Jump to content



youtube, streaming sites άρχισαν να σέρνονται


dunkel_Stern

Recommended Posts

την τελευταία βδομάδα το youtube και μερικά ακόμα streaming sites άρχισαν να σέρνονται.

πήρα καμια 10ria φορες στην wind να τους κράξω, μου είπαν πως έχει πρόβλημα το ίδιο το youtube...

...έχει ακούσει κανεις tpt τέτοιο? γιατί εγώ δεν βρήκα κάτι στο net να το λέει

Link to comment
Share on other sites

Η Wind έχει πρόβλημα με το streaming και είναι αρκετά γνωστό πρόβλημα, ιδιαίτερα για την Β.Ελλάδα. Στο adslgr γίνεται της Πόπης με αυτό το θέμα. Σήμερα κι ολας, είχα την ίδια συζήτηση με έναν συνάδελφο στο μαγαζί, ο οποίος έχει Wind και σέρνεται το Youtube του.

Προφανώς και δεν έχει πρόβλημα το Youtube.

Link to comment
Share on other sites

Μου ζήτησαν να ρίξω το UTP στα 1400 και να κλείσω databoost και SRA ώσπου να λύσουν τα προβλήματα ΤΟΥΣ!

πάντως κανονικά τους βαρέθηκα, άμα συνεχιστεί ώσπου να κλείσει ο μηνας θα το γυρίσω σε connex

Link to comment
Share on other sites

Το youtube όντως έχει θέματα ώρες ώρες και ανάλογα το βιντεάκι. Το γιατί ο οτε παει σχετικά καλύτερα στο youtube είναι πως έχει dedicated-direct peering με το youtube το οποίο πλερώνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιες παραπάνω πληροφορίες σχετικά με dedicated direct peering με το youtube; Με μια γρήγορη αναζήτηση στο google δε βρήκα κάτι.

Παλιότερα οι isps δίνανε στο κοινό γραφήματα με την κίνηση του δικτύου στο στυλ του gr-ix αλλά πλέον μάλλον το κάνουν γαργάρα γιατί δε θα θέλουν να βλέπουν οι πελάτες τους τις πιταρισμένες γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.