Jump to content



Samsung SyncMaster 2253BW, μήπως χάλασε;


morius

Recommended Posts

Καλησπέρα, εχθες μία φίλη μου έφερε μία οθόνη να δω γιατί έλεγε ότι χαλάσε.

Μου έφερε λοιπόν την Samsung SyncMaster 2253BW. Την σύνδεσα κανονικά με το pc μου με DVi/DVI σαν δεύτερη οθόνη, την ανοίγω, το φωτάκι της οθόνης σταθεροποιείτε (δείχνοντας ότι δουλέυει) αλλά όλα μαύρα. Η οθόνη τίποτα!!

Πάω στις ρυθμίσεις οθόνης μου βλέπει κανονικά δύο οθόνες.

Τέσπα την βγάζω και την βάζω μετά με DVI/HDMI καλώδιο τίποτα!!! Την βάζω μετά και με VGA πάλι τίποτα!!!

Καμιά ιδέα; Φτιάχνεται με καποιον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχθες μία φίλη μου έφερε μία οθόνη να δω γιατί έλεγε ότι χαλάσε.

Μου έφερε λοιπόν την Samsung SyncMaster 2253BW. Την σύνδεσα κανονικά με το pc μου με DVi/DVI σαν δεύτερη οθόνη, την ανοίγω, το φωτάκι της οθόνης σταθεροποιείτε (δείχνοντας ότι δουλέυει) αλλά όλα μαύρα. Η οθόνη τίποτα!!

Πάω στις ρυθμίσεις οθόνης μου βλέπει κανονικά δύο οθόνες.

Τέσπα την βγάζω και την βάζω μετά με DVI/HDMI καλώδιο τίποτα!!! Την βάζω μετά και με VGA πάλι τίποτα!!!

Καμιά ιδέα; Φτιάχνεται με καποιον τρόπο;

μήπως έχει καει το backlight?

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς καμμένο τροφοδοτικό (πυκνωτές???). Αν έχεις κάποιες γνώσεις ηλεκτρονικών (και υποθέτοντας ότι η συσκευή είναι εκτός εγγύησης), άνοιξε το μονιτορ και ρίξε μια ματιά στην πλακέττα του τροφοδοτικού.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.