Jump to content



Bluetooth mouse


Chosen

Recommended Posts

Ψάχνω για bluetooth mouse, που να πληρεί τις παρακάτω προϋποθέσεις:

1. Πλήρες μέγεθος (δε μπορώ τα mini/notebook ποντίκια)

2. Να έχει τουλάχιστον ένα έξτρα κουμπί στον αντίχειρα. 2 και πάνω, ευπρόσδεκτα.

3. Click-able scroll wheel όσο πιο μαλακό γίνεται.

Έχω ένα Performance MX εδώ και μερικούς μήνες και με έχει κουράσει το ρημάδι το scrool wheel και πιο συγκεκριμένα το tilt function που μου έχει σπάσει τα ναμηπω.

Ως λάτρης του MX518 για το pc του σπιτιού, το παμπάλαιο MX900 θα ήταν τέλειο, αλλά δεν το βρίσκω καινούριο πουθενά και τα μόνα καινούρια bluetooth της Logitech είναι όλα μικρά, "φορητά".

Έτσι οι ελπίδες μου κρέμονται από τις άλλες εταιρίες (π.χ. Microsoft) από τις οποίες όμως δεν έχω ιδέα/εμπειρία.

Για πείτε καμιά ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωσα το αρχικό post: Performance MX έχω :o

Δε βλέπω να μου προτείνετε bluetooth ποντίκια όμως κι ανησυχώ...

G700

ιδιο grip

κανει για gaming.

Διαρκεια Μπαταριας για το ανδρικο μοριο.

Πολλα κουμπακια.

Το tilt εισαι σιγουρος οτι μεσω set point δεν "κλεινει"?

Link to comment
Share on other sites

G700

ιδιο grip

κανει για gaming.

Διαρκεια Μπαταριας για το ανδρικο μοριο.

Πολλα κουμπακια.

Πριν (ξανα)ρισκάρω σε ροδέλα της Logitech, θέλω τουλάχιστον να βρω κάτι σε bluetooth.

Το tilt εισαι σιγουρος οτι μεσω set point δεν "κλεινει"?

Είναι τραγικό: δουλεύω πολύ το middle-click και το wheel του ΜΧ είναι ολέθριο, όταν δεν αρχίζει τα αριστερά-δεξιά, πηδάει ένα κλικ πάνω ή κάτω κατά το κλικάρισμα. Έχει τύχει να κάθομαι και να παλεύω να κάνω middle-click ένα link πάνω από 5-6 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Setpoint εχεις βαλει?

Εγκατεστημένο το έχω, αλλά τι σχέση έχει το software με το γεγονός ότι όποτε πατάω το ροδάκι, ανεβαίνει ή κατεβαίνει μια σειρά πριν καταχωρήσει το click;

Ερώτηση of pure curiosity. Για ποιόν λόγο θες μόνο BT και όχι rf?

2-3 PCs με ενσωματωμένο bluetooth, άρα η απάντηση είναι "ευκολία".

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο είδα κι εγώ από Bluetooth δεν υπάρχει τίποτα σε κανονικό.

Σε wireless θα σου πρότεινα αυτό που έχω εγώ αλλά δεν ξέρω αν σου κάνει με τα extra keys που είναι λιγοστά.

Wireless Mouse M705

Δε μπορώ να καταλάβω από την φωτογραφία, είναι κανονικό μέγεθος ή λαπτοπίσιο;

Link to comment
Share on other sites

Λαπτοπίσιο, δεν είναι, αλλά δεν είναι και MX518 σε μέγεθος. Κάτι ενδιάμεσο, με τάση προς desktop μέγεθος.

Το πιο σημαντικό, επειδή κι εμένα μου τι δίνει το free scrolling, το επάνω κουμπί αλλάζει το scrolling από ελεύθερο που είναι κανονικά, σε κλασικό scrolling με βήματα, ώστε να δουλεύει σωστά το μεσαίο κλικ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικά βρήκες mouse Πέτρο; Κι εγώ ψάχνω για ένα μεγάλο με τουλάχιστον 2 έξτρα κουμπιά και κατά προτίμηση bluetooth -γιατί έχω θέμα με τα «απλά» rf mice-, αλλά με έπιασε απογοήτευση με αυτά που -δεν- είδα στα κομπιουτερομάγαζα :(

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα παρήγγειλα το Μ510. Έλεγα να πάω για το Microsoft 5000, αλλά λίγο το ότι το Μ510 έχει την "παλιά" ροδέλα της Logitech (που έχει και το ΜΧ518), λίγο το ότι μου έστειλαν κωδικό για έκπτωση 35%, δεν άργησε να γίνει το κακό...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.