Jump to content



Voitheia me m/b kai anemistira!


x@nD3R

Recommended Posts

Συμφωνω με τον unstoppable... Προτιμησε κατι σε 2500, 2600 ... Αν δεν θες sata raid, firewire παρε την kx18d pro... Ετσι θα εξοικονομησεις και χρηματα για καλυτερες μνημες... Φυσικα θα πρεπει να επενδυσεις και σε ενα καλο τροφοδοτικο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από x@nD3R

Hi και ευχαριστώ και πάλι. Υπάρχει περίπτωση να κανω μόντα με δεύτερο τροφοδοτικό στο ίδιο κουτί?

Μπορείς να το κάνεις και αυτό αρκεί να έχεις κάπου να το βάλεις στο κουτί. Αν θές το σχεδιάγραμμα πές μου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Kostas7GTR [Σήμερα, στις 02:12]

. Αν θές το σχεδιάγραμμα πές μου.......

Για στειλε κ σε εμενα γιατι ενδιαφερομαι κ εγω!Κανε το ποστ...μπορει να θελουν κ αλλοι!!!Ευχαριστω εκ μερους μου!:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από x@nD3R

Επίσης μου είπανε ότι αμα βάλω μια μνήμη 512 στα 333 και μια 512 και 400 θα καεί η motherboard. Ισχύει?

Οχι απλα θα δεν θα παιρνει μπροστα το αμαξι σου... Σαφως και δεν θα καει η μητρικη σου, απλα η 400αρα θα "συμβιβαστει" να τρεχει στα 333, για να την φτανει η 333αρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο 2500+ εχει fsb 166MHz οποτε ισως να προσπαθει να τρεξει και την μνημη στην ιδια συχνοτητα, μπες στο Bios και ορισε χειροκινητα την συχνοτητα του επεξεργαστη και βαλε και τον καταλληλο διαιρετη για την μνημη.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΙΤΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΙΚΗ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΖΑΜΠΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ.ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΜΗΤΡΙΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟ ΤΖΑΜΠΕΡΑΚΙ ΩΣΤΕ ΤΟ FSB ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΣΤΑ 100 ΕΣΥ ΘΕΣ 166.

Link to comment
Share on other sites

11χ100 =1100.....11χ166=1826=2500+

απλα μεσω μπιος η απο τα τζαμπερακια ορισε fsb 166.αν τωρα εχεις προβλημα με την μνημη βαλε εναν διαιρετη αν επιτρεπει το τζιπσετ η δουλεψε τον επεξεργαστη στα 133 μεχρι να βαλεις μνημες,αν και δεν νομιζω να μην τρεξει η μνημη σου στα 333 1:1,

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.