Jump to content



Σχετικα με το p90f Viewsonic


Lewnidas

Recommended Posts

Δεν υπαρχει περιπτωση να μην εχεις προβλημα γεωμετριας με την συγκεκριμενη οθονη λογω του οτι φοραει το flat tension mask ( Τυχαινει και εχω την ιδια οθονη και μεχρι να καταλληξω στην καταλληλη αλλξα 4 ).Ενα το προβλημα ειναι πολυ εντονο τοτε στειλτην για εγγυηση κατευθειαν , μεσα σε λιγες μερες θα στην αντικαταστησουν.

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε μολις την αλλαξε η κοπελα που μου τη πουλησε να την αλλαξω και γω παλι?

το προβλημα ειναι εντελως περιεργο ,μολις σηκωνομαι το πρωι να τσεκαρω η γεομετρια της δεν ειναι συμμετρικη κα8ολου παλι πρεπει να πειραζω το h.size,η ο8ουνουλα λεει πολλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος ολοκαινουρια ειναι τι να πω αμα συνεχισει το προβλημα 9α απευ8θν8ω στο service,TO PERIERGO EINAI ΟΤΙ ΑΛΛΑZEI geομετρεια αφου περασουν ωρες απο το σατ νταοθν ποθ εχς κανει,ειμαι στη 3η μερα αν συνεχισει αυτη η κατασταση 8α τη στειλω για rma..

παντως και σε αγγλικα σιτε ειδα χρηστες να εχουν και αυτοι ιδια προβληματα τελοσπαντων 8α δουμε στη πορεια..

εσενα ρε φιλε βαγκουριδη τωρα η ο8ονη ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα καταλαβα τι εννοεις , ειναι αναμενο οτι οσο ζεσταινεται η οθονη να αλλαζει και η γεωμετρια της .Εμενα οταν ξεκιναει ειναι οτι να ναι σε 5 λεπτα ειναι στα αποδεκτα και μετα απο κανα 10ωρο αλλαζει λιγο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δεν παει αλλο αυριο δευτερα 8α τη στειλς πισω ειναι πολυ σπαστικο να σηκςνεσε το πρωι και να φτιαχνεις το σαιζ και ακομη τα πρςτα 30 λεπτα στην αριστερη πλευρα κανει κατι νερα μετα ομως ειναι οκ,ρε παιδια εχς σε αποσταση 60 εκατοστων ενα ηχειο απο στερεοφωνικο ,λετε να επηρρεαζει τιποτα αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Lewnidas [Σήμερα, στις 15:46]

Λοιπον δεν παει αλλο αυριο δευτερα 8α τη στειλς πισω ειναι πολυ σπαστικο να σηκςνεσε το πρωι και να φτιαχνεις το σαιζ και ακομη τα πρςτα 30 λεπτα στην αριστερη πλευρα κανει κατι νερα μετα ομως ειναι οκ,ρε παιδια εχς σε αποσταση 60 εκατοστων ενα ηχειο απο στερεοφωνικο ,λετε να επηρρεαζει τιποτα αυτο?

’φησέ την 1-2 ώρες να ζεσταθεί καλά-καλά, και ρύθμισέ την εκεί. Μετά όταν θα κρυώνει θα χαλάει η γεωμετρία και θα επανέρχεται μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή γεωμετρίας ειναι κατι το αρκετά ενοχλητικό και στην δικιά μου P90F Μολις όμως ζεσταθεί επανέρχεται στα προκαθορισμένες ρυθμίσεις.Επίσης (γιατην δικά μου τουλάχιστον) ειναι πολύ ευαίσθητη στα μαγνητικά πεδία Αν πάντος σε ενοχλεί σε μεγάλο βαθμό ζήτησε αντικατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου 11 τη τεταρτη μου ερχεται αλλη δεν μπορω να πω η viewsonic sto 8ema ayto einai koryfh ,ερχονται σου δινουν αλλη στο χωρο σου χωρις να κοιτανε αν εχει κανα προβλημα,κορυφη.

Τωρα το 8εμα ειναι οτι και αυτη που εχω μετα απο 20 λεπτακια αφου ζεστα8ει ειναι ενταξει η γεωμετρια της.

Οποτε τα λεμε απο τεταρτη με τη καινουρια να δουμε μπας και δουμε καμια διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Lewnidas

Φιλε μου 11 τη τεταρτη μου ερχεται αλλη δεν μπορω να πω η viewsonic sto 8ema ayto einai koryfh ,ερχονται σου δινουν αλλη στο χωρο σου χωρις να κοιτανε αν εχει κανα προβλημα,κορυφη.

Οποτε τα λεμε απο τεταρτη με τη καινουρια να δουμε μπας και δουμε καμια διαφορα.

Το ξερω αυτό ήδη εχω αλλάξει μια γιατι δεν μου αρεσε η η γεωμετρια της

Ηρθαν και την πηραν μπαμ μπαμ σε 2 μερες μεσα

Αντε και καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα μου φερανε τη καινουρια,παλι τα ιδια οταν τη ανοιγς και ειναι κρυα το v kai h size einai λα8ος αλλα στρωνει πιο γρηγορα απο τη προηγουμενη 15 λεπτα μ0ου περνει για να επανερ8ει η σωστη γεωμετρεια τι να πω τελικα δεν μπορεις να τα εχεις ολα γιατι εκτος απο αυτο το προβλημα η ο8ονη ειναι αλη8ηνο διαμαντι!!\

επισης δεν μου κανει τα νερα στην αριστερη πλευρα ποθ μου εκανε η προηγουμενη!

8α η8ελα να ρωτησω ομως ολοι εχουν αυτο το προβλημα που εχω εγω εννοω τους χρηστες του p90f mayro ashmi η λετε να επεσα παλι σε ελλατωματικη?αααααααααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να ειναι ελλατωμα ,ειναι χαρακτιριστικο των συγκεκριμενων λυχνιων.Πιθανοτατα ολες οι ιδιες aperture gril 24dot pits συμπεριφερονται ετσι.

Φυσικα η δικια μου sony ειναι η ιδια απο το πρωτο δευτερολεπτο, μπουαχαχαχαχαχα

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kv3d

δεν πρεπει να ειναι ελλατωμα ,ειναι χαρακτιριστικο των συγκεκριμενων λυχνιων.Πιθανοτατα ολες οι ιδιες aperture gril 24dot pits συμπεριφερονται ετσι.

Φυσικα η δικια μου sony ειναι η ιδια απο το πρωτο δευτερολεπτο, μπουαχαχαχαχαχα

:hehe:

Nα χε και η aperture grill να παει στην ευχη , flat tension mask φορα , κατι το οποιο πρωτοφορεσε η Panaflat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.