Jump to content



Sound, Mouse κλπ


giorgos94

Recommended Posts

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλα τα μέλη του thelab.gr!

Κατα την γνώμη μου εχω μείνει λίγο πίσω σε οτι αφορά τον ήχο και γενικά τα σχετικά περιφερειακά του υπολογιστή μου.

Εχω ενα παλιό σύστημα 5.1 του οποίου τα ηχεία τα είχα πάρει απο homecinema και τα είχα βάλει πάνω σε άλλο controller(αυτό που συγκεντρόνονται ολα και βγαίνουν 3 καλώδια που πάνε στο pc) κλπ.

Εχω και ενα mouse 8ετίας που απορώ και εγώ πως αντέχει :)

'Ηθελα λοιπόν να πάρω 2-3 καινούργια πραγματάκια για το PC μου. Αν γίνεται να μου πείτε την γνώμη σας θα το εκτιμούσα!

Παρεπιπτόντως, δεν θα ήθελα να υπερβώ τα 140-150 ευρώ.

Κάρτα Ήχου: ASUS XONAR DG

Ηχεία: LOGITECH X-530

Ακουστικά: KONIG KNG-5050 STYLO ONYX EGO BOOST HEADPHONES

Mouse: HAMA 62888 OPTICAL URAGE GAMING MOUSE

MousePad: SHARKOON 1337 GAMING MAT BLACK

Σύνολο: 150 ευρώ

Τι πιστεύεται; Αξίζει να δόσω 150 ευρώ για αυτά τα προϊόντα;

Σε περίπτωση που γράφω σε λάθος κατηγορία, ζητώ συγγνώμη. Επίσης συγγνώμη και για την άθλια ορθογραφία μου!

Link to comment
Share on other sites

Ηχεία και κάρτα ήχου είναι καλά και δοκιμασμένα.

Τώρα τα υπόλοιπα 3 δεν μπορώ να προτείνω κάτι. Το budget είναι χαμηλό. Εγώ αντι για ποντίκι-mousepad-ακουστικά θα αγόραζα ένα καλό επώνυμο ποντίκι μιας και θέλουμε κατηγορία gaming.

Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικα δες το thread εδω --> http://www.thelab.gr/ti-pou-poso/omadiki-agora-superlux-hd668b-91483.html best value for money

Για ποντικι θα σου ελεγα καποιο Logitech gaming...πχ

Logitech MX518 Gaming-Grade | Skroutz.gr

η σε ποιο ακριβο

Logitech G9X | Skroutz.gr

Mousepad παρε ενα steelseries στο 15αρι και εισαι κομπλε αν δεν εχεις τρελες απαιτησεις.

Οποτε μενει κοντα στην 60αρα για καρτα ηχου και ηχεια...

Βρες καμια μεταχειρισμενη soundblaster η asus (καπου εκει παιζουν) και παρε τα ηχεια πιο μετα....(χρησιμοποιησε τα ακουστικα :))

Link to comment
Share on other sites

Για ηχεία δες τα Z506 της Logitech. 70-80€

Για mouse το CM Spawn. 40€

To mousepad που διάλεξες το έχω και το προτιμό απο πολλά ακριβότερα λόγο πάχους και καλής ποιότητα για τα χρήματα που ζητάει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.