Jump to content



Recommended Posts

Γεια χαρα και καλη χρονια.

Χθες αγορασα μια hd camera , αλλα επειδη με το θεμα δεν εχω ξανασχοληθει ξερει κανενας τι προγραμμα να χρησιμοποιησω για το rendering και για το editing??Για το sony vegas γινεται λογος στο youtube...??εχουμε αλλη επιλογη?

[ame]

[/ame]

Υπαρχει αλλο εκτος απο τα παραπανω??Most easy to use?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εύκολο... ναι , αλλά μακραν το πιο προβληματικό πρόγραμμα από όλα και με τις ελάχιστες δυνατότητες από όλα, μόλις αρχίσει να φορτώνει το project file αρχίζει να κολλάει με το παρα μικρο.

Αν θες τα βιντεο σου να δείχνουν τουλάχιστον εμφανίσημα μετακινήσου σε κάποιο άλλο πρόγραμμα τώρα που είναι ακόμα νωρίς και δεν έχεις δουλειές ακόμα στο pinnacle.

Τα vegas μαζί με το director κυριαρχούν στον ερασιτεχνικό τομέα, ενώ για ποίο σοβαρή δουλεία premiere με after effects και έχεις πλέον τις βάσεις για μικρού μήκους ταινίες

Link to comment
Share on other sites

Εύκολο... ναι , αλλά μακραν το πιο προβληματικό πρόγραμμα από όλα και με τις ελάχιστες δυνατότητες από όλα, μόλις αρχίσει να φορτώνει το project file αρχίζει να κολλάει με το παρα μικρο.

Αν θες τα βιντεο σου να δείχνουν τουλάχιστον εμφανίσημα μετακινήσου σε κάποιο άλλο πρόγραμμα τώρα που είναι ακόμα νωρίς και δεν έχεις δουλειές ακόμα στο pinnacle.

Τα vegas μαζί με το director κυριαρχούν στον ερασιτεχνικό τομέα, ενώ για ποίο σοβαρή δουλεία premiere με after effects και έχεις πλέον τις βάσεις για μικρού μήκους ταινίες

Ενα κολλημα το ειχα , αλλα νομιζα οτι εκανα χαζομαρα...:p

EDIT

Λοιπον βρεθηκε λυση για το κολλημα, οταν φορτωνεις videaki στο timeline πρεπει να περιμενεις να το διαβασει ΟΛΟ , αν φορτωσεις και 2ο περιμενεις και αυτο, αργει λιγο αλλα μετα δεν κολλαει με τιποτα.Για μενα που δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις απλα θελω τις βασικες λειτουργιες editing με βολευει περισσοτερο απο ολα.Δοκιμασα και το cyberlink αλλα μου εσπασε τα νευρα γιατι δεν επαιρνε τα transitions που δοκιμασα.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Γεια σας. Είναι εύκολο κάποιος με πολύ λίγα λόγια να δώσει σε κάποιον, όχι ιδιαίτερα σχετικό σαν και εμένα, να καταλάβει τι είναι το rendering και ποια η διαφορά με το editing; Μπορεί να γίνει video edit χωρίς rendering;

Αν ναι, τα δημοφιλή προγράμματα τύπου Pinnacle, Vegas, PowerDirector, Premiere κλπ υποστηρίζουν και τα δύο (rendering, no rendering);

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.