Jump to content



3400 Newcastle


yog-sothoth

Recommended Posts

σημερα ηρθε το καινουριο μου παιχνιδι...

Ενας Athlon 64 3400+ Newcastle (512 L2)

εχει multi 12 και δουλευει default στα 2400.

μεσα στο σαββατοκυριακο ελπιζω να τον τεσταρω περισσοτερο

η μητρικη ειναι η MSI K8N Neo Platinum

και μνημες 2χ256 Mushkin PC3500 Level 2

για 3d ελπιζω να δανειστω μια 9800pro ενος φιλου μου γιατι ειμαι με 9500@9700

αυτη τη στιγμη βραζω και δεν εχω δοκιμασει πολλα. εχω φτασει για super pi στα 2588mhz με default ρευμα και εβγαλα 35" στο 1Μ.

και ενα cpu-z και ισως ποσταρω αργοτερα το βραδυ benchmarks.

post-232-1416071067,131_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 21:10]

ε και τι εγινε που ειναι 512? ισα ισα πιο κρυος -> ανεβαινει καλυτερα. εχασες ομως κανα 2 frames....so what?:hehe:

Σ' αυτή τη περίπτωση, αφού θα ανεβαίνει καλύτερα, μετα extra mhz θα έρθει στα ίσα του.Όμως οι εφαρμογές που χρησιμοποιύν κατακόρον cache τι γίνετε?:shutup:

Link to comment
Share on other sites

Eχω κιολας την εντυπωση οτι ο 3400+ στα 2400(512κ) ειναι πιογρηγορος απο τον 3400+ στα 2200(1024κ). Εχω την περιεργεια εδω και καιρο και ψαχνω ενα συγκριτικο και δεν εχω βρει ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικο που εχω βρει ειναι αυτο... http://www.hardocp.com/article.html?art=NjI5LDI= και ο 3500+ ειναι πιο γρηγορος σχεδον σε ολα σε σχεση με τον 3400+(1mb)...

Υποθετω οτι ο claw 3400+ θα ειναι εστω και λιγο ταχυτερος.

Link to comment
Share on other sites

τον αγορασα απο θεσσαλονικη απο ενα παρα πολυ καλο μαγαζι (απο οπου αγοραζω εδω και 10 μηνες) βρισκεται στην καμαρα λιγο πιο πανω. περισσοτερα δεν λεω δεν θελω να κανω διαφημηση. τιμη 380+ΦΠΑ.

λοιπον δεν ξερω γιατι αλλα βραζει ο ατιμος. βασικα και οι θερμοκρασιες που μου λεει η MSI ειναι οτι να ναι. 66 σε idle ειναι πολυ. ουτε ο Prescott μου δεν ειχε τοσο.

εκανα ενα προχειρο overclock για super pi. και εφτασα το προηγουμενο προσωπικο ρεκορ μου με τον prescott.

post-232-1416071068,8011_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

η μαλακι@ ειναι οτι δεν βλεπει τον σατα δισκο μου στον οποιο εχω ολα τα benchmarks. μου τον εμφανιζει σαν δυναμικο και μου λεει οτι πρεπει να τον μετατρεψω σε βασικο αλλα ετσι θα χαθουν 120gb πραγματα τα οποια εκανα πολυ κοπο να τα κατεβασω. και τωρα δεν λεει με το 56κ να κατεβασω σαντρα και 3δμαρκ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από yog-sothoth [Σήμερα, στις 14:57]

. και τωρα δεν λεει με το 56κ να κατεβασω σαντρα και 3δμαρκ.

γραψε τα σε κανενα cd.....αντε μεγεια κ απο μενα κ καλο-ανεβασμενος!!!χε!χε!!:T:
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.