Jump to content



Τη γνωμη σας


icy20

Recommended Posts

Θελω να παρω νεο κινητο και μου αρεσει πολυ το SE K700i.Επισης μια αλλη επιλογη ειναι το Nokia 6230 που εχει και λιγοτερα χρηματα.Για πειτε τι λετε??

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω ψαχνω το τελευταιο καιρο κινητο ενας λογο για το 6230 ειναι αυτο που ειπε ο

ΓιαγκΤ .Για τα μενου δεν το εχω ψαξει τοσο αλλα σε θεμα επικοινωνιας με τον υπολογιστη η νοκια εχει σαφως καλυτερα προγραμματα και συμβατοτητα απο οτι η Εριξον.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

..... αλλά υστερούν σε αξιοπιστία.

Γιανγκ οταν λες οτι υστερουν σε αξιοπιστια τι εννοεις? Επειδη το μονο προβλημα (ενοχλητικο) που εχω παρατηρησει εγω στα περισσοτερα Νοκια ειναι η αποκριση στα μενου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν απο 3-4 μέρες πήγα στη cosmote για να αλλάξω συσκευή. Είχα αποφασίσει να πάρω το 6100 της NOKIA αλλα ο υπάλληλος μου είπε οτι έχει τελειώσει να βγάνει.

Τον ρωτάω πιο άλλο υπάρχει στα ίδια λεφτά (200-220) και μου δίχνει ενα Mitsubishi M342i με κάμερα (640χ480) 261Κ χρώματα και imode με 215.

Το πήρα και έχω να πώ οτι για τα λεφτά του είναι κορυφαίο.

Για δες το και αυτό.

Μόνο ένα πρόβλημα έχω αλλα δε ξέρω αν φταίει το κινητό. Όταν γράφω SMS μετά τους 70 χαρακτήρες μου βγάζει οτι θέλει 2ο μήνυμα, αλλα στο manual λέει οτι υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία (πολλαπλά SMS) αλλα οτι το standard στις περισσότερες εταιρίες είναι 160 χαρακτήρες / SMS. Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις αλλα δε φτιάχνει, τη δευτέρα μάλλον θα το πάω στη cosmote να μου πεί τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από backgman

Μόνο ένα πρόβλημα έχω αλλα δε ξέρω αν φταίει το κινητό. Όταν γράφω SMS μετά τους 70 χαρακτήρες μου βγάζει οτι θέλει 2ο μήνυμα, αλλα στο manual λέει οτι υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία (πολλαπλά SMS) αλλα οτι το standard στις περισσότερες εταιρίες είναι 160 χαρακτήρες / SMS. Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις αλλα δε φτιάχνει, τη δευτέρα μάλλον θα το πάω στη cosmote να μου πεί τι γίνεται.

Πιθανοτατα το κινητο χρησιμοποιει Unicode χαρακτηρες για να γραψει ελληνικα και οχι ελληνικη γραμματοσειρα γι'αυτο γραφεις μονο 70 χαρακτηρες στο καθε μηνυμα. Καλυτερα επικοινωνησε με την Mitsubishi και ρωτα τους αν εχει βγει καινουριο software για το κινητο σου. Αν σου πουνε οτι εχει βγει ρωτα και που θα πας να κανεις αναβαθμιση ή ρωτα κατ'ευθειαν στην cosmote και πανε να βαλεις νεο software. 99% θα σου λυσει το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας και αποτελεσμα.Και εγω ακουσα καλα λογια αλλα δεν ξερω αν δεν το εχει πολυς κοσμος το φοβαμαι επειδη ειναι νεα εταιρια στην κινητη τηλεφωνια (νομιζω)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 11:40]

Γιανγκ οταν λες οτι υστερουν σε αξιοπιστια τι εννοεις? Επειδη το μονο προβλημα (ενοχλητικο) που εχω παρατηρησει εγω στα περισσοτερα Νοκια ειναι η αποκριση στα μενου.

Έχω το 6600.

Όταν πατήσω το κουμπί εκκίνησης προφταίνω να διαβάσω δυο τρία θέματα στο φόρουμ πριν ξεκινήσει.

’λλες φορές ζητάει κανονικά το πιν άλλες ξεκινάει χωρίς αυτό, αλλά δεν συνδέεται, οπότε επανεκκίνηση.

Μερικές φορές δεν αναγνωρίζει την κάρτα σιμ, κλπ κλπ.

Η πολύ καλή ανοιχτή ακρόαση, είναι ο λόγος που το πήρα, και η χωρίς προβλήματα σύνδεση με τον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Γιανγκ ποιο firmware εχεις πανω στο κινητο? Γιατι εγω μετα την αλλαγη στο τελευταιο firmware εχω λυσει τα περισσοτερα προβληματα του(μη υπαρξη δικτυου, γρηγορη εναλλαγη στα μενου οπου πρεπει να κρατας και την λιστα των κλησεων μικρη). Το προβλημα με την εκκινηση συνεχιζει να το εχει ακομα και με το τελευταιο firmware.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 13:06]

Γιανγκ ποιο firmware εχεις πανω στο κινητο? Γιατι εγω μετα την αλλαγη στο τελευταιο firmware εχω λυσει τα περισσοτερα προβληματα του(μη υπαρξη δικτυου, γρηγορη εναλλαγη στα μενου οπου πρεπει να κρατας και την λιστα των κλησεων μικρη). Το προβλημα με την εκκινηση συνεχιζει να το εχει ακομα και με το τελευταιο firmware.

Δεν ξέρω!!

Το έχω περίπου δυο μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.