Jump to content



Επιλογη Laptop


Jim@kiS

Recommended Posts

Καλησπερα σας παιδια ηρθε η ωρα για αγορα μεχρι 600-650 ευρω τι επιλογες εχουμε? Εγω λεω για

Sony Vaio VPCEH2E0E/W - Laptop - plaisio.gr

μέγεθος?χρήση?

γενικά

1) 17inches,320gb i3_2330m -gt525m

2)15.6inches -i5_2410 - 500gb -gt525m

3)ίδια specs με το πάνω απλά ati 6470m αντί gt525m

ps.δεν είμαι dell fanboy απλά για την εγγύηση τους(αχρείαστη να'ναι) έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια

Link to comment
Share on other sites

Βασικα πρεπει να απαντησεις στα ερωτηματα του φιλου shattered memories σχετικα με την χρηση και την οθονη που θες απο το λαπτοπ.

Επισης, σε ενδιαφερουν τα χαρακτηριστικα πιο πολυ ή η ποιοτητα κατασκευης;

Γιατι τα Dell που προτεινε παραπανω το παιδι, εχουν πολυ καλα χαρακτηριστικα, αλλα πολυ μετρια κατασκευη.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειμαι απο ροδο και δεν ειναι ευκολο κατι τετοιο! Ειμαι αναμεσα σε dell και σε sony για την ποιοτητα τους κατι τοshiba κατι acer τα φοβαμαι λιγο!!! :/

αν θες σωστή dell ποιότητα μιλάμε για dell xps...από 865+ (skroutz)

από την άλλη το service της dell είναι γνωστό και δεν νομίζω να κάνει εξαιρέσεις αν το μοντέλο είναι xps ή inspirion ή alienware(ίσα ίσα βλέπω τις επεκτάσεις εγγύησης για inspirion πιο φτηνές....)

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω πως το θελεις για απλη χρηση το λαπτοπ.

Εγω θα πηγαινα εδω: HP ProBook 4530s (i3-2330M/4GB/320GB) | Skroutz.gr

που εχει ματ οθονη και οχι glossy και πολυ καλη κατασκευη.

Με +45ευρω πας στα 2 χρονια εγγυηση και εισαι καλυμμενος.

Link to comment
Share on other sites

Τo Hp εχει πολυ καλη κατασκευη, ματ οθονη και καλυτερη καρτα γραφικων απο το Dell με την 6470.

Απο την αλλη, το Dell εχει 2 χρονια παρα πολυ καλης εγγυησης.

Οποτε επιλεγεις σε τι θες να ριξεις το βαρος.

Στην εγγυηση ή σε ολα οσα ανεφερα παραπανω.:T:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μακρια απο sony ειμαι καμενος απο την συγκεκριμενη εταιρια. Οταν μου επαθε ζημια η μητρικη το εστειλα Γαλλια για σερβις και μου γυρισε μετα απο ενα μηνα και δεν ειχαν τοποθετησει καλα το πληκτρολογιο οποτε το εφτιαξα μονος μου χανωντας την εγγυηση διοτι δεν μπορουσα να περιμενω και αλλον μηνα.. Εγω θα σου προτεινα αυτον Toshiba Satellite L750-16K - Laptop - plaisio.gr για μενα οι toshiba ειναι κορυφη

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.