Jump to content



ΤΟP CASE


Jim@kiS

Recommended Posts

καλησπερα παιδια ειμαι με ενα lian li x2000b παιζει κατι καλυτερο απο αυτο ? σκεφτομαι για το Corsair Obsidian 800D αλλα δεν ξερω αν εχει καλυτερο κυκλωμα αερα! εχω 2χ7970 cuii και μια h100 που λετε να παω? θελω οτι καλυτερο υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Καλό το 800D το έχω αλλά σε cf πάσχει απο θέμα Airflow

Οσο είχα την μία κάρτα είχα καλά temps. Μετά πήγα σε νεράκι

Αν έχεις καλά temps δεν βρίσκω λόγο να αλλάξεις κουτί εκτός αν σε χτύπησε το μικρόβιο της αναβάθμισης :)

Link to comment
Share on other sites

εκτός αν σε χτύπησε το μικρόβιο της αναβάθμισης :)

έμενα γιατί με χτυπάει πάντα κάθε δεύτερη βδομάδα?

Τώρα όσο για το case

ΝΖΧΤ Switch 810

-atx/e-atx/xl-atx (που σημαίνει ότι έχεις κουτί για σχεδόν όλες τις Mobo που θα βγούν)

-Up to 10 Fans (πολύ airflow εκεί μέσα)

-λευκο-μαυρο με ΜΕΓΆΛΟ Side panel window

-τα περισσότερα Fans είναι 120 plus του Top που σημαίνει ότι η Η100 είναι παιχνιδάκι και με (push-pull)

-επίσης Λευκό και Μαυρό.

-και το τελευταίο για μένα καλό για watercooling (άμα δεν αλλάζει h/w άνα μήνα)

Coolermaster Cosmos II

-atx/e-atx/xl-atx (και επίσης χωράει και τις "μεγάλες")

-Σύγουρα το καλύτερο και μεγαλύτερο Case που υπάρχει (Αυτός είναι ένας λόγο που δεν έπρεπε καν να κάνεις αυτό

post)

-up to 11 Fans (the sickest airflow)

-ποιότητα! Μιλάμε για ποιότητα (είναι σαν την "aston martin" των case)

-τίποτα παράνω τα "χωράει όλα"

-επίσης με τέλειες προδιαγραφές και πολύ χώρο για watercooling

Coolermaster Trooper

-atx/xl-atx (όχι eatx μεν αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω μιας και το e-atx έχει ακριβώς τις ίδιες τρύπες με atx 2 εκ

πιο φαρδιά είναι άρα κάτι θα μπαίνει εκεί μέσα

-από Fans έχει τα γνωστά πραγματάκια (αλλά για την Η100 σίγουρα θες μια πατέντα για να μπει εκεί πέρα googlarετο

είναι 100% σίγουρο.

-Το βάζω για την ομορφιά.

-επίσης έχει βγεί και σε λευκό και με Sidapanel

επίσης κάποια silverstone είναι ώραια αλλά δεν έχω καμιά ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι με ενα lian li x2000b παιζει κατι καλυτερο απο αυτο ? σκεφτομαι για το Corsair Obsidian 800D αλλα δεν ξερω αν εχει καλυτερο κυκλωμα αερα! εχω 2χ7970 cuii και μια h100 που λετε να παω? θελω οτι καλυτερο υπαρχει

...και τι το κρατάς για τον εαυτό σου βρε ευλογημένε και δεν μας δείχνεις το set-up σου να ανοίξουν λίγο και τα δικά μας ματάκια:o:O:O:O

Ξέρεις υπάρχει ένα πολύ καλό section στο thelab Δείξτε το κουτί σας...

Περιμένουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αργεί να σε πιάσει :p

Κατά τα άλλα ειλικρινά δεν βρίσκω λόγο να αλλάξει το Lian Li που έχει :)

Όχι απλά αργεί. Εμένα με χτυπάει κάθε δεύτερη μέρα αλλά όλο τελικά υποκίπτω στο μικρόβιο κρίση και οικονομική δυσχέρεια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.