Jump to content



Γέμισμα μελανιών


Indiko_Xoiridio

Recommended Posts

Μιας και δεν έχω ασχοληθεί ξανά με το θέμα, θα ήθελα την γνώμη των ειδικών.

Έχω ένα πολυμηχάνημα Canon Pixma MP640 και ψάχνοντας στο ebay βρήκα το παρακάτω σετ: 5 Refillable cartridge for CANON PGI-520 CLI-521+ 150cc refill ink

Αξίζουν ή θα είναι μάπα τα χρώματα;

Έχετε να προτείνετε κάτι πιο ποιοτικό;

Γενικά τώρα, υπάρχει κίνδυνος να κλαίω το πολυμηχάνημα με την χρήση μη αυθεντικών μελανιών;

Link to comment
Share on other sites

Οπως αναφερθηκε παραπανω, την εχω πατησει και εγω απο μαϊμουδοrefilled μελανια και πηρα καινουριο πολυμηχανημα + το οτι πολλα απο αυτα τα μελανια μετα απο λιγο καιρο ξεθωριαζουν.Οπως εχω ξαναγραψει εχει τυχει να ξανατυπωσω 10*15 χαρτι μετα απο 3 μηνες περιπου το οποιο ειχε σβηστει ΕΝΤΕΛΩΣ!! Για μενα δεν αξιζει τελικα. Παρε γνησια και αν θες να τυπωσεις πολλες φωτο, καλυτερα να πας σε φωτογραφειο, συμφερει περισσοτερο. Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω ειχα ρωτησει τιμες σε δυο μαγαζια εδω στο γαλατσι και οι τιμες που μου ειπαν ηταν αντιστοιχες με των καινουριων, οποτε προτιμησα γνησια καινουρια. 30-35€ για 1-2 χρονια που μπορει να μου κρατησουν δεν ειναι πολλα, ισως και παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω ειχα ρωτησει τιμες σε δυο μαγαζια εδω στο γαλατσι και οι τιμες που μου ειπαν ηταν αντιστοιχες με των καινουριων, οποτε προτιμησα γνησια καινουρια. 30-35€ για 1-2 χρονια που μπορει να μου κρατησουν δεν ειναι πολλα, ισως και παραπανω.

Check here

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να είσαι καλυμένος ψάξε για τα αντίστοιχα της pelιkan. :T:

που τα βρίσκουμε τα μελάνια της pelιkan?

εγώ χρησιμοποιώ τα μελάνια της Coralgraph :: Heat press machines , Sublimation mugs , T shirt printing machine , Mug heat press Continuous Ink, Toner & Inkjet Cartridges, Printer Papers - Coralgraph Inc για 4 χρόνια τώρα. τουλάχιστον δεν βουλώνουν οι κεφαλές και τα χρώματα είναι νορμάλ. 20 ευρώ μέσο ebay για 500ml μελάνια

Link to comment
Share on other sites

που τα βρίσκουμε τα μελάνια της pelιkan?

εγώ χρησιμοποιώ τα μελάνια της Coralgraph :: Heat press machines , Sublimation mugs , T shirt printing machine , Mug heat press Continuous Ink, Toner & Inkjet Cartridges, Printer Papers - Coralgraph Inc για 4 χρόνια τώρα. τουλάχιστον δεν βουλώνουν οι κεφαλές και τα χρώματα είναι νορμάλ. 20 ευρώ μέσο ebay για 500ml μελάνια

Παίζει κάποιο link από το ebay?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν έχω ασχοληθεί ξανά με το θέμα, θα ήθελα την γνώμη των ειδικών.

Έχω ένα πολυμηχάνημα Canon Pixma MP640 και ψάχνοντας στο ebay βρήκα το παρακάτω σετ: 5 Refillable cartridge for CANON PGI-520 CLI-521+ 150cc refill ink

Αξίζουν ή θα είναι μάπα τα χρώματα;

Έχετε να προτείνετε κάτι πιο ποιοτικό;

Γενικά τώρα, υπάρχει κίνδυνος να κλαίω το πολυμηχάνημα με την χρήση μη αυθεντικών μελανιών;

αυτα που δειχνεις στο ebay τα εχω αγορασει αλλα για hp πολυμηχάνημα τα αντοιστιχα απο τον ιδιο πωλητη.

μεχρι στιγμης καλα μου εχουν βγει.

εχω τυπωσει φωτογραφίες σε χαρτι 10x15cm εδω και 3 μηνες και δεν εχουν ξεβαψει ως τωρα χωρις να ειναι σε αλμπουμ ή κορνιζα, χυμα τις εχω.

το μονο μειων το οποιο το γραφει και η συσκευασια που μου ηρθαν ειναι οτι μερικες φορες αν ειναι γεμισμενα πολυ το μελανι τρεχει μεχρι ενα σημειο. εμενα μου το εκανε μονο το μαυρο ισως επειδη ειναι μεγαλυτερο κι εχει μεγαλυτερη τρυπα στην κεφαλη.

επισης αν τα γεμιζεις πριν αδειασουν τελειως γλυτωνεις πολλους καθαρισμους που θελου αν τα γεμιζεις οταν ειναι αδεια κατι που γενικα ισχυει σε ολους. το καλο ειναι οτι ειναι διαφανα και μπορεις να βλεπεις ποσο εχουν και να το τσεκαρεις καθε τοσο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.