Jump to content



Pair Programming...και όσο ζω μαθαίνω.


greekfragma

Recommended Posts

Καλημέρες.

Σκέφτομαι με ένα καλό μου φίλο να μαζευόμαστε κάποιες ώρες τη βδομάδα και να μάθουμε προγραμματισμό.

Μιας και η διείσδυση των φορητών συσκευών στην αγορά κάνει θραύση πως βλέπετε την ιδέα να πιάσουμε την C# και να κάνουμε και πρακτική πάνω στη μηχανή γραφικών Unity που χρησιμεύει σε mobile applications?

Ο παλίκαρος θα κάνει ξεσκόνισμα γιατί τα έχει αφήσει καιρό αλλά εγώ θα ξεκινήσω από το 0.

σίγουρα ποτέ δεν είναι αργά για εμπλούτιση γνώσεων....και σκέφτομαι να εκμεταλλευτώ τον χαμένο χρόνο μέχρι να βρω δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Panea, για ποιο λόγο να μάθει python...? Ο μόνος λόγος που υπάρχει αυτή η γλώσσα είναι για να φτιάχνεις στα γρήγορα απλά scripts που δεν χρειάζονται compile και μεταφέρονται γρήγορα από ένα σύστημα στο άλλο... για λίγο έως πολύ σύνθετα υπάρχουν πολύ καλύτερα crossplatform frameworks σε C#, πχ mono...

Φράγμα να σε δω να γίνεσαι προγραμματιστής ρε και τίποτα άλλο... :p

Link to comment
Share on other sites

...Ο μόνος λόγος που υπάρχει αυτή η γλώσσα είναι για να φτιάχνεις στα γρήγορα απλά scripts που δεν χρειάζονται compile και μεταφέρονται γρήγορα από ένα σύστημα στο άλλο...

Ε?? κανεις πλακα? https://us.pycon.org/2012/ απλα δες τους sponsors..

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχουν οι sponsors, με την γλώσσα και την χρήση της...?

Όλοι αυτοί χρησιμοποιούν και κάτι από C/C++, C#, basic, php, ruby, perl, java, javascript, fortran, delphi κλπ κλπ...

Ποιος θα γράψει desktop εφαρμογή σε python και pyGtk, όταν υπάρχουν ένα σωρό άλλα frameworks που παίζουν χρόνια σταθερά και με άπειρες βιβλιοθήκες...? Άσε που κάτι τέτοιες γλώσσες έχουν κάψει και τον προγραμματισμό γενικότερα και πλέον η σαβούρα πάει σύννεφο... όλα έχουν γίνει interpreted και έχει χαθεί κάθε φιλοσοφία ταχύτητας και optimization και καλά επειδή το σηκώνει το hardware... τέλος πάντων πάει μακριά η κουβέντα, αλλά αντί για εξέλιξη όλα αυτά αποτελούν ουσιαστικά οπισθοδρόμηση γιατί αποκόπτουν τους προγραμματιστές από την βάση, γι' αυτό και το bloatware που υπάρχει στις μέρες μας...

Link to comment
Share on other sites

Απο πότε η python κάνει μόνο για σκριπτακια; Δεν το ξερα οτι το youtube ειναι σκριπτακι και μαλιστα αργό...

Και οι interpreted γλωσσες καψανε τον προγραμματισμό; Όλο το web είναι γραμμένο σε γλώσσες που κάψανε τον προγραμματισμό δηλαδή.

Αν είναι να έισαι κακός προγραμματιστής θα γίνεις είτε γράφεις C είτε γράφεις ruby.

Ειναι γνωστό οτι δεν υπάρχει μια γλώσσα που να υπερτερεί σ'ολα εναντι των άλλων,όλες έχουν την θέση τους και της python μιας που αναφέρθηκε δεν ειναι τα scripts,αν δεν έχεις καλή εικόνα της αγοράς ειδικά του εξωτερικού μην γράφεις οτι θες.

Ζούμε στην εποχή του web/mobile.

Δεν έχει χαθεί η φιλοσοφία της ταχύτητας απλά έχουν μπεί και άλλα προβλήματα στο παιχνίδι, πχ scaling

Τέλος είναι τέτοιος ο τομέας που οι γενικεύσεις είναι καταδικασμένες.

ΥΓ PyPy Status Blog: PyPy is faster than C, again: string formatting

PyPy Status Blog: PyPy faster than C on a carefully crafted example

Link to comment
Share on other sites

Οκ καμιά σχέση οι sponsors απλα τους ανεφερα γιατι sponsors =Χρήματα - Εργασία - it's called capitalism.. - πάμε παρακάτω.

δεν σύγκρινα την python με άλλες γλώσσες και δεν είπα για desktop εφαρμογές, δεν μίλησα καν για ταχύτητα, δεν είναι αυτό το θέμα γιατί αν ήταν αυτό

θα γράφαμε όλοι σε Assembly C και Fortran.

Απλά δεν νομίζω να είναι απλά ένα μικρό scriptki που λες το youtube πχ η απλά δεν ξέρεις την δύναμη της python.

Συμφωνώ με αυτά που λες αλλά σε καμιά περίπτωση ότι είναι οπισθοδρόμηση, call me web.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο ότι αποδέχεστε το web programming με την μορφή που έχει σήμερα σημαίνει πως ότι και να πω δεν πρόκειται να το καταλάβετε... Όσοι θυμούνται από που ξεκίνησε και πως κατέληξε και παρακολούθησαν την πορεία του, μπορούν να καταλάβουν τι έγινε στον δρόμο και πως εξελίχθηκαν τα πράγματα... Δεν είναι τυχαίο που οι περισσότερες γλώσσες από αυτές δημιουργήθηκαν περίπου την πρώτη πενταετία του '90... Τέλος πάντων θεωρώ πως τα ξέρετε όλα αυτά... Δέχομαι ότι είναι απλές στην χρήση τους, αλλά μέχρι εκεί, σχεδόν ποτέ αυτός που προγραμματίζει σε αυτές δεν έχει πλήρη εικόνα του τι κάνει και τι συμβαίνει πίσω από αυτές και αυτό του διαμορφώνει και την φιλοσοφία του στο πως προγραμματίζει, γι' αυτό και το μπάχαλο και το spaghetti-code του web...

Τίγκρη επειδή ακριβώς έχω εικόνα της αγοράς και δουλεύω πολλά χρόνια σε αυτή, καταλαβαίνω γιατί τα λες αυτά, αλλά μην ξεχνάς ότι το εργαλείο που βρήκες ή σου έδωσαν να χρησιμοποιήσεις δεν σημαίνει ότι είναι το σωστό και επειδή επικράτησε δεν σημαίνει ότι είναι το καλύτερο... Μάλλον το αντίθετο σημαίνει... Εσύ μπορεί να θεωρείς ότι όλα εξελίχθηκαν μια χαρά, αλλά πρέπει να σου πω ότι έχουν χάσει την μπάλα και φαίνεται παντού... Και μ' αρέσει που επιμένετε για το web programming που εκεί όχι μόνο έχουν χάσει την μπάλα, αλλά πια έχουν κατασκευάσει ένα τέρας που δεν ξέρουν πως να το χειριστούν...

html+javascript/as+css+ajax+php/perl/ruby/js/asp για να κάνεις ένα get/post και να δεις ένα record στην οθόνη σου... :hehe: Αν αυτό το θεωρείτε λογικό και efficient, δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο, απλά λυπάμαι...

Εδιτ:

Τα ίδια ισχύουν και για το desktop βέβαια, απλά εκεί δεν είναι τόσο τραγικά όπως στο web... προσωπικά δεν με νοιάζει τι γλώσσα θα χρησιμοποιήσω, αυτό που με νοιάζει είναι να είναι σωστά δομημένη, να έχει λογική, να σου παρέχει ευκολίες μέσα από βιβλιοθήκες και εργαλεία και οι αυτοματισμοί που παρέχει και οι προστασίες να μην με περιορίζουν να κάνω αυτό που θέλω, όπως το θέλω... το ιδανικό για μένα θα ήταν να έχει επικρατήσει το posix στο desktop και ένα αντίστοιχο web-posix (που τελικά δεν έγινε ποτέ στο σωστό timing) που να πληρεί τα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

To spagetti-code του web βρισκεται κυριως στο frontend και λιγη σχεση εχει με το backend και το ποσο κοντα στο υλικο ειναι η γλωσσα του.

Και δεν βλεπω να λεω πουθενα οτι το web εχει εξελιχθει μια χαρα,απλα για το μπαχαλο δεν φταινει οι interpreted γλωσσες που εμφανιστηκαν και το κατα ποσο κοντα η μακρυα απο το υλικο ειναι αυτες.

Το μπαχαλο που εχει γινει ειναι ακριβως επειδη το web ειναι αρκετα πραγματα παραπανω απο ενα get/post που εμφανιζει ενα record στην οθονη.

Tο οτι κατι επειδη επικρατησε δεν σημαινει οτι ειναι και το καλυτερο θα μπορουσαμε να το πουμε για τα παντα,ε και;;

Οταν μου λες οτι η python ειναι μονο για σκριπτακια συγνωμη αλλα αμφιβαλω για το ποσο καλη εικονα της αγορας εχεις,ισως να εχεις για τον τομεα που απασχολεισαι ο ιδιος.

Και οπως σου ξαναειπα τα ρασα δεν κανουν τον παπα...

Link to comment
Share on other sites

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που λένε, δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω ότι οι περισσότερες από αυτές τις γλώσσες δεν είναι για κάτι παραπάνω από scripts ή απλές εφαρμογές, γιατί μάλλον από προσωπική σου εμπειρία έχεις εργαστεί σε αυτές και κατέληξες στα εργαλεία που χρησιμοποιείς... Όμως από την άλλη δεν μπορείς να μου πεις ότι είναι για κάτι παραπάνω γιατί μέσα από την ίδια διαδικασία τις απέρριψα...

Τι εννοείς όταν λες "η εικόνα της αγοράς"...? Η "εικόνα της αγοράς" πχ είναι και ότι χρησιμοποιείται κατά κόρον και η .net (πιο πριν το COM) και ότι έχουν κάνει κλίσμα στον κόσμο την έννοια του interoperability και τον διαχωρισμό του managed μέσω CLR και unmanaged... Επίσης "εικόνα της αγοράς" είναι η java (και ειδικά ξανά με το android) που σου κατεβάζει ρολά στο πραγματικό resource management και σε αναγκάζει να δουλεύεις με συγκεκριμένο τρόπο (πχ μόνο references κτλ)... Επίσης "εικόνα της αγοράς" είναι η ruby on rails, python κλπ στις οποίες λειτουργείς μέσα σε ένα πέπλο μυστηρίου και σε μεγάλες κυρίως εφαρμογές τον περισσότερο χρόνο τον τρως όχι στο να γράφεις κώδικα αλλά να ψάχνεις για hacks και tricks για το πως θα ξεπεράσεις περιορισμούς που σου βάζει το api τους... Και άλλα πολλά, που δεν υπάρχει λόγος να αναλυθούν εδώ...

Ε και...? Αυτή είναι "εικόνα της αγοράς" σήμερα...

Δεν πάει έτσι και αυτή η λογική ήταν ο λόγος που έχει γίνει αυτό το χάος... Αντί να λυθούν προβλήματα και να δωθούν πραγματικές λύσεις, έπεφτε το ένα patch/hack πάνω στο άλλο σε ήδη κακοσχεδιασμένα εργαλεία...

Όταν σου δίνουν ένα πρόβλημα να λύσεις καλείσαι μέσα από τις γνώσεις σου και την εμπειρία σου να επιλέξεις ποια εργαλεία θα χρησιμοποιήσεις, για να κάνεις την δουλειά σου... είναι διαφορετικό να έχεις να επιλέξεις μέσα από 1-2 εργαλεία και διαφορετικό μέσα από 10, οπότε η "εικόνα της αγοράς" διαμορφώνεται από αυτούς που επιλέγουν τα εργαλεία... Όταν πας σε μια καινούργια δουλειά όμως (και δεν συνεχίζεις απομεινάρια άλλων) δεν είναι απαραίτητο να σου επιβάλλουν τα εργαλεία που θα δουλέψεις, αλλά αυτά τα επιλέγεις εσύ, οπότε διαλέγεις από αυτά που έχεις διαθέσιμα και ανάλογα με το project και τις απαιτήσεις...

Την "εικόνα της αγοράς" από ένα σημείο και μετά την διαμορφώνεις εσύ στην δουλειά σου και δεν στην επιβάλλουν...

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να σου πω οτι ειναι για κατι παραπανω γιατι εσυ την απεριψες αλλα η Google και ενας σκασμος αλλες εταιριες οχι.

Oλοι οσοι εχουν προσωπικη εμπειρια αναπτυξης εφαρμογων λενε οτι πιο παραγωγικοι σε frameworks τυπου RoR αλλα εσυ διαφωνεις κ λες οτι οχι τον περισσοτερο χρονο τον τρως οχι στο να γραφεις κωδικα αλλα σε hacks και απ'οτι φανταζομαι δεν το λες απο προσωπικη εμπειρια πανω σε RoR οποτε δεν μου λεει κατι.

Τεσπα συμφωνουμε οτι διαφωνουμε στην προσεγγιση...

Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο που μιλάς, προφανώς θα ξέρεις για μένα περισσότερα από μένα... :hehe:

Επειδή επιχειρήματα του στυλ "το χρησιμοποιούν οι τάδε και οι τάδε" είναι του κώλου γενικά, δεν θα μπω στην διαδικασία αυτή... και C χρησιμοποιούν οι πάντες, άρα είναι το καλύτερο...? έλεος πια με αυτόν τον fanboyσμό στα πάντα, ανοίξτε τα μάτια σας, δουλέψτε με 10-15 εργαλεία, δοκιμάστε τα πάντα αν μπορείτε και μετά καταλήξτε και στηρίξτε τις επιλογές σας και ακόμα καλύτερα να μπορείτε να χρησιμοποιείτε τα πάντα όπου χρειάζονται... μην μαθαίνετε 1-2 πράγματα και μετά τα κάνετε ευαγγέλιο και ειδικά αν είναι η δουλειά σας και μην δέχεστε αδιαμαρτύρητα το κάθε σκουπίδι που σας βάζουν με το ζόρι να χρησιμοποιήσετε και να μάθετε... βέβαια το έχω πάρει απόφαση εδώ και χρόνια, ότι στον προγραμματισμό δεν υπάρχει πλέον σωτηρία, από το κακό στο χειρότερο, η ζημιά έχει γίνει και μόνο γίνεται χειρότερη... δε βαριέσαι τουλάχιστον γελάμε... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Jaco από τα διάφορα post εδω στο thelab βλέπω γενικά οτι το κατέχεις αρκετά το αντικείμενο προγραμματισμός. Δεν θέλω να διαφωνήσω άλλο γιατί η κουβέντα πάει μακριά. εγώ απλά διαφώνησα με το αρχικό quote και ακόμα διαφωνώ και εσύ δεν έχεις απαντήσει σε αυτό .

Θέλω να σου κάνω όμως μια ερώτηση για να μην γαμήσουμε το thread.

Είμαι νέος, δεν έχω δουλειά έχω βασικές γνώσεις προγραμματισμού (assembly,C , και τελευταία Ruby - RoR html js ) ή έστω και καθόλου όπως ο greekfragma

Θέλω να μάθω κάτι σοβαρά τι μου προτείνεις ?

Link to comment
Share on other sites

προτιμω τους ταδε απο το "δεν μπορείς να μου πεις ότι είναι για κάτι παραπάνω γιατί μέσα από την ίδια διαδικασία τις απέρριψα"

Ενταξει αν οτι απορριπτεις εσυ σημαινει οτι 'δεν κανει' φανταζομαι οτι θα εισαι CTO στην microsoft

για τα αλλα,καλη περιγραφή του εαυτου σου με βαση τα οσα εχεις γραψει

:T:

Link to comment
Share on other sites

Jaco από τα διάφορα post εδω στο thelab βλέπω γενικά οτι το κατέχεις αρκετά το αντικείμενο προγραμματισμός. Δεν θέλω να διαφωνήσω άλλο γιατί η κουβέντα πάει μακριά. εγώ απλά διαφώνησα με το αρχικό quote και ακόμα διαφωνώ και εσύ δεν έχεις απαντήσει σε αυτό .

Θέλω να σου κάνω όμως μια ερώτηση για να μην γαμήσουμε το thread.

Είμαι νέος, δεν έχω δουλειά έχω βασικές γνώσεις προγραμματισμού (assembly,C , και τελευταία Ruby - RoR html js ) ή έστω και καθόλου όπως ο greekfragma

Θέλω να μάθω κάτι σοβαρά τι μου προτείνεις ?

Θα σου πω την γνώμη μου στο συγκεκριμένο θέμα, επειδή όμως δεν μπορώ να βγάλω το προσωπικό στοιχείο από αυτή, δεν σημαίνει ότι είναι και αντικειμενική...

Προσωπικά ξεκίνησα από basic (gw-basic συγκεκριμένα) το '86 ή το ΄87 αν θυμάμαι καλά, αλλά παρόλ' αυτά δεν θα ήταν πλέον η επιλογή μου και τώρα ασχολούμαι κυρίως με embedded programming, αλλά όχι μόνο... Καταρχήν η γλώσσα είναι απλά η σύνταξη και τίποτα παραπάνω, επομένως την σύνταξη μιας γλώσσας μπορείς να την μάθεις σε μερικές μέρες το πολύ μια βδομάδα... το πιο δύσκολο αλλά και το πιο ουσιαστικό είναι να μάθεις πως λειτουργεί μια γλώσσα under the hood που λένε, γιατί αυτό είναι που θα σε γλυτώσει από χρόνο και προβλήματα, γιατί θα ξέρεις να αποφεύγεις κακοτοπιές και να μην προσπαθείς να κάνεις πράγματα που δεν τα υποστηρίζει η γλώσσα...

Όταν λέμε γλώσσα τώρα, δεν εννοούμε πάντα την σύνταξη, αλλά το πιο σωστό θα ήταν να αναφερόμαστε στο framework μαζί με την γλώσσα, γιατί ενώ οι νέες γλώσσες είναι και οι ίδιες το framework οι πιο παλιές μπορεί να έχουν πολλά frameworks από πίσω, όπως πχ η C# και η basic...

Οπότε στην ουσία αν θα ασχοληθείς με τον προγραμματισμό επαγγελματικά, δεν έχει νόημα να μάθεις μια γλώσσα... Ανάλογα με το που θα δουλέψεις μπορεί να μάθεις αναγκαστικά όλες τις συντάξεις, οπότε αυτό που πρέπει να μάθεις είναι την φιλοσοφία και τον τρόπο που λειτουργεί η γλώσσα, έτσι ώστε όταν έρχεσαι σε επαφή με μια νέα γλώσσα να πρέπει να κοιτάξεις σε συγκεκριμένα σημεία να εντοπίσεις τις διαφορές με αυτά που ξέρεις ήδη...

Στο desktop έχεις το system programming και το application programming... στο πρώτο αναγκαστικά θα μάθεις C, στο δεύτερο μπορείς να μάθεις C++, basic, delphi, java που είναι τα επικρατέστερα... Για μένα καλό είναι να ασχοληθείς με όλα, ξεκινώντας από C λόγο του ότι σε βάζει από τα πιο βασικά μέχρι τα πιο δύσκολα concepts που θα συναντήσεις στην δουλειά σου που όλα μετά θα σου φαίνονται απλά... Επίσης θα σε βοηθήσει να καταλάβεις καλύτερα και να εκτιμήσεις ή αντίστοιχα να μισήσεις πράγματα στις υπόλοιπες γλώσσες... Αυτό που επικρατεί πλέον είναι ότι οι περισσότεροι πάνε σε vb/C# .net για windows και mono για linux... Εννοείται πως θα τα μάθεις και αυτά, αλλά μην μάθεις μόνο αυτά... υπάρχουν πολύ ωραία cross-platform frameworks όπως η Qt (σε C++) για παράδειγμα που είναι σαφώς ανώτερα και μπορείς να κάνεις τα πάντα χωρίς κανένα περιορισμό... Οπότε όσων αφορά το desktop ξεκίνα υποχρεωτικά από C και μετά άρχισε να περνάς σε .net (C#), C++, java και ίσως delphi... H java με την .net είναι πολύ κοντά σε φιλοσοφία, οπότε όποια και να μάθεις πρώτα θα σε βοηθήσει να μάθεις πιο γρήγορα την άλλη, άρα αν ξεκινήσεις από .net ξεκίνα με C#... Επίσης από ένα σημείο και μετά ανάλογα με το τις θες να κάνεις θα επιλέγεις και κάθε φορά άλλο εργαλείο, δεν χρειάζεται να κολλήσεις σε μια γλώσσα, πχ μπορείς να κάνεις γρήγορα prototyping σε vb ή σε μια scripting γλώσσα και μετά ανάλογα να επιλέγεις κάποια άλλη για την κανονική δουλειά...

Όσων αφορά το web τώρα, είναι λίγο πιο χαοτικά τα πράγματα... αναγκαστικά θα μάθεις html, javascript, css για το client side... μέχρι τώρα και η flash/flex παίζουν, αλλά με την html5 τα επόμενα χρόνια θα εξαφανιστούν (εκτός από το desktop κομμάτι που η AIR με την AS3 θα συνεχίσουν).. Τώρα στο server side υπάρχουν ένα σωρό άλλες γλώσσες που και εκεί θα πρέπει μάλλον να τις περάσεις όλες ένα χέρι για να δεις και μόνος σου τι γίνεται και να αποφασίσεις... Αυτό που έχει πολύ μεγάλη σημασία όμως στο server side web development, είναι να έχεις μια γλώσσα η οποία είναι πολύ καλά documented και να σου δίνει την σιγουριά ότι στο μέλλον δεν θα σε κρεμάσει... θα ξεκινούσα λοιπόν από php και μετά θα πήγαινα σε perl ή ruby... Προσωπικά είμαι fan του cgi, αλλά πια το έχουν παρατήσει όλοι και δύσκολα θα βρεις δουλειά σε κάτι τέτοιο, εκτός και αν είσαι τυχερός, αλλά για Ελλάδα δεν παίζει...

Όλα τα παραπάνω τώρα είναι η βάση για να ξεκινήσεις, όσο μπαίνεις πιο βαθιά και ανάλογα την δουλειά σου, θα δεις ότι θα δαπανάς περισσότερο χρόνο στο να μαθαίνεις βιβλιοθήκες και apis παρά την ίδια την γλώσσα και το πιο δύσκολο είναι τελικά να βρεις μεθόδους στο πως να οργανώνεις τις γνώσεις σου ώστε να τις επαναφέρεις γρήγορα όταν χρειάζεται χωρίς να πρέπει να θυμάσαι τα πάντα για όλα απ' έξω... τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να τα θυμάμαι, οπότε οργανώνομαι με τέτοιο τρόπο ώστε να μπορώ σε λίγο χρόνο να "επανέλθω", ανάλογα με το τι προκύπτει... η μέθοδος αυτή εξαρτάται από σένα πάντως, οπότε δεν μπορώ να σου πω πολλά πράγματα, μπορεί να είναι σημειώσεις, μπορεί να είναι κομμάτια κώδικα, μπορεί να είναι tags, μπορεί οτιδήποτε...

Επομένως όσο βουνό και να φαίνεται ξεκίνα από κάπου, σιγά-σιγά και με σύστημα και ότι καινούργιο βγαίνει να του ρίχνεις πάντα μια ματιά, κυρίως αν είναι κάποιο framework σε κάποια γλώσσα που ξέρεις ήδη... Το τι θα χρησιμοποιείς απ' όλα αυτά είναι θέμα δικό σου αλλά και της δουλειάς που θα κάνεις...

Επίσης θα πρέπει μαζί με την γλώσσα να μαθαίνεις και το λειτουργικό στο οποίο θα τρέχει η εφαρμογή σου... πχ αν πας να γράψεις εφαρμογή για android/iphone έχοντας στο μυαλό σου το multitasking του desktop, θα απογοητευτείς, γιατί θα πρέπει να αλλάξεις τελείως τον τρόπο σκέψης σου, καθότι εκεί ισχύουν τελείως διαφορετικά πράγματα...

Όπως και να έχει ξεκίνα από κάπου... αν σκοπεύεις να ζεις από αυτό ξεκίνα από C, αν θες να το κάνεις από hobby παρέλειψέ την από την λίστα... Αυτό που πρέπει όμως να κάνεις σίγουρα είναι να τις δεις όλες...

προτιμω τους ταδε απο το "δεν μπορείς να μου πεις ότι είναι για κάτι παραπάνω γιατί μέσα από την ίδια διαδικασία τις απέρριψα"

Ενταξει αν οτι απορριπτεις εσυ σημαινει οτι 'δεν κανει' φανταζομαι οτι θα εισαι CTO στην microsoft

για τα αλλα,καλη περιγραφή του εαυτου σου με βαση τα οσα εχεις γραψει

:T:

:yawn:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.