Jump to content



Q9650 / P45XE / PSU 600W / 3 Κιτ DDR2 / Κάρτα ήχου X-Meridian 2G / Case Cosmos Pure


Papas

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

[MENTION=23252]karastas2[/MENTION] Ο επεξεργαστής είναι κλεισμένος στον jimkapa.Εαν ο Jofa δεν πάρει μητρική+τροφοδοτικό, είναι δικά σου.Περιμένω απάντησή του.

[MENTION=23240]Index[/MENTION] Ενδιαφέρομαι.Σου στέλνω π.μ. με τα στοιχεία μου.

[MENTION=235]rayman144[/MENTION] Έχει μείνει ένα κιτ Kingston και Corsair.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είχα εκδηλώσει πρώτος ενδιαφέρον για την μητρική(έχει γίνει ήδη συνεννόηση με τον πωλητή μέσω P.M.) προηγούμαι. Αν βέβαια θέλει ο Papas να τα δώσει πακέτο ξανακάνω στην άκρη, δεν έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=8473]Jofa[/MENTION] Μητρική+Κουτί+Τροφοδοτικό βγαίνει στα 160ευρώ.Δύναμαι να σου τα αφήσω ως πακέτο στα 140.Εαν σε ενδιαφέρει η τιμή ενημέρωσέ με.Ευχαριστώ.

Θερμή παράκληση προς όλους τους ενδιαφερόμενους.

-Όλες οι προσφορές/ενδείξεις ενδιαφέροντος να γίνονται ως απαντήσεις στο παρών νήμα και όχι ως π.μ.Ας ακολουθήσουμε τους κανόνες του forum για να είμαστε συνεπείς απέναντι στη Δ.Ο. , αλλά έτσι ώστε να μπορώ και εγώ να είμαι σωστός απέναντι σε όλους εσάς.Ευχαριστώ.

ok θελω το πακετο.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2995]Papas[/MENTION] έχεις να προσθέσεις κάτι?
Τίποτα απολύτως.Ο Hercules είχε όντως προτεραιότητα για την μητρική, δεν μου απάντησε σε π.μ. που του έστειλα την Πέμπτη, θεώρησα πως απεσύρθει και προχώρησα στον επόμενο.Πέραν αυτού δεν έχει γίνει καμία άλλη συνεννόηση.

[MENTION=8473]Jofa[/MENTION] Ο Index έκανε καλύτερη προσφορά από την εκτιμώμενη τιμή που είχα, ενώ εσύ μου ζήτησες έκπτωση.Για προφανείς λόγους έχει προτεραιότητα, συνεπώς εαν αποσυρθεί απο την αγορά του κουτιού τότε είναι και αυτό δικό σου.Ενημέρωσέ με εάν σε ενδιαφέρουν ακόμα μητρική με τροφοδοτικό ή προχωράω στον επόμενο που έχει σειρά.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2995]Papas[/MENTION] έχεις να προσθέσεις κάτι?

Ας διευκρινήσω κάτι γιατί έγινε παρεξήγηση και μάλλον φταίω ΚΑΙ εγώ γιατί ίσως δεν το διατύπωσα σωστά.

Τα PM που αντάλλαξα με τον Papas αφορούσαν συννενόηση για ολοκλήρωση συναλλαγής. Αν δεν κάνω λάθος αυτά ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ από τους κανόνες. Είχα ποστάρει πρώτος ότι ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο αντικείμενο:

Ας πάρω σειρά για την μητρική. Είμαστε και κοντά περνάω από Αγία Παρασκευή σχεδόν κάθε απόγευμα. Θα σου στείλω PM αργότερα με το τηλέφωνο μου.

Μου έστειλε μήνυμα με το τηλέφωνο του και εγώ με το δικό μου αλλά για μία εβδομάδα δεν επικοινωνήσαμε(από την μεριά μου κυρίως λόγω τρεξίματος). Κάποια στιγμή τηλεφωνηθήκαμε(προηγούμενη Κυριακή νομίζω) και κανονίσαμε ραντεβού 2 ημέρες μετά. Μετά από κάμποση ώρα μου στέλνει μήνυμα ο πωλητής ότι κάποιος ενδιαφερόμενος για τον επεξεργαστή τα ήθελε πακέτο και είχε προτεραιότητα αφού στην περιγραφή της αγγελίας έγραφε:

#Θα δοθεί προτεραιότητα σε αγοραστές από Αθήνα, όπως επίσης και σε αγοραστές με περισσότερα από ένα κομμάτια.

Και δεν ήθελε και να έχει πρόβλημα λόγω παραβίασης κανόνων. Του απαντώ δεν βαριέσαι, δώστα πακέτο(με ευχαρίστησε για την κατανόηση κιόλας) αλλά αν κάτι στραβώσει με τον ενδιαφερόμενο εξακολουθώ να την θέλω, στείλε μου μήνυμα. Πράγματι μου στέλνει μήνυμα(νομίζω την Πέμπτη) ότι η μητρική είναι διαθέσιμη αλλά δεν μπήκα στο φόρουμ μέχρι πριν από λίγο και το πρώτο πράγμα μόλις κάνεις login είναι το παράθυρο ότι έχεις καινούργιο προσωπικό μήνυμα στο οποίο και απάντησα ότι θέλω την μητρική. Μπαίνοντας μετά στο στην αγγελία υπενθύμισα ότι έχω εκδηλώσει πρώτος ενδιαφέρον και (αποδείχτηκε κακώς) ανέφερα ότι έχω στείλει P.M. Επανέλαβα επίσης και στην αγγελία(αφού είχα δει ενδιαφέρον από άλλους για περισσότερα από ένα πράγματα) ότι του είχα πει στο παλιότερο P.M.:

Αν βέβαια θέλει ο Papas να τα δώσει πακέτο ξανακάνω στην άκρη, δεν έχω πρόβλημα.

Οπότε ναι μεν φταίω γιατί δεν διευκρίνισα τι είδους επικοινωνία είχα με τον πωλητή αφού αν δεν κάνω λάθος η ανταλλαγή στοιχείων, η συνεννόηση για συνάντηση και (υποθέτω) η χαλαρή κουβεντούλα που είχα μαζί του μέσω P.M. δεν παραβιάζουν τους κανόνες των αγγελιών.

Από την άλλη (τουλάχιστον έτσι νομίζω) αυτοί που βιάστηκαν να κάνουν report ή να με κοκκινήσουν θα μπορούσαν να είχαν ζητήσει και δώσει λίγο χρόνο για την παροχή διευκρινήσεων.

Υ.Γ. Τα μηνύματα που αντάλλαξα με τον πωλητή είναι από μέρους μου διαθέσιμα για δημόσια εμφάνιση στο φόρουμ ή στους mods. Με την σύμφωνη γνώμη του πωλητή σε ότι αφορά την δημόσια εμφάνιση.

Αυτά και συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα.

Υ.Γ.2 Papas εγώ την μητρική εξακολουθώ να την θέλω(εξάλλου δεν νομίζω ότι φταις εσύ σε τίποτα για το όλο μπέρδεμα). Αν προτιμάς να την δώσεις πακέτο ή πρέπει λόγω κανόνων κανένα πρόβλημα. Αν θες να μου την δώσεις το τηλέφωνο μου το ξέρεις ή πες μου να σε πάρω εγώ αφού στην αγγελία σου πόσταρα πρώτος.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2995]Papas[/MENTION] [MENTION=1994]Hercules[/MENTION]

Με συγχωρείτε :nothing: Ήμουν τελειώς λάθος, καθώς δεν είδα το ποστ του Hercules στην προηγούμενη σελίδα. Είναι ξεκάθαρη η εκδήλωση ενδιαφέροντος, απλά μου διέφυγε αυτό το ποστ. Συγγνώμη και πάλι :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2995]Papas[/MENTION] @ Hercules

Με συγχωρείτε :nothing: Ήμουν τελειώς λάθος, καθώς δεν είδα το ποστ του Hercules στην προηγούμενη σελίδα. Είναι ξεκάθαρη η εκδήλωση ενδιαφέροντος, απλά μου διέφυγε αυτό το ποστ. Συγγνώμη και πάλι :)

Από μέρους μου δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Παρανοήσεις συμβαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα έχουν ως εξής:

- Η κάρτα ήχου επωλήθη στον φίλτατο [MENTION=334]knight_77[/MENTION].

- Επεξεργαστής (συν ψύκτρα) και ένα κιτ Kingston θα αποσταλούν στον [MENTION=11195]jimkapa[/MENTION] εντός της εβδομάδος.

- Το κουτί θα περάσει να το παραλάβει μέσα στις επόμενες ημέρες ο [MENTION=23240]Index[/MENTION].

- Μητρική και τροφοδοτικό είναι κρατημένα από τον [MENTION=8473]Jofa[/MENTION].Εαν μέχρι αύριο δεν έχω πμ του, με λεπτομέρειες συναλλαγής, θα υποθέσω ότι παραχωρεί την σειρά του και προτεραιότητα θα έχει ο [MENTION=23252]karastas2[/MENTION].

- Εαν δεν "κάτσει" ούτε με τον karastas2, προτεραιότητα για μητρική έχει ο [MENTION=1994]Hercules[/MENTION] και για τροφοδοτικό ο [MENTION=23175]Angelkiller[/MENTION].

** Το δεύτερο κιτ μνημών Kingston και το κιτ της Corsair είναι πλήρως αδέσμευτα.**

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αποσυρω το ενδιαφερον για το Τροφοδοτικο.

Εκδηλωνω ενδιαφερον για 1 κιτ μνημες 2χ2 αρκει να μπορει να γινει καποια καλυτερη τιμη. περιμενω πμ να συννενοηθουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.