Jump to content



Midi Case κοντα στα 100 ευρώ


Prof_Chaos

Recommended Posts

Καλησπέρα μιας και φτιάχνω νέά σύνθεση ψάχνω να αγοράσω ενα midi case στοιβαρί κατασκευή και σοβαρές γραμμές.

Είδα για τα γουστα μου ενα corsair 400R το οποίο μου άρεσε δεν ξετρελάθηκα ομως.

Με αυτό που ξετρελάθηκα ειναι το 600Τ το οποίο ομως πάει πολύ για case και δεν δίνω τόσα.

Το 400R με το 500R έχει σοβαρές διαφορές;

Θα ήθελα προτάσεις στα 100-120 ευρώ max αν θέλετε .Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Corsair Carbide Series 500R | Skroutz.gr !!!Αν πιανουν και τα χερια σου του κανεις και ενα τζαμακι και θα ειναι κουκλαα..!!!Δεν ξερω αν εχει ετοιμο η Corsair...!!! Σοβαρο κομψο και διαθετει τα παντα.!!!
Link to comment
Share on other sites

Corsair Carbide Series 500R | Skroutz.gr !!!Αν πιανουν και τα χερια σου του κανεις και ενα τζαμακι και θα ειναι κουκλαα..!!!Δεν ξερω αν εχει ετοιμο η Corsair...!!! Σοβαρο κομψο και διαθετει τα παντα.!!!

Απο το 400r έχει καμία σοβαρή διάφορα;

Link to comment
Share on other sites

Carbide Series 500R:

Dimensions: 20.5” x 8.1” x 20”

Supports graphics cards up to 452mm in length (with hard drive cage removed)

Multi-channel fan controller

Six 120mm/140mm fan mounts

Four 120mm fan mounts

Includes a 200mm side panel fan, two front-mounted 120mm fans, and one rear 120mm fan

Carbide Series 400R:

Dimensions: 20.5” x 8.1” x 19.8”

Supports graphics cards up to 316mm in length

Six 120mm/140mm fan mounts

Four 120mm fan mounts

Includes two front-mounted 120mm fans and one rear 120mm fan

500R έχει αποσπώμενα cages για τους σκληρούς δίσκους.1 ανεμιστήρα παραπάνω στο πλάι.Υποστηρίζει μεγαλύτερες κάρτες

Link to comment
Share on other sites

Carbide Series 500R:

Dimensions: 20.5” x 8.1” x 20”

Supports graphics cards up to 452mm in length (with hard drive cage removed)

Multi-channel fan controller

Six 120mm/140mm fan mounts

Four 120mm fan mounts

Includes a 200mm side panel fan, two front-mounted 120mm fans, and one rear 120mm fan

Carbide Series 400R:

Dimensions: 20.5” x 8.1” x 19.8”

Supports graphics cards up to 316mm in length

Six 120mm/140mm fan mounts

Four 120mm fan mounts

Includes two front-mounted 120mm fans and one rear 120mm fan

500R έχει αποσπώμενα cages για τους σκληρούς δίσκους.1 ανεμιστήρα παραπάνω στο πλάι.Υποστηρίζει μεγαλύτερες κάρτες

Ωραίος :) άρα με λίγα λόγια το 500 για τόση μικρή διάφορα τιμής . Ερώτημα κρίσεως αν κα ι υποκειμενικο το άσπρο του φαινεται ωραίο;

Επίσης οι USB που βγάζει βολεύουν που είναι στην πρόσοψη ; Δεν το έχω συνηθίσει αυτο και μου φαίνεται λίγο περίεργο ..

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος :) άρα με λίγα λόγια το 500 για τόση μικρή διάφορα τιμής . Ερώτημα κρίσεως αν κα ι υποκειμενικο το άσπρο του φαινεται ωραίο;

Επίσης οι USB που βγάζει βολεύουν που είναι στην πρόσοψη ; Δεν το έχω συνηθίσει αυτο και μου φαίνεται λίγο περίεργο ..

Μια χαρα βολευει..!!!Το 500r αν θυμαμαι καλα απο κατι review π ειχα δει πρεπει να εχει και fan controller ...!!Διορθώστε εαν κανω λαθος!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικά μετάνιωσα πάω για 400R γιατι θεωρώ οτι ο μεγάλος πλαινός ανεμιστήρας του 500 ειναι παντελώς άχρηστος..εναν τέτοιο είχα στο Thermalatake armor και τον είχα πετάξει στην άκρη.Επίσης στα 97 ευρώ με μεταφορικά μέσα απο amazon μου φαίνεται για καλό deal

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα και αυτό Lancool Dragon Lord PC-K58 | Skroutz.gr

παλιό αλλά καλό:)

καλό φαίνεται αλλα προτιμώ το corsair..Αλλα ειδα 2 lian li midi στα 100 ευρώ αλουμίνιο τι λένε αυτά;είναι στοιβαρά;

νομίζω οτι έχει αρχίσει μου λείπει το παλιό μου το armor .. :p

Σε thermaltake έχουμε τιποτα καλό;

Lian Li PC-8NWX | Skroutz.gr

Ακυρο το αλουμίνιο γιατι συνεπάγεται με γρατζουνιές !!

Link to comment
Share on other sites

καλό φαίνεται αλλα προτιμώ το corsair..Αλλα ειδα 2 lian li midi στα 100 ευρώ αλουμίνιο τι λένε αυτά;είναι στοιβαρά;

νομίζω οτι έχει αρχίσει μου λείπει το παλιό μου το armor .. :p

Σε thermaltake έχουμε τιποτα καλό;

Lian Li PC-8NWX | Skroutz.gr

Ακυρο το αλουμίνιο γιατι συνεπάγεται με γρατζουνιές !!

Δυσκολα θα βρεις αντικαταστατη του armor σε αυτα τα λεφτα..:p

Link to comment
Share on other sites

CASE (midi) CLOSED ! :) πήρα το 500R τελικά σε άσπρο χρώμα . να ναι καλά το amazon πολύ καλή τιμή.Βέβαια σαλπάρει τέλος του μήνα αλλα δεν βιάζομαι καθόλου.(εν αναμονή άλλωστε των νέων επεξεργαστών)

+update τελικά σαλπάρει Δευτέρα μου έστειλαν mail για να δουμε ανελπιστα γρήγορα.να μου πείς η Ιταλία ενα τσιγάρο δρόμος ειναι.

Κατέληξα σε αυτό γιατι δεν μου άρεσε το χερούλι που είχε το 400R στο πάνω του μέρος μου εκανε ψευτικο.Δεν θα το εμπιστευομουν για να κρατήσει βάρος οπως υποστηρίζει η corsair.

Ειναι λιγο πιο ευρύχωρο ερχεται με περισσότερα καλούδια και το άσπρο του πάει πολύ.

Ελπίζω να έκανα καλή επιλογη σε αυτα τα λεφτά.

Μόλις το παραλάβω θα κάνω μια μινι παρουσίαση :)

ευχαριστώ για την βοήθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

CASE (midi) CLOSED ! :) πήρα το 500R τελικά σε άσπρο χρώμα . να ναι καλά το amazon πολύ καλή τιμή.Βέβαια σαλπάρει τέλος του μήνα αλλα δεν βιάζομαι καθόλου.(εν αναμονή άλλωστε των νέων επεξεργαστών)

Κατέληξα σε αυτό γιατι δεν μου άρεσε το χερούλι που είχε το 400R στο πάνω του μέρος μου εκανε ψευτικο.Δεν θα το εμπιστευομουν για να κρατήσει βάρος οπως υποστηρίζει η corsair.

Ειναι λιγο πιο ευρύχωρο ερχεται με περισσότερα καλούδια και το άσπρο του πάει πολύ.

Ελπίζω να έκανα καλή επιλογη σε αυτα τα λεφτά.

Μόλις το παραλάβω θα κάνω μια μινι παρουσίαση :)

Μια χαρα επιλογη εκανες...Ειμαι σιγουρος οτι δεν θα το μετανιωσεις..!!Το ειχα δει απο κοντα και μου αρεσε παρα πολυ..!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα επιλογη εκανες...Ειμαι σιγουρος οτι δεν θα το μετανιωσεις..!!Το ειχα δει απο κοντα και μου αρεσε παρα πολυ..!!!

και εγώ ετσι πιστευω διάβασα αρκετά reviews και πιστευω εκανα την σωστή επιλογή..Οχι οτι το 400R θα ηταν ασχημη αλλα για 15 ευρώ διαφορά το αξιζει.

Επίσης για οσους τους ενδιαφέρει κάτι πιο οικονομικό είδα και το Corsair 300R σε ενα review youtube και είναι αρκετά στοιβαρό και αυτό με λιτή και σοβαρή γραμμή.με χάλασε η ελαφρώς ευκαμπτη σίτα του στην κορυφή βεβαια αλλα κατα τα αλλα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.

Τα fractal design πολύ ψυχρά για τα γούστα μου ενω η thermaltake εχει κανα 2 ωραία cases στο price range απο 80-120 αλλα δεν ξέρω τι λένε απο ποιότητα κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Τα fractal design πολύ ψυχρά για τα γούστα μου ενω η thermaltake εχει κανα 2 ωραία cases στο price range απο 80-120 αλλα δεν ξέρω τι λένε απο ποιότητα κατασκευής.

Δεν εχουν καλη ποιοτητα κατασκευης..!!!Λαμαρινα ξυραφι...!!!Δηλαδη σε αυτα τα λεφτα πας Corsair καρφωτος.!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.