Jump to content



Κατσαβίδια ηλεκτρονικών


Recommended Posts

Θέλω να πάρω 2-3 κατσαβίδια για να μπορώ να ανοίγω τα laptops σωστά και εύκολα χωρίς να χαλάει είτε το κατσαβίδι είτε η βίδες.

Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα τα κλασσικά των ωρολογοποιών χωρίς (σημαντικά) προβλήματα αλλα πλέον με ενοχλεί αρκετά που δεν έχω "χέρι" και σκέφτομαι να πάρω 2-3 σωστά κατσαβίδια.

Η χρήση τους δε θα είναι και πολύ συχνή και ούτε "λάθος".

Έχω δει τα Stanley PH 00x50, PH 0x75, Ίσιο 3mm, Ίσιο 3.5mm και έχω υπόψη και τα Force τα οποία παίζουν και πιο φθηνά απο τα Stanley.

Για Facom δεν υπάρχει λόγος να τα σκάσω αλλα δε θέλω να πάρω κινεζία όπως Amtech...

Τι προτείνετε εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Wiha Professional Quality Tools Home Page

Φτιάχνει μόνο κατσαβιδια και εργαλεία χειρός ποιότητα facom που υπάρχει πια μόνο σαν όνομα έχει αγοραστή απο την Stanley και είναι πολυ ακριβά για αυτο που προσφέρουν

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουν force

Αυτή που έχουν Gedore έχουν και carolous (force σε άλλο χρωμα)

Και αυτή που έχουν facom έχουν usag pastorino

Και για την ιστορία η Stanley έχει αγοράσει όλο τον όμιλο

Facom,usag,pastorino,virax,britetool(δυναμοκλειδα)

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω θα θελα ενα σετακι snap on,αλλα αντε βρες τα εδω,οχι τιποτε αλλο ,απλα ολα τα υπολοιπα εργαλεια μου ειναι snap on,μαλλον θα παω σε stanley ειναι τιμια για τα λεφτα τους,οπως επισης και τα beta ειναι οκ.

αυτο οτι η stanley αγορασε και τα facom δεν το ξερα

Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 χρονια, την snap on στην ευρωπη την αντιπροσωρευει η unior και η snap on την unior στην αμερικη μερικα ειδικα εργαλεια snap on εχει ο Γκιοκας Μαργετης μπες η παρε τηλ και μηλα με τον Θαναση η τον Κωστα μπορει να στα βρουν σε snap on

http://www.katastimata.net/%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%B7/%CE%B3%CE%BA%CE%B9%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%83-%CE%BA-%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%B3%CE%B5%CF%84%CE%B7%CF%83-%CE%B1-%CE%BF%CE%B5

Link to comment
Share on other sites

ειναι πανακριβοι εδω ρε μαν,ειχα παει μια λιστα,προφανως για τους ιδιους μιλαμε,τσιμπανε αρκετα τις τιμες,εφερα καποια απο Uk,εκει εχει snap on φορτηγακι που κανει sales on the road,και καποια αλλα τα αγορασα απο ebay αμερικα,ολα αυτα σε αρκετα καλες τιμες,αλλα πολλα λεφτα σε σχεση με αλλες μαρκες

αυτο εδω το σετακι ψαχνω

@ παντως μια βολτα απο τον Γκιοκας θα την παω,μαλλον με αλλους ειχα μιλησει δεν θυμαμαι,παει καιρος

Έγινε επεξεργασία από gbak
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.