Jump to content



προβλημα με netmode


kv3d

Recommended Posts

Ενω δουλευει κανονικα το data του netmode (παινω κανονικα στο internet) δεν δουλευει

κανενα απο τα αναλογικα καναλια τηλεφωνου.

Απο κανενα τηλεφωνο δεν ακουω σημα ,δεν μπορω να καλεσω ουτε να απαντησω τηλεφωνημα. Κατα την διαρκεια της ημερας που προεκυψε το προβλημα ακοysα 3 φορες απο 3μπιπ απο το netmode.

Eκανα τα τεστ στο netmode configuration ,υπηρχε επικοινωνια με τη συσκευη τηλεφωνου και στα δυο αναλογικα καναλια εως το σημειο που επρεπε να πατησω καποιο ψηφιο στο τηλεφωνο ,συμφωνα με τις οδηγιες του τεστ, οπου δεν πατιοταν κανενα κουμπι.Εκει διακοψα το τεστ.

ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

rma στον πΟΤΕ. Μην κάθεσαι να ασχολείσαι μαζί του πάνω από 1 ώρα. Στο αλλάζουν αμέσως χωρίς πολλά πολλά. Εμένα μου έκανε παλιότερα το αντίθετο από εσένα. Είχα τηλέφωνο χωρίς data.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Αυτο το φορουμ αποδεικνιεται πολυ χρησιμο

rendy καλο ειναι που δεν σου κανουν τη ζωη μαρτυριο για να στο αλλαξουν

Hemispasm σημειωνω την προταση σου.

Αυτα βεβαια πληκτρολογουνται στο τηλεφωνο,ετσι?Αλλα το δικο μου δεν επετρεπε πληκτρολογηση

Παντως ελυσα το προβλημα με την ελευση της κοπελας μου που αποδειχτηκε πολυ γουρλιδικη

Απλα πατησα κανα δυο φορες το κουμπι SW2 το reset ( μικρο μαυρο κουμπι που κρυβεται πισω απο τις θυρες). Αναβοσβυσε τα λαμπακια του ,συκωσα το ακουστικο κανα δυο φορες κι επειτα δουλεψε κανονικα.

Σπαστικο να μη ξερεις γιατι χαλασε και γιατι εφτιαξε μετα

Link to comment
Share on other sites

Εδώ να πώ κάτι που έχω παρατηρήσει με την ISDN. Αμα βγάλεις οποιοδήποτε τηλεφωνικό καλώδιο από οπουδήποτε και το ξαναβάλεις πρέπει να βγάλεις για λίγο από το ρεύμα το netmod για να ξαναπαίξουν τα τηλέφωνα. Τώρα που οφείλεται αυτό δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.