Jump to content



Τι παιχνίδι να ξεκινήσω;


Dant3

Recommended Posts

Το να πας για μπασκετ, ποδοσφαιρο ή ποδηλατο με κανενα φιλο το σκεφτηκες?

Να τα μας...

το κανω και αυτο.απλα οπως ολοι εδω μεσα θελω καμια ωριτσα να καθαριζω και κανεναν να περναει ευχαριστα η ωρα

δηλαδη σε αυτους που παιζουν lol,dota,wow τι πρεπει να πεις?:rolleyes:

Skyrim.

First person rpg?ουτε καν!:p

Link to comment
Share on other sites

Καθαρό fρs αν θες F.Ε.Α.R. 3. Κύλισε νεράκι. ...πάντως δεν καταλαβαίνω το θάψιμο από ορισμένους για το Fallοut?!? Ακόμα και το Νew Vegas -aka Fallοut 3.5- ήταν ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ.

Δεν εχει openAL + EAX οπως το stalker ( αλλο να στο λεω αλλο να το ακους )

Καθομουνα μιση ωρα πριν βγω απτο σπιτι του γερου να δω τι περκς θα βαλω, πως θα μοιρασω τους ποντους, ffs ειπαμε να εχει στοιχεια rpg αλλα οχι ετσι

Δεν γουσταρα την ολη φαση με το V.A.T.S ( οκ ας μην το χρησιμοποιουσα τοτε :p )

Καπως κακογραμμενο χωρις να το εχω πειραξει ιδιαιτερα, ενα μικρο texture pack και ενα tweaker εβαλα για να βγαλω το mouse acceleration kai να αυξησω το fov ( κλασσικο console port ) high details οσα ειχανε sliders τα εβαζα στην μεση, Bloom αντι HDR 2x AA κλπ - επεφτα κατω απτα 60fps αρκετα συχνα και με ενοχλουσε.

Γενικα πιο πολυ μου εδινε την εντυπωση πως επαιζα oblivion με φυσεκλικια παρα fps.

Τα ιδια προβληματα ειχανε το fear2 και 3, no EAX no directsound αρπα κολλα πορτ ενω το πρωτο ητανε κανονικο pc game και μαλιστα με καλυτερα γραφικα και απτα 2, να ητανε το ετος 2002-2003 θα προτεινα NOLF 1 - SoF2 - RTCW και AVP2, τωρα stalker trilogy και ξερο ψωμι :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει openAL + EAX οπως το stalker ( αλλο να στο λεω αλλο να το ακους )

Καθομουνα μιση ωρα πριν βγω απτο σπιτι του γερου να δω τι περκς θα βαλω, πως θα μοιρασω τους ποντους, ffs ειπαμε να εχει στοιχεια rpg αλλα οχι ετσι

Δεν γουσταρα την ολη φαση με το V.A.T.S ( οκ ας μην το χρησιμοποιουσα τοτε :p )

Καπως κακογραμμενο χωρις να το εχω πειραξει ιδιαιτερα, ενα μικρο texture pack και ενα tweaker εβαλα για να βγαλω το mouse acceleration kai να αυξησω το fov ( κλασσικο console port ) high details οσα ειχανε sliders τα εβαζα στην μεση, Bloom αντι HDR 2x AA κλπ - επεφτα κατω απτα 60fps αρκετα συχνα και με ενοχλουσε.

Γενικα πιο πολυ μου εδινε την εντυπωση πως επαιζα oblivion με φυσεκλικια παρα fps.

βασικα ηταν oblivion με φυσεκλικια, το κακο που ειναι σε αυτο?:magic:

Κλασσικο rpg ειναι οχι fps (και εκει κολλαει κ η φαση με τα VATS)

οσο αφορα bugs, texture, frames ολα τα rpg της bethesda τα εχουν αυτα δεν σημαινει οτι δεν ειναι παιχνιδαρες.

borderlands δεν μου αρεσε καθολου.λες και ηταν καρτουν ειναι τα γραφικα...

Cel-shaded animation - Wikipedia, the free encyclopedia

Link to comment
Share on other sites

Darkness 2 και blades of time εχουν πλακα οντως.

Απο stalker εβαλα το clear sky και παιζω.borderlands δεν μου αρεσε καθολου.λες και ηταν καρτουν ειναι τα γραφικα...

Πολυ καλη επιλογη, imo δεν χρειαζεται μοντα το clear sky για να το ευχαριστηθεις, ισως αμα σε τρωει για καλυτερα γραφικα κυριως Clear Sky Complete mod - Mod DB, οταν βγεις απτους βαλτους το gameplay θα στρωσει αρκετα, 2 tips : 1) μην ασχοληθεις με Loners faction(αυτη που ειναι αρχηγος ο Father Valerian), εχει glitch και δεν τους "τερματιζεις" ποτε 2) κοντα στο τελος, αν θυμαμαι καλα πριν μπεις στην πολη Limansk, σιγουρεψου οτι εχεις κανει οτι θες να κανεις απο quest κλπ, με το που μπεις μεσα ΔΕΝ υπαρχει γυρισμος και γενικα γινεται το gameplay "on-rails" ισως σε βαθμο αηδιας imo, be prepared :p

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια εβαλα και τα 2 προηγουμενα αλλα ψιλοξενερωσα απο γραφικα και κατι αλλα τερτιπια στο gameplay του που το clear sky δεν τα πολυεχει.ασε που ειναι το μονο που γονατισε την 6850 :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει openAL + EAX οπως το stalker ( αλλο να στο λεω αλλο να το ακους )

Καθομουνα μιση ωρα πριν βγω απτο σπιτι του γερου να δω τι περκς θα βαλω, πως θα μοιρασω τους ποντους, ffs ειπαμε να εχει στοιχεια rpg αλλα οχι ετσι

Δεν γουσταρα την ολη φαση με το V.A.T.S ( οκ ας μην το χρησιμοποιουσα τοτε :p )

Καπως κακογραμμενο χωρις να το εχω πειραξει ιδιαιτερα, ενα μικρο texture pack και ενα tweaker εβαλα για να βγαλω το mouse acceleration kai να αυξησω το fov ( κλασσικο console port ) high details οσα ειχανε sliders τα εβαζα στην μεση, Bloom αντι HDR 2x AA κλπ - επεφτα κατω απτα 60fps αρκετα συχνα και με ενοχλουσε.

Γενικα πιο πολυ μου εδινε την εντυπωση πως επαιζα oblivion με φυσεκλικια παρα fps.

Yep, είναι rpg.

Και είχε και bugs. Bethesda δεν είναι?

Όμως το στόρι... αυτή η υπέροχη σήψη και παρακμή παντού... η ατμόσφαιρα που σε έπιανε από το λαιμό...η τεράστια ελευθερία κινήσεων και ο "άπειρος" χάρτης... η 50'ς αισθητική που το έκανε ακόμα πιο παρανοικό...

Αν ήτανε να αρέσει σε όλους θα το λέγανε skyrim.

Αυτό ήταν, είναι και θα είναι CULT.-

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.