αλαξουνε και τσιμπισω καμια μεταχειρισμενη.

Οταν κυκλοφορησουν οι νεες καρτες και αξιζουν στα reviews, θα αρχιζουν να γεμιζουν οι αγγελιες απο μεταχειρισμενες καρτες που θα θελουν να ξεφορτωθουν οσοι θελουν να αγορασουν τη σειρα 7000.

Σε καθε περιπτωση αξιζει να περιμενεις, γιατι στην ιδια φαση ειμαι και εγω. Θελω την 6850 αλλα αν η 7850 ειναι στα ιδια λεφτα και με καλυτερες επιδοσεις θα την προτιμησω.

Αλλιως στα 140€ μπορεις να παρεις μια μεταχειρισμενη και ισως 6900 αν γινει αυτο που περιεγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλιως στα 140€ μπορεις να παρεις μια μεταχειρισμενη και ισως 6900 αν γινει αυτο που περιεγραψα.

140 oi 6900 θα αργησουν πολύ να πάνε. Σκέψου ότι η πρώτη τιμή 7970 @ Πλαίσιο θα είναι 659 ευρω

Link to comment
Share on other sites

εγω για το ποτε βασικα μιλαω. αξιζει η οχι να περιμενω καμια 10 μερες σε περιπτωση που βγουν οι καινουριες και πανε ολοι οι απαιτητικοί να αλαξουνε και τσιμπισω καμια μεταχειρισμενη.

φιλε Δημητρη, οπως προανεφερα στο προηγουμενο ποστ, το "ποτε" ειναι καθαρα δικη σου αποφαση! δεν θα σου πουμε εμεις.

αν μπορεις να περιμενεις, περιμενε, να δεις και οι καινουριες τι ψαρια πιανουν και τι τιμες θα εχουν, και μετα αποφασιζεις.

αν ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ, τοτε πας σημερα και παιρνεις μια καρτα γραφικων και κανεις δουλεια σου!!

Link to comment
Share on other sites

140 oi 6900 θα αργησουν πολύ να πάνε. Σκέψου ότι η πρώτη τιμή 7970 @ Πλαίσιο θα είναι 659 ευρω

αν το κάνουν αυτό τη φέρνουμε από αμερική , πληρώνουμε τελωνείο και μας έρχεται στα ίδια και δεν τους κάνουμε και τη χάρη.... :p

550 δολάρια= 420 ευρώ.

άσε που μπορεί να κάτσει και να μην σε πιάσει το τελωνείο... :p

Link to comment
Share on other sites

αν το κάνουν αυτό τη φέρνουμε από αμερική , πληρώνουμε τελωνείο και μας έρχεται στα ίδια και δεν τους κάνουμε και τη χάρη.... :p

550 δολάρια= 420 ευρώ.

άσε που μπορεί να κάτσει και να μην σε πιάσει το τελωνείο... :p

αυτό λέει και ένας φίλος, λες USPS βάλε μια ετικέτα με κόστος 50$ και μπορεί να περασει έτσι απο το τελωνείο (προσπαθεί να με πείσει να κάνω εισαγωγή την 7970 τώρα που πήρα τις 2Χ6870)...αλλά εγγύηση? γιοκ? Θα το σκεφτόμουνα ΠΑΑΑΑΑΡΑ πολύ... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοβάμαι την εγγύηση διαφορετικά θα αγοραζα asap.
βασικά εγγύηση παίζει, αλλά πρέπει να την στείλεις πίσω και να την έλεγξουν, και άμα είναι σοβαρό το μαγάζι που την αγόρασες... πολλά άμα και πολλές οι πιθανότητες να στραβώσει...άρα τυπικά για μένα δεν έχεις εγγύηση και όπως ανέφερα παραπάνω..θα το σκεφτόμουνα πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.