Jump to content



αγορα case


JohnnyBoy

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Shaman [Χθες, στις 11:33]

Το κουτί είναι επένδυση ρε παιδιά!!

Όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων...Κάποιος μπορεί να σκάσει 500 για μια Χ800...Εγώ, με τα ίδια λεφτά, θα έπαιρνα μία 9800ΧΤ και ένα LianLi.....

ετσι ακριβως....

το κουτι ειναι στην ιδια κατηγορια με την οθονη και το τροφοδοτικο....

αντε ισως και τους σκληρους....

αντεχουν στο χρονο και διατηρουν την τιμη τους

γιαυτο και αντεχουν σε πολλες αναβαθμισεις λοιπου hardware...

τωρα καποιοι γουσταρουν αλουμινια και θελουν να βλεπουν το κουτακι και να το χαιρονται

και αλλοι συμβιβαζονται με πλαστικα και μπορει και να θαβουν το κουτι τους κατω απο το γραφειο...

παντως ενα κουτι των 30 δεν μπορει και δεν εχει καμια απολυτως σχεση

με τα κορυφαια τυπου LianLi (των αρκετων )

περι ορεξεως και πορτοφολιου.....λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Χθες, στις 16:04]

Πόσο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ποιά η διαφορά του από το αντίστοιχο Chieftec και είναι τόσο ακριβό;

1) Ειναι Antec.

2) Δεν ειναι ακριβο, εχει 100 τελικη (πιο φτηνο απο το Chieftec) και αυτο επειδη δεν εχει τροφοδοτικο.

3) Εχει ετοιμο το παραθυρο που στο Chieftec πληρωνεις +30 περιπου.

4) Ειναι Antec.

Ειχα το Plusview και τωρα εχω το Chieftec. Αλλη κλαση το Antec, απλα δεν εβγαινε στο μεγαλο μεγεθος (6Χ5.25") και αναγκαστικα πηρα το Chieftec.

Link to comment
Share on other sites

@2) Επειδή δεν έχει τροφοδοτικό είναι πιο ακριβό.

@3) Πληροφοριακά 42

Δεν έχω δεί ποτέ από κοντά Antec αλλά για να το λές με τόση άνεση μάλλον είναι όντως άλλο πράμα. Αλλά τι ενωείς άλλη κλάση; Ποιότητα μόνο έτσι; Γιατί νομίζω οτι από χώρους και εργονομίες είναι το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειχα δει οταν κυκλοφορουσε το 1240 της Antec (6 Χ 5.25``) δεν ειχε τεραστια διαφορα σε ποιοτητα σε σχεση με το chieftec DA01-W εκτος βεβαια απο το τροφοδοτικο αφου το antec τοτε ηταν απλα κορυφαιο (400 W truepower) ενω το chief 340W δεν ηταν τοσο καλο και καποιων λεπτομερειων στο φινιρισμα. Αλλα ειχε περιπου 150 Ε παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Χθες, στις 10:44]

1) Ειναι Antec.

2) Δεν ειναι ακριβο, εχει 100 τελικη (πιο φτηνο απο το Chieftec) και αυτο επειδη δεν εχει τροφοδοτικο.

3) Εχει ετοιμο το παραθυρο που στο Chieftec πληρωνεις +30 περιπου.

4) Ειναι Antec.

Ειχα το Plusview και τωρα εχω το Chieftec. Αλλη κλαση το Antec, απλα δεν εβγαινε στο μεγαλο μεγεθος (6Χ5.25") και αναγκαστικα πηρα το Chieftec.

Φιλε μου και το Antec και το Chieftec η ιδια εταιρια τα βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

και γω θεωρώ άσκοπο να ξοδέψει κανέις πάνω απο 100-120 για ένα κουτί

Βολεύεσε και με φτηνότερο. Το πολύ πολύ να αρχίσεις τις μετατροπές κοινώς modding ;opvw o DMylonas.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.