Jump to content



molex-ακια???


georgeks78

Recommended Posts

Που μπορω να βρω αυτα τα μικρα μολεξ που εχουν οι ανεμιστηρες με 2η 3 τρυπες και τα αντιστοιχα αρσενικα που εχουν πανω τους οι μητρικες? Ουτε καν ξερω αν λεγονται μολεξ ρωτησα στο ακτινιο αλλα δεν ειχαν και δεν ηξεραν που μπορω να βρω, δεν ηξεραν ουτε καν πως λεγονται

Link to comment
Share on other sites

Molexes θα βρείς σε κάποια μαγαζιά με ηλεκτρονικό εξοπλισμό (όχι σε όλα). Πάνε χώρια πλαστικό μέρος-Pins και από καλλώδιο ίσως δυσκολευτείς να βρείς κίτρινο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Τι ακριβώς ψάχνεις? θες μόνο τα βυσματάκια(τα πλαστικά με τις 2/3 επαφές) ή ψάχνεις για καλώδια προέκτασης ανεμιστήρων?

Μονο τα βυσματακια θελω γιατι εχω αγορασει ανεμιστηρες χωρις και θελω να τους συνδεσω πανω σε ρεομπας.

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Molexes θα βρείς σε κάποια μαγαζιά με ηλεκτρονικό εξοπλισμό (όχι σε όλα). Πάνε χώρια πλαστικό μέρος-Pins και από καλλώδιο ίσως δυσκολευτείς να βρείς κίτρινο.

Το ξερω οτι δεν εχουν ολα, οπου εχω ρωτησει μου ειπαν οτι δεν φερνουν σκετα.. Γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Κατουμας, Φανος και Ακτινιο εχουν σιγουρα...

και τα πλαστικα και τα μεταλλικα πινακια...

αλλα θα χρειαστεις και μια ειδικη πενσα που σφιγγει το γυμνο καλωδιο με το πινακι ωστε να χωραει στο μολεξ....

αυτη την εχει στανταρ ο Κατουμας στη Πραξιτελους..παρε αυτη με τις μικροτερες εγκοπες....

μη τσιγκουνευτεις τα 6.... αξιζει.... με απλη πενσα δυσκολα κανεις το πινακι τοσο λεπτο ωστε να χωραει στο μολεξ....

και μια που θα κανεις ολη αυτη τη δουλεια παρε και κανενα sleeve και περνα το στα καλωδια των ανεμιστηρων... αξιζει!!!

καλη επιτυχια:T:

Link to comment
Share on other sites

Αμα μενεις κοντα Καλιθεα η δεν σε βολευει στην Αθηνα ο Κατουμας εχει κ στην Καλιθεα!Με το που κατευεις απο τον ηλεκτρικο,προχωρας λιγο ευθεια κ ειναι στο δεξι σου χερι......!Φαινεται,ειναι μεγαλο....!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

Κατουμας, Φανος και Ακτινιο εχουν σιγουρα...

και τα πλαστικα και τα μεταλλικα πινακια...

αλλα θα χρειαστεις και μια ειδικη πενσα που σφιγγει το γυμνο καλωδιο με το πινακι ωστε να χωραει στο μολεξ....

αυτη την εχει στανταρ ο Κατουμας στη Πραξιτελους..παρε αυτη με τις μικροτερες εγκοπες....

μη τσιγκουνευτεις τα 6.... αξιζει.... με απλη πενσα δυσκολα κανεις το πινακι τοσο λεπτο ωστε να χωραει στο μολεξ....

και μια που θα κανεις ολη αυτη τη δουλεια παρε και κανενα sleeve και περνα το στα καλωδια των ανεμιστηρων... αξιζει!!!

καλη επιτυχια:T:

Εγώ τα έβαλα μια χαρά χωρίς καμία δυσκολία με μυτοτσίμπιδο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeks78 [Σήμερα, στις 19:31]

Ευχαριστω παιδες, θα κοιταξω στον ΚΑΤΟΥΜΑ, στο ακτινιο ρωτησα και δεν εχουν ουτε φερνουν.

Γιωργο συγγνωμη ...

λαθος δικο μου.....

δεν ειδα οτι ηθελες τα αρσενικα (ή οπως αλλιως τα λενε τελος παντων....)

γιατι απο τα αλλα τα κλασσικα, ειχα παρει πριν απο δεκα μερες..... απο το Ακτινιο....

αυτα που ηθελες πραγματικα δεν τα ειχε.. ειχα ρωτησει και εγω.....

βιαστηκα:tomato: .....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.