Jump to content



crossfire 6970 & battlefield 3 δεν πάνε μαζί


Maverick22

Recommended Posts

Καλησπερίζω και μπαίνω γοργά γοργά στο θέμα. Εδώ και λίγες μέρες ασχολούμε με δύο 6970.

H μία είναι αυτή

Sapphire Technology Web Site

και η άλλη αυτή

Sapphire Technology Web Site

Δοκιμάζω εδώ και μέρες το xfire με επιτυχία games όπως metro 2033, crysis 1&2, fear 3 αλλά στο battlefield 3 τζίφος. "Αναγκάστηκα" να το τερματίσω χρησιμοποιώντας μόνο τη μία(η οποία τα κατάφερε μια χαρά).

Αν πάω να το ανοίξω έχοντας ενεργοποιημένο το xfire μου κολάει στα opening screen εκεί που δείχνει dolby digital frostbite κλπ.

Έχω κατεβάσμένους τελευταίους drivers. Δεν έχω προλάβει να κλοκάρω τπτ μιας και το σύστημα είναι νεογέννητο.

intel 2500k

8gb 1600

enermax platimax 850w

asus p8z68-v

Για δώστε μια χείρα βοηθείας γιατί είναι λαλακία να αράζει η δεύτερη και η άλλη να τραβάει το κάρο μόνη της

Σας ευχαριστώ

Y.Γ.:(έριξα ένα γρήγορο search αλλά δε βρήκα παρόμοια θέμα, αν υπάρχει κάτι δώστε link)

Link to comment
Share on other sites

Με το που μπεις στο loading screen πριν ακόμα δείξει τίποτα , πατα alt+tab. Παρακολούθα το opening sequence σε windowded mode και μόλις περάσει το σήμα dolby και frostbyte , πάτα πάλι alt+tab.

WTF έλεος λειτούργησε :hmm:

Τι να πω σε ευχαριστώ πάρα πολύ :dance3::dance3::dance3:

edit1: (αλήθεια που οφείλεται το πρόβλημα αυτό, να μορφωθούμε και λίγο)

edit2: 80 fps με το καλημέρα και απο όσο ξέρω τρώνε και bottleneck απο τον 2500κ

Link to comment
Share on other sites

WTF έλεος λειτούργησε :hmm:

Τι να πω σε ευχαριστώ πάρα πολύ :dance3::dance3::dance3:

edit1: (αλήθεια που οφείλεται το πρόβλημα αυτό, να μορφωθούμε και λίγο)

edit2: 80 fps με το καλημέρα και απο όσο ξέρω τρώνε και bottleneck απο τον 2500κ

οπως ειπαν μια χαρα ειναι ο 2500Κ

εγω ειδα παραπανω fps απο με τον q9450

ανεβαινει και στα 4,3 για πλακα

Link to comment
Share on other sites

παντως φορατε την κανονικη εκδοση του βφ3,γιατι το προβλημα αυτο στην εκκινηση δειχνει αλλα, εγω με 2χ6970 δεν αντιμετωπισα ποτε τετοιο προβλημα στην εκκινηση με σωστο οδηγο.

ingame τωρα ειχα διαφορα προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μαμά; Είσαι άρρωστος; Κάντου ένα ήπιο overclock στα 4ghz για να μην έχεις καμία αμφιβολία...

:D

Εγώ είπα για μπουκάλι γιατί δεν έχω προλάβει να τον πειράξω καθόλου. Στα 3.3ghz αράζει

(ανάλυση που παίζω btw 1080p)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.