Jump to content



Τηλέφωνα σε σταθερά-κινητά μέσω pc - Γίνεται;


peopas

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω το pc σαν συσκευή τηλεφώνου (ακουστικά-μικρόφωνο); Δεν εννοώ τηλεφώνημα μέσω internet με κάποια υπηρεσία τύπου skype κτλ (οι οποίες χρεώνουν κιόλας) αλλά μέσω της υπηρεσίας τηλεφώνου-internet που ήδη έχω (το τρίτο πακέτο Προγράμματα WIND Double Play! | WIND ). Το router μου είναι το Netgear DGN 2200. Χρειάζομαι κάποιο συγκεκριμένο software; Το έχει επιχειρήσει ποτέ κανείς σας;

Link to comment
Share on other sites

Pc/τηλέφωνο δεν νομίζω να έιναι δωρεάν.. Πάντως το Skype συμφέρει πολύ...Skype, ειδικά για σταθερά.. με 5 ευρώ το μήνα έχεις απεριόριστα.. Και οι ποιότητα κλήσης ειναι εξαιρετική..έπαιρνα τηλ στην άλλη άκρη στης ελλάδας και σε χωριό μάλιστα και με ακούγανε καμπάνα...

μόνο να ξέρεις ότι είναι 3μηνες συνδρομές

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις μία FXO κάρτα και να βρεις κάποιο softphone πρόγραμμα που να την υποστηρίζει. Αλλά είναι πολλή μανούρα. Αν δεν παίξει έτσι στήνεις έναν asterisk που σίγουρα θα υποστηρίζει την FXO και εγκαθιστάς ένα sοftphone που να συνδέεται με sip στον asterisk.

Αν δεν κατάλαβες τίποτα από όσα γράφω πάρε μία τηλεφωνική συσκευή καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορείς να βάλεις μία FXO κάρτα και να βρεις κάποιο softphone πρόγραμμα που να την υποστηρίζει. Αλλά είναι πολλή μανούρα. Αν δεν παίξει έτσι στήνεις έναν asterisk που σίγουρα θα υποστηρίζει την FXO και εγκαθιστάς ένα sοftphone που να συνδέεται με sip στον asterisk.

Αν δεν κατάλαβες τίποτα από όσα γράφω πάρε μία τηλεφωνική συσκευή καλύτερα.

Αυτό ακριβώς θα σου έλεγα και εγώ

το έχουμε στη σχολή δοκιμαστικά και θα εντάξουμε σε λίγο σε πλήρη χρήση μάλιστα το έχουμε με ένα σύστημα που σου δίνει δυνατότητα να βάλεις αναλογικές τηλεφωνικές συσκευές πάνω

πήγα να το παίξω σπίτι μ άλλα σταμάτησα γτ έχω pstn γραμμή και θέλει συγκεκριμένες κάρτες οπότε το project έχει πάρει αναβολή

είναι όμως πολύ καλό όταν το μελετήσω ίσως το βάλουμε και στο ξενοδοχείο για τηλεφωνικό κέντρο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.