Jump to content



Crucial M4 128gb Ταχυτητες Καλές?


Recommended Posts

Μετά από 6 μήνες λειτουργίας με κάμποσα προγράμματα και ένα δυο παιχνίδια πάνω του (με ελεύθερα 85gb ακόμη), οι ταχύτητες είναι καλές? :hmm: Ευχαριστώ.

post-23698-1416076132,0213_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι δικες μου ταχυτητες ειναι αυτες:

post-3083-1416076180,3112_thumb.png

Ειμαι ομως με SATA II λογω απουσιας SATA III απο την μητρικη. Περιμενω μεσα στη βδομαδα εναν δευτερο για να τους βαλω σε RAID 0 για να αναπληρωσω τη χαμενη ταχυτητα απο το SATA II.

Γνωριζετε κανεναν SATA III controller που να δινει καλες ταχυτητες μπας και τους βαλω να τρεχουν σε SATA III?

Link to comment
Share on other sites

και εγω σε σατα2 αυτες τις ταχυτητες ειδα την πρωτη φορα και επαθα πλακα.

μετα εστρωσε γυρω στο 500αρικο.

Με SATA II δε γινεται να πιασεις 500ΜΒ/s εχει οριο τα 3Gbit/s (384MB/s) αν επιασες 500 εχεις SATA III.

Να σας πω ρε παιδια.Firmware update κανετε και με windows μεσα η θελει format κτλ?

Κανεις χωρις προβλημα αλλα ενα backup πριν ειναι καλο για παν ενδεχομενο. Αν ολα πανε καλα δε θα χασεις καθολου δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Με 000F firmware. Υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης για να σπάσω το φράγμα των 500Mb/s στο Seq. Read;

Επίσης έχω βάλει μόνο win7 ulti και μου έχει "φάει ήδη 30+ Giga, είναι λογικό ή πρέπει να κάνω κάτι;

6e0lq9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με 000F firmware. Υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης για να σπάσω το φράγμα των 500Mb/s στο Seq. Read;

Επίσης έχω βάλει μόνο win7 ulti και μου έχει "φάει ήδη 30+ Giga, είναι λογικό ή πρέπει να κάνω κάτι;

6e0lq9.jpg

Αν εχεις γυρω στα 8gb μνημης δοκιμασε να απενεργοποιησεις το pagefile ή να το μεταφερεις σε αλλο σκληρο αν υπαρχει, θα γλυτωσεις λιγο χωρο στον σκληρο και θα κερδισεις και σε ταχυτητα. :mobile: Τα 30+ giga ειναι λογικοτατα. :nothing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.