Jump to content



Αγορα Φωτογραφικης


Recommended Posts

Θελω βοηθεια παιδια στην αγορα ψηφιακης,δεν ειχα ποτε μου συνεπως δεν εχω κ καμια μυρωδια με το θεμα..

θα ηθελα να μου προτεινεται καποια με 300-400ε για αρχη...μεχρι να παρω λιγο τα πανω μου και μετα παιρνω κατι καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

κοιτάς αποκλειστικά για compact ή αφήνεις ανοιχτό και το ενδεχόμενο για dslr;

Επίσης θέλεις να είναι απαραίτητα καινούργια ; Το λέω γιατί η αγορά μεταχειρισμένων στα φωτογραφικά είναι γεμάτη από πολλές και πολύ καλές ευκαιρίες/προσφορές

Link to comment
Share on other sites

DSLR θα προτιμουσα

οσο για το αν ειναι καινουρια η οχι δεν με απασχολει και μια καλη μεταχειρισμενη να εβρισκα θα ηταν μια χαρα αλλα δεν ξερω ποια:wall:

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα, πέρα από την 1100d παίζει και η d3000 (nikon) η οποία είναι και ελαφρώς φθηνότερη. Nikon D3000 Kits | Skroutz.gr

Μπορείς να δεις ένα συγκριτικό εδώ: Side by Side Comparison: Digital Photography Review

Οι τιμές που βλέπεις στο σκρουτζ να ξέρεις ότι ειναι ενδεικτικές, και αν πας στο κατάστημα, μπορείς να πετυχεις με το σωστο τρόπο κάτι καλύτερο.

[MENTION=5186]GFFermari[/MENTION] : Όλες οι dslr παίρνουν έξτρα φακούς. Τι ειναι αυτό ακριβώς που σε εντυπωσιάζει ; :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3673]hayabusa[/MENTION]

...επειδη δε κατεχω το αθλημα κοιτουσα φθηνοτερες αρχικα (περιοχη 200-300e) οι οποιες εχουν σταθερο φακο.

Μετα ξεκινησε να με πιανει η απληστια κ εφτασα στην Canon.

Το γεγονος οτι η Nikon ειναι παλαιοτερη εχει καμια σχεση? (με τη ποιοτητα/χαρακτηριστηκα)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3673]hayabusa[/MENTION]

...επειδη δε κατεχω το αθλημα κοιτουσα φθηνοτερες αρχικα (περιοχη 200-300e) οι οποιες εχουν σταθερο φακο.

Μετα ξεκινησε να με πιανει η απληστια κ εφτασα στην Canon.

Το γεγονος οτι η Nikon ειναι παλαιοτερη εχει καμια σχεση? (με τη ποιοτητα/χαρακτηριστηκα)

Στην πράξη, πιστεύω ότι θα δυσκολευτεις πάρα πολύ για να διακρίνεις κάποια αισθητή διαφορά τοσο στην οθόνη σου όσο και στις εκτυπώσεις σου.

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.