Jump to content



Windows 7: αλλαγη μητρικης χωρις φορματ


CrazyAnt1416003257

Recommended Posts

Δηλαδή δεν είναι standar οτι σε win7 θα δουλέψει?

Το ρωτάω γιατί τα παιδιά από πάνω λένε οτι σε win7 δεν χρειάζεται format...και αυτή την στιγμή δεν θα ήθελα να κάνω!Έχω πολλά πράγματα μέσα και όλα δουλεύουν ρολόι και θα ήθελα να το γλιτώσω...

Link to comment
Share on other sites

είναι ένα εργαλείο της microsoft για να προετοιμάζεις images για πολλαπλές εγκαταστάσεις.

Μπορείς όμως να το χρησιμοποιήσεις για να κάνεις "Generalize" τους Οδηγούς πριν αλλάξεις πχ μητρική

δες πχ για xp Τρόπος χρήσης του εργαλείου Sysprep για την αυτοματοποίηση μιας επιτυχημένης ανάπτυξης των Windows XP

Link to comment
Share on other sites

είναι ένα εργαλείο της microsoft για να προετοιμάζεις images για πολλαπλές εγκαταστάσεις.

Μπορείς όμως να το χρησιμοποιήσεις για να κάνεις "Generalize" τους Οδηγούς πριν αλλάξεις πχ μητρική

δες πχ για xp Τρόπος χρήσης του εργαλείου Sysprep για την αυτοματοποίηση μιας επιτυχημένης ανάπτυξης των Windows XP

ok ξεχασα οτι κάνει reset και άλλα πραγματάκια όπως πχ το activation :) αλλά δεν έχεις πρόβλημα με αυτό εε;

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμάσεις πάντως απλά να αλλάξεις τον δίσκο, και δεν μπαίνει ούτε σε safe mode δες αν αλλάζοντας το BIOS στον controller των δίσκων σε απλό IDE από ACHI ή RAID και βάζεις μετά τους νέους drivers για τον controller και το γυρίζεις.

Εγώ πάντως θα το έψαχνα με το sysprep

Προσοχή μόνο γιατί θα κάνει reset το activation, και τα directories των users, οπότε BACK UP σε κάθε περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

thaaanos sorry αν δεν κατάλαβα εγώ κάτι καλά αλλά δεν θέλω να αλλάξω δίσκο,την μητρική θέλω να αλλάξω!

Ναι ρε boy μάλλον δεν ήμουνα σαφής. Άν ο δίσκος σου δεν κάνει ουτε boot με την καινούργια μητρική γύρνα τις ρυθμίσεις bios της νέας μητρικής στην καρτέλα του controller σε legacy sata ή απλό sata όχι RAID η ACHI γιατί μπορεί να χρειάζεσαι νέους drivers για να bootαρουν τα 7.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.