Jump to content



ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΓΟΡΑ PSU?


jdrogas

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους θελω να αλλαξω το τροφοδοτικο μου tagan 480w νομιζω οτι καπου το εχω φορτωσει και θελω να παω για ενα 550w.Στο μυαλο μου εχω το antec truecontrol 550w- η κατι σε enermax.

Αν θελετε προτεινετε μου κατι που να αξιζει τα 70-80 ευρω παραπανω που θα δωσω.Το συστημα εχει ως εξης:

P4 3.2-244FSB-3.9GHZ-1.725V

ABIT MAX3

OCZ-PC 4000-GOLDEN 1GB-KIT-DUAL-2.80V DEFAULT

W/D SATA 1200JD

MAXTOR D.PLUS 8-30GB

DVD-ROM

CDRW

DVD-RECORDER

FLOPPY

RHEOBUS-4 CHANNEL OYTPUT 13W MAX PER CHANNEL

PROLINK GEFORCE TI 4200-128MB

TV TUNER PINNACLE

ASETEK WATERCHILL-KT-03

7 X 0.80MM FAN

2 X120MM FAN

MODEM PCI

ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΙΑ ΑΤΙ 9600-9700 ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΑ ΦΑΝ 120ΑΡΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΣΚΛΗΡΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια στερεψανε οι γνωσεις σας τιποτα για το φτωχο παλληκαρι (εγινα φτωχος απο τοτε που ασχοληθηκα με το pc τα αυτοκινητα και τις γυναικες)

Και κατι αλλο τι τροπος υπαρχει να συνδεσω αλλο ενα τροφοδοτικο γιατι εχω δυο 350αρια καινουργια και καθονται.Μηπως αυτο ειναι λυση?

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου φαίνεται να έχει ζοριστεί το tagan με το σύστημα που παραθέτεις...

Το truecontrol είναι πολύ καλή επιλογή, είχε ανεβάσει και μία παρουσίαση ο zarras.

Μπορείς να ξεκινήσεις 2ο τροφοδοτικό χωρίς το atx βύσμα στην μητρική, δες τον οδηγό εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Aς μην γινομαστε υπερβολικοι ...Τα βατ δεν ειναι στραγαλια..

Αλλωστε το tagan εχει 10 μολεξ και αλλες 2 υποδοχες SATA..

Με 2 δισκους και 3ς οπτικους δισκους που σπανια δουλευουν ολα μαζι εισαι κυριλε..

Επισης εχεις Τι 4200 και οχι καμια 9800προ ..

Τα ανεμηστηρια δεν τραβανε πολυ ρευμα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τη βοηθεια

RootX παιδευομουνα ολο το βραδυ μεχρι τωρα μπας και καταφερω να βολεψω ενα τροφοδοτικο 350αρι που εχω .Ενταξει το συνδεσα προχειρα αλλα εγινε χαμος μεσ το κουτι πολυ καλωδιο.Aν τελικα δωσω το tagan θα παρω σιγουρα ενα antec truecontrol 550w και πιστευω θα ξενοιασω εντελως απο τροφοδοτικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω ολους για τη βοηθεια σας ειμαι λιγακι ψυρρας και αφου μου κατσε στραβα οτι ειναι φορτωμενο σημερα παρηγγειλα το truecontrol.Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.