Jump to content



Κολλήματα σε Dell XPS L502x ( παραμόρφωση σε ήχο και πάγωμα σε 3d)


greekfragma

Recommended Posts

τι να σου πω......η μητρική πάντως ήταν σφραγισμένη απευθείας από DELL. νομίζω οτι απλά έτυχε.....όταν την βάλαμε πάντως πάνω και μπούταρε για μια στιγμή με παλαιότερο μπάηος ΒΙΟΣ από αυτή που είχα ήδη άρχισα να την ψυλλιάζομαι τη δουλειά. τεσπα....αύριο τα νεώτερα :)

Link to comment
Share on other sites

τελικώς παίζω με την 1η (σε σειρά αλλαγής) μητρική (μιας και η 2η ήταν DOA)

αύριο νέο ραντεβού με νέα μητρική και νέο cpu.

ε δε μπορεί.....αν συνεχιστεί θα ζητήσω πλήρη αντικατάσταση με παρεμφερές μοντέλο. νομίζω όμως οτι θα είμαστε οκ....

επιμένω σε IMC του επεξεργαστή και όχι σε μητρικές ως τον φταίχτη.....

η συγκεκριμένη που παίζω τώρα δε δουλεύει το Β slot της RAM.

η άλλη βάραγε memory errors στο bios diagnostic και η 3η ήταν DOA. γι αυτό και ψυλλιάζομαι cPU mem controller.

αηντε να δουμε αυριο.

Link to comment
Share on other sites

είμαι εδώ και λίγες ώρες και τεστάρω το λαπτόπι με νέα μητρική και επεξεργαστή. προς το παρόν κολλήματα στον ήχο δεν υπάρχουν....ούτε και σε 3d.

οι θερμοκρασίες πάντως συνεχίζουν στα ύψη. άμα καλοκαιριάσει προβλέπω να το συνεχίζω το θρεντ :p

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι απο την dell σου περασανε και φρεσκιες θερμοαγωγιμες κτλ. αρα τι φταιει για τις θερμοκρασιες?? Κακός σχεδιασμός εξ'αρχής όπως άλλωστε στο 95% των gaming laptops??

Link to comment
Share on other sites

η αντικατάσταση των υλικών έγινε μπροστά μου και βάλαμε ceramique μάλιστα.

αλλά είναι αυτό ακριβώς που λες. 4πύρηνος στα 2.6 με turbo boost και 540M 2GB με αυτή τη ψύκτρα που φαίνεται πιο κάτω........χμμμμμ :hang3:

IMG_1179.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά laptop και gaming δεν πάνε μαζί ΟΣΟ να και να εξελιχθεί η τεχνολογία...και μην ακούσω για κανά iPad που παίζει ψεύτο 3d games ότι και καλά επανάσταση και πράσινα άλογα...

Για σοβαρό και αξιόπιστο gaming = μόνο σταθερό PC ή κονσολίτσα σε τηλεορασίτσα full hd.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.