Jump to content



Αναβαθμιση καρτας γραφικων


filipp

Recommended Posts

ποια κοστιζει 180 και πανω?

6850 - Gigabyte, Asus Κάρτες Γραφικών | Skroutz.gr

δεν ειναι υποχρεωτικο να παρεις 6870...!! παρε την 6850, παλι ωφελημενος θα εισαι!

παντως οσον αφορα τις ΑΤΙ, η SAPPHIRE ειναι η πιο αμεση συνεργατιδα. οποτε μπορεις αφοβα να παρεις 6850-6870 και να ωφεληθεις απο τις επιδοσεις και την τιμη που εχει..!!

Link to comment
Share on other sites

οπως προανεφερα πιο πανω ειναι οτι αγοραζω μονο gigabyte η asus.. κ αν δεις στο skroutz.gr το μοντελο π λες κοστιζει απο 180 κ πανω.. τεσπα ευχαριστω για τις πληροφοριες

Με συνχωρεις φιλε μου ειναι χαζο κολλημα γιατι οι sapphire ειναι τερμα αξιοπιστες καρτες

και δεν εχει καμια διαφορα με asus or gigabyte

οποτε ειναι δικο σου προβλημα που δεν θες το προιον που ειναι value for money

με ιδιες επιδωσεις

Και μια άσχετη με το θέμα ερώτηση....

Τι αξίζει περισσότερο μια μεταχειρισμένη 5850 ή μια καινούργια 6850???

Εδω μαζεις δυσκολα

η 5850 ειναι λιγο καλυτερη απο την 6850

Αλλα 2 χ6850 ισες εως καλυτερες απο 2χ 5850 λογο καλυτερου scaling

εγω θα πηγαινα σε μια καινουρια 6850 επειδη θα εχεις εγγυηση το πιο βασικο και οτι διαφορες ειναι μικρες ,

εχει μικροτερη καταναλωση

και για το μελλον συμφερει να βαλεις και δευτερη

αυτα

Link to comment
Share on other sites

Εδω μαζεις δυσκολα

η 5850 ειναι λιγο καλυτερη απο την 6850

Αλλα 2 χ6850 ισες εως καλυτερες απο 2χ 5850 λογο καλυτερου scaling

εγω θα πηγαινα σε μια καινουρια 6850 επειδη θα εχεις εγγυηση το πιο βασικο και οτι διαφορες ειναι μικρες ,

εχει μικροτερη καταναλωση

και για το μελλον συμφερει να βαλεις και δευτερη

αυτα

Κι εγώ φίλε μου κάτι παρόμοιο είχα κατα νού και κυρίως για την κατανάλωση και τις μικροδιαφορές:thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

O auditt εχει για ακομη μια φορα δικιο φιλε FarmaS. Οι εταιριες δεν κατασκευαζουν τσιπακια αλλα τα παιρνουν ετοιμα απο την AMD/nvidia και πρεπει ο κοσμος επιτελους να το καταλαβει αυτο. Αυτο βεβαια οσον αφορα τις reference καρτες που ειναι ΟΛΕΣ ΙΔΙΕΣ

Στις custom ναι υπαρχει διαφορα οσον αφορα τις ψυξεις. Εκει μαλιστα. Μπορεις να ψαχνεις..

Εγω στο μονο σημειο που δικαιολογω προτιμηση σε εταιρια ειναι και μονο επειδη εχει καλυτερη μεταπωληση. Μια Asus/Gigabyte/Msi φευγει πιο ευκολα απο μια POV/Zotac/Galaxy

Link to comment
Share on other sites

O auditt εχει για ακομη μια φορα δικιο φιλε FarmaS. Οι εταιριες δεν κατασκευαζουν τσιπακια αλλα τα παιρνουν ετοιμα απο την AMD/nvidia και πρεπει ο κοσμος επιτελους να το καταλαβει αυτο. Αυτο βεβαια οσον αφορα τις reference καρτες που ειναι ΟΛΕΣ ΙΔΙΕΣ

Στις custom ναι υπαρχει διαφορα οσον αφορα τις ψυξεις. Εκει μαλιστα. Μπορεις να ψαχνεις..

Εγω στο μονο σημειο που δικαιολογω προτιμηση σε εταιρια ειναι και μονο επειδη εχει καλυτερη μεταπωληση. Μια Asus/Gigabyte/Msi φευγει πιο ευκολα απο μια POV/Zotac/Galaxy

Ναι ισως αλλα επειδη μιλαμε για ati πιστευω μια sapphire ειναι το ιδιο αξιοπιστη οσο μια asus or gigabyte ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα...επειδη αγοραζω καρτες χρονια τωρα και εχω αγορασει απο πολλες εταιριες, μπορω προσωπικα να σου πω οτι για καμμια εταιρια δεν τιθεται θεμα αξιοπιστιας για μενα. Μου εχουν τυχει χαλασμενες καρτες τοσο απο την asus οσο και απο την sapphire. Απο Gigabyte ποτε, αν και πιστευω οτι μπορει να ετυχε.

Προσωπικα το ονομα στη καρτα για μενα εχει να κανει με την μεταπωληση. Το παλικαρι παραπανω απ οτι καταλαβα θελει nvidia μονο και τα χρηματα του τον βγαζουν μεχρι την 550.

Link to comment
Share on other sites

Εας παρει τοτε nvidia εαν και πιστευω πως γενικα δεν πρεπει να εχουμε τετοιες προτιμησεις γιατι δν λειτουργουν για συμφερον μας

αλλα αμα ντε και καλα θελει nvidia τοτε ειναι μονοδρομος στο ποια θα παρει

Link to comment
Share on other sites

ποια κοστιζει 180 και πανω?

6850 - Gigabyte, Asus Κάρτες Γραφικών | Skroutz.gr

δεν ειναι υποχρεωτικο να παρεις 6870...!! παρε την 6850, παλι ωφελημενος θα εισαι!

παντως οσον αφορα τις ΑΤΙ, η SAPPHIRE ειναι η πιο αμεση συνεργατιδα. οποτε μπορεις αφοβα να παρεις 6850-6870 και να ωφεληθεις απο τις επιδοσεις και την τιμη που εχει..!!

Για την 6870 λεω οτι εχει 180ευρω..

απο εκει κ περα παιδια απλα ειναι θεμα κολληματος.. οπως για παραδειγμα ολες τις συσκευες τηλεορασης, dvd κλπ αγοραζω της Sony.. για αμαξι Mercedes.. για κινητα Νοκια.. κ ουτο καθεξης

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα...επειδη αγοραζω καρτες χρονια τωρα και εχω αγορασει απο πολλες εταιριες, μπορω προσωπικα να σου πω οτι για καμμια εταιρια δεν τιθεται θεμα αξιοπιστιας για μενα. Μου εχουν τυχει χαλασμενες καρτες τοσο απο την asus οσο και απο την sapphire. Απο Gigabyte ποτε, αν και πιστευω οτι μπορει να ετυχε.

Προσωπικα το ονομα στη καρτα για μενα εχει να κανει με την μεταπωληση. Το παλικαρι παραπανω απ οτι καταλαβα θελει nvidia μονο και τα χρηματα του τον βγαζουν μεχρι την 550.

Δεν ειναι τα χρηματα τοσο απλα ειπα να διαθεσω μια φορα μεχρι τα 150ευρω. γιατι την καρτα π εχω τωρα την ειχα παρει 350ευρω.. το 2007-2008 (δεν θυμαμαι ακριβως) κ με εβγαλε τοσα χρονια.. ε λεω γτ να δωσω παλι τοσα χρηματα οταν ξερω οτι κ αυτη με τα 150ευρω κ με πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα απο αυτην π εχω θα με βγαλει στανταρ αλλα τοσα χρονια

Link to comment
Share on other sites

Για την 6870 λεω οτι εχει 180ευρω..

απο εκει κ περα παιδια απλα ειναι θεμα κολληματος.. οπως για παραδειγμα ολες τις συσκευες τηλεορασης, dvd κλπ αγοραζω της Sony.. για αμαξι Mercedes.. για κινητα Νοκια.. κ ουτο καθεξης

σωστος για την 6870!

αλλα τα κολληματα, ΠΡΕΠΕΙ να τα αποβαλεις!! κανουν κακο στην υγεια..!! (και μετα στην τσεπη!!!!)

ολες οι εταιριες εχουν τα πανω και τα κατω τους! καποτε εβγαζαν κορυφαια προιοντα, τωρα μπαφες! πρεπει να αγορασεις τις μπαφες, επειδη εχεις κολλημα με μια εταιρια? τα χρηματα σου δεν τα σκεφτεσαι? την ψυχικη σου ταλαιπωρια? αν οχι, οκ!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε farma δεν ξερω αν σε παιρνει να διαθεσεις αλλα 50€ για να παρεις την 560ti η οποια κατα τη γνωμη μου απο το camp της nvidia ειναι η καλυτερη καρτα value for money. Και θα εχεις αρκετα καλυτερες επιδοσεις απο την 550.

Βλεπω τιμες για την 560 που ξεκινανε απο 150 ως και 200. Για ψαξτο.

Link to comment
Share on other sites

σωστος για την 6870!

αλλα τα κολληματα, ΠΡΕΠΕΙ να τα αποβαλεις!! κανουν κακο στην υγεια..!! (και μετα στην τσεπη!!!!)

ολες οι εταιριες εχουν τα πανω και τα κατω τους! καποτε εβγαζαν κορυφαια προιοντα, τωρα μπαφες! πρεπει να αγορασεις τις μπαφες, επειδη εχεις κολλημα με μια εταιρια? τα χρηματα σου δεν τα σκεφτεσαι? την ψυχικη σου ταλαιπωρια? αν οχι, οκ!!

Δεν νομιζω σε αυτα π ανεφερα να υπαρχει εταρια π να ειναι πλεον τοσο χαλια..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε farma δεν ξερω αν σε παιρνει να διαθεσεις αλλα 50€ για να παρεις την 560ti η οποια κατα τη γνωμη μου απο το camp της nvidia ειναι η καλυτερη καρτα value for money. Και θα εχεις αρκετα καλυτερες επιδοσεις απο την 550.

Βλεπω τιμες για την 560 που ξεκινανε απο 150 ως και 200. Για ψαξτο.

ευχαριστω παιδαρα μ αλλα εβαλα ταβανι τα 150ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.