Jump to content



Πείτε μου και εμένα καλορίζικο ...


prokopas

Recommended Posts

Επιτέλους σήμερα το πρωί ήρθαν τα κομμάτια για το καινούργιο pc μου.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Μητρική

Asus P4C800 E-Deluxe

Επεξεργαστής

P4 3,2 Northwood

Kάρτα Γραφικών

Asus 9600 XT

Μνήμη

1 Gb (2x512) Kingston DDR

Το σύστημα θα τροφοδοτείται με ρεύμα από ένα Tt Purepower 480W,

τη CPU θα ψύχει ένας Zalman 7000CU με λίγη artic silver 5 από κάτω

και όλο το σύστημα θα φιλοξενηθεί σε ένα Xaser III V1000A.

Αυτά για τώρα, όταν τελειώσω το δέσιμο θα ανεβάσω μερικές photo και κανένα benchmark.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο καί από μένα το Polo το έχω και εγώ,αλλά zalman δεν βρήκα πουθενά,οποτε πήρα προσωρινά μιά 735 Τt αλλά κάνει αρκετό θόρυβο.Περιμένω τις φωτογραφίες να δω πως τακτοποιησες τα καλώδια. Βρήκα κατι σπιράλ αλλά δεν τα δοκίμασα ακόμη,μιας και η m/b :rip::wall: :wall: :wall: :wall: και περιμένω καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από prokopas

Παιδιά ευχαριστώ .

Σχετικά με την 9600XT δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς εξαιτίας "ανώτερων δυνάμεων"....

Δεν πειράζει κάτσε να την βαρεθείς πρώτα μέχρι να πέσουν και οι τιμές των καρτών΄νέας γενιάς και μετά αλλάζεις...:)

Link to comment
Share on other sites

Kαλοριζικο και απο μενα.Αλλα καλα σου λενε τα παιδια την 9600 τη την ηθελες???Τωρα βεβαια την αγορασες αλλα μια 9800 pro (με ελαχιστη διαφορα στα λεφτα) θα σου εδινε αλλο αερα στο ολο συστημα.

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά μπορούσε να γίνει μόνο από το Πλαίσιο και γι' αυτό πήρα την 9600ΧΤ.

Οι photos θα αργήσουν λίγο γιατί με τη webcam που έχω δεν φαίνεται τπτ και θα πρέπει να βρω ψηφιακή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tsompanos

Μεγιές και από μένα και περιμένω φότο για να μου πέσουν τα σαλια. Αλήθεια αν επιτρέπετεαι πόσο το μαλί?????

Επεξεργαστής 251

Μητρική 195

VGA 184

Μνήμη 174

Σύνολο 804 χωρίς Φ.Π.Α.

Μόλις τώρα τελείωσα με το format και την εγκατάσταση των προγραμμάτων.

01.JPG

02.JPG

Για benchmark μάλλον αύριο...

Link to comment
Share on other sites

Να και τα αποτελέσματα του πρώτου benchmark. Ακόμα δεν έχει γίνει o/c σε κανένα τμήμα του συστήματος και το ποστάρω για να υπάρξει ένα μέτρο σύγκρισης. Δεν είναι και το ακλύτερο αποτέλεσμα αλλά σιγά-σιγά θα ανέβει που θα πάει...

3d+Mark.JPG

Η temp στη CPU είναι περίπου 35 βαθμούς σε idle αλλά η AS5 δεν έχει στρώσει ακόμα οπότε σε κανά 3-4 μέρες θα αναβάσω αποτελέσματα. Στη GPU είναι 36 βαθμούς χωρίς να έχω βάλει AS5 με την μαμίσια ψύκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.