Jump to content



Intel NAS, DSLR Canon, Ηχεία, Οθόνες, επεξεργαστές,μνήμες και πολλά ακόμα


Recommended Posts

1) φωτογραφικά είδη

Σώμα DSLR Canon EOS 450D με λιγότερα από 2000κλικ.Με το κουτάκι του μαζί με βιβλιαράκια σακουλάκια και απόδειξη αγοράς. Εγγύηση υπάρχει μόνο για την ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ μπαταρία που αγοράστηκε πριν λίγους μήνες.
στα 240ευρώ
Φίλτρο Polarizer Hoya pro 1 digital αγρατσούνιστο (με απόδειξη και το κουτάκι του)

| , ,

στα 40ευρώ
δεύτερη μπαταρία μεγαλύτερης χωρητικότητας ΜΗ original σφραγισμένη στο κουτάκι της
στα 15ευρώ
τσάντα μεταφοράς LOWEPRO ημί-αδιάβροχη με χώρο για όλα τα παραπάνω + ένα σετάκι καθαριστικά που αποτελείται από πινέλο-φούσκα-πανάκια
στα 30ευρώ

2) Περιφερειακά και hardware Η/Υ

Intel Gigabit NAS SS4200-E

πλήρη παρουσίαση με φωτογραφίες στο παρακάτω λινκ

Intel Entry Storage System SS4200-E Review - SmallNetBuilder

το έχω αναβαθμίσει σε μνήμη και φοράει μια 2GB DDR2 αντί της 512MB που ερχόταν stock και πλέον δε κολλάει όσο και να το ζορίσεις.

δίνεται στα 150ευρώ.
2x 3.5'' σκληροί δίσκοι Western Digital Caviar Black 1TB ο καθένας 7200rpm 32MB cache που βρίσκονταν στο παραπάνω NAS και κράταγαν το file server μου.ελάχιστη χρήση γενικά και με υπόλοιπο 3+χρόνια εγγύηση από multirama (αποδείξεις υπάρχουν)
δίνονται στα 100ευρώ έκαστος ή 180ευρώ και οι 2μαζί.
2.5'' Western Digital Caviar Blue 320GB 5400rpm3200BEVT
δίνεται στα 70ευρώ.
2) Ηχεία Bose Acoustimass Direct Reflecting 301 IV series 150watts στα 8Ω (Για τους μη γνώστες αναφέρω οτι θεωρούνται εκ των κορυφαίων 2δρόμων ραφιού για θέαση ταινιών και μουσικής)
δίνονται στα 250ευρώ.
Οθόνη 17'' Philips μοντέλο 107Es
δίνεται στα 20ευρώ.
ADSL2+ Μόντεμ Crypto F320 (διαθέτει 1θύρα δικτύου κ 1θύρα usb
δίνεται στα 10ευρώ.
επεξεργαστές για σταθερά και φορητά. i) Intel Pentium4 3.2GHz 800FSB 1M L2, ii) Intel Core Duo T5600 1.83MHz 667FSB 2MB L2, iii) Intel Pentium M 760 2.0GHz 533FSB 2MB L2
i)=15ευρώ ii)=20ευρώ iii)=10ευρώ

Όλα τα κομμάτια είναι σε άριστη οπτική και λειτουργική κατάσταση. Τα δίνω γιατί πλέον δε τα χρειάζομαι και πρέπει να βάλω σε τάξη το δωμάτιο. Όπου υπάρχει απόδειξη εγγύηση θα αναφέρεται. Προτιμώ συνάντηση Αθήνα για να δείτε από κοντά αυτό που σας ενδιαφέρει και να το τεστάρετε όπως θέλετε. Σε περιπτώσεις εκτός Αθήνας μεταφορικά επιβαρύνουν τον παραλήπτη και ΑΦΟΥ προηγηθεί ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΟΛΟΥ του ποσού σε τράπεζα Πειραιώς.Για αγορά περισσότερων του ενός θα γίνουν ελαφρές μειώσεις τιμών.

οι τιμές είναι παραπάνω από καλές και δεν επιδέχονται παζαρέματος. δηλώνετε ενδιαφέρον ΕΔΩ και σε ΠΜ μόνο η ανταλλαγή στοιχείων. φωτογραφίες θα αποστέλλονται μόνο κατόπιν σοβαρού ενδιαφέροντος.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply
2x 3.5'' σκληροί δίσκοι Western Digital Caviar Black 1TB ο καθένας 7200rpm 32MB cache που βρίσκονταν στο παραπάνω NAS και κράταγαν το file server μου.ελάχιστη χρήση γενικά και με υπόλοιπο 3+χρόνια εγγύηση από multirama (αποδείξεις υπάρχουν)

ενα ενδιαφέρων εδω.

θες τον 1 ή και τους 2 γιατί δεν πολυκατάλαβα :)

Γιωργο δηλωνω ενδιαφερον για τον Intel Pentium M 760 2.0GHz 533FSB 2MB L2 και ελεγχω αν ταιριαζει στο λαπτοπ μου να σου πω σιγουρα.

Intel

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο δηλωνω ενδιαφερον για τον Intel Pentium M 760 2.0GHz 533FSB 2MB L2 και ελεγχω αν ταιριαζει στο λαπτοπ μου να σου πω σιγουρα.

Aυτο εδω το chipset εχει το λαπτοπ μου, acer 2023wlmi, και δεν ξερω σιγουρα αν παιζει γιατι λεει fsb 400 ενω ο επεξεργαστης 533, οποτε ισως να μην παιζει στα 2GHz αλλα λιγοτερο.

Intel? 855GME Chipset

Οποτε μπορεις ριξε μια ματια να μου πεις αν κανει.

Και αν θες πες και μια τιμη κομπλε μαζι με τοποθετηση :T:

Στο ειχα ξαναδωσει να μου φτιαξεις ενα μεντεσε που ειχε σπασει, αν θυμασαι, πριν κανενα χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Update και νέες τιμές.

ο επεξεργαστής τελικά δεν ήταν συμβατός στο λάπτοπ του FANISTELROY οπότε είναι ξανά διαθέσιμος.

όλα τα φωτογραφικά στα 300ευρώ.

ο 320άρης WD 3200BEVT στα 65ευρώ

η Philips CRT 17άρα στα 15ευρώ.

και οι επεξεργαστές φθηνότεροι κατά 5ευρώ της αρχικής τιμή. :)

Link to comment
Share on other sites

ο επεξεργαστής τελικά δεν ήταν συμβατός στο λάπτοπ του FANISTELROY οπότε είναι ξανά διαθέσιμος.

Φραγμα σορρυ για την ταλαιπωρια.... τουλαχιστον ανταμοιφθηκες με την υπερμπαλα απο την ΕΥΡΩΘΡΥΛΑΡΑ!!!

Καλοπουλητα μαν....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.